Latviai atsirevanšavo už pralaimėjimą Kaune (atnaujinta 23.08 val., nuotraukos, komentarai)

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį Rygoje tik po atkaklios kovos pačioje pabaigoje 79:81 pralaimėjo atsakomąsias kontrolines rungtynes Kęstučio Kemzūros treniruojamai Latvijos komandai.
Kristapas Valteris veržiasi pro Mantą Kalnietį.
Rygoje latviai įveikė mūsų šalies rinktinę 2 taškų skirtumu. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dvi lygios stiprios komandos – tokią išvadą galima padaryti po dviejų kontrolinių rungtynių tarp Lietuvos ir Latvijos rinktinių. Pirmąją tarpusavio dvikovą trečiadienį Ramūno Butauto auklėtiniai varžovus Kaune įveikė taip pat dviejų taškų skirtumu – po pratęsimo 77:75. Šeštadienį Lietuvos rinktinė išskrenda į Ispaniją. Ten Sevilijoje ji sužais trejas draugiškas rungtynes su Slovėnijos, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos rinktinėmis.

Europos čempionate su lietuviais nenorėčiau susitikti, o jeigu ir susitiksime, tikiuosi, kad tai bus finale, – sakė K.Kemzūra.

„Visada skaudu pralaimėti, tačiau šiandien eksperimentavome, žaidimo minutes stengėmės padalyti kuo didesniam skaičiui žaidėjų“, – po rungtynių 15min.lt sakė R.Butautas. Anot jo, pabaigoje įsivyravo chaosas ir lietuviai nesugebėjo užpulti.

„Turėjome 12 taškų persvarą, tačiau ją iššvaistėme. Šį momentą reikės panagrinėti. Visiems visur norisi laimėti ir aš jaučiu kartėlį. Nors pralaimėjome, bet nesu nusivylęs komanda. Tai yra kontrolinės rungtynės, skirtos susižaisti“, – sakė Lietuvos rinktinės strategas.

„Atsilikome, tačiau džiaugiuosi, kad sugebėjome atsitiesti, – po pergalės kalbėjo latvių treneris K.Kemzūra. – Jei kalbėsime apie teisėjus, jie irgi žmonės. Buvo akimirkų kai jie nekontoliavo rungtynių eigos. Europos čempionate su lietuviais nenorėčiau susitikti, o jeigu ir susitiksime, tikiuosi, kad tai bus finale.“

„Gaila, kad pralaimėjome. Padarėme per daug klaidų. Įsivėlėme į jų chaotišką žaidimą, ko nereikėjo daryti, – tikino mūsų šalies rinktinės lyderis Linas Kleiza. – Kalbant apie grubų žaidimą, man tai nėra baisu – jei gausiu traumą, tai gausiu. Arbitrai mūsų stipriai bausti negalėjo, nes patys pridarė daug klaidų. Aš užsiimu krepšiniu, o ne boksu, nors buvo tokių momentų, kai norėjosi duoti vienam ar kitam grąžos“.

Du pirmus kėlinius vyko lygi kova, o lietuviams didesnį pranašumą susikrauti pavyko tik po didžiausios pertraukos – 62:51. Latvius į lemiamą šturmą paskutiniame kėlinyje pakėlė Kasparas Kambala. Kovingumu uždegęs ir vos muštynių arenoje nesukėlęs puolėjas surengė tikrą šou beveik vienas išlygindamas ir persverdamas rezultatą aikštės šeimininkų naudai. Dramatiškoje pabaigoje sėkmė lydėjo K.Kemzūros auklėtinius.

Nugalėtojams 24 taškus pelnė Kristapas Valteris, 11 – Kasparas Valteris, 10 – Andris Biedrinis. Lietuvos rinktinėje vėl išsiskyrė L.Kleiza. Jis pelnė 20 taškų ir atkovojo 6 kamuolius. 12 taškų į aikštės šeimininkų krepšį įmetė Robertas Javtokas, 11 – Mindaugas Lukauskis, po 8 – Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis, po 5 – Marijonas Petravičius ir Artūras Jomantas, po 4 – Tomas Delininkaitis ir Simas Jasaitis, 2 – Darjušas Lavrinovičius (11 atkovotų kamuolių).

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Lietuviai sėkmingiau pradeda rungynes, po M.Lukauskio tritaškio jie priekyje 5:1, tačiau aikštės šeimininkai netrukus lygina rezultatą – 7:7. Abi komandos daugiau dėmesio puolimui nei gynybai. Sužaidus penkias minutes lietuviai priekyje 13:9.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka

Net ir kontrolinėse rungtynėse netrūksta aistrų - po krepšiu susistumdo U.Hellmanis ir L.Kleiza. Skiriama abipusė pražanga. Latviai po K.Janičenoko tritaškio persveria rezultatą savo naudai 15:16. Paskutinę pirmo kėlinio sekundę fantastišką tritaškį nuo lentos beveik nežiūrėdamas pataiko J.Mačiulis. Lietuviai priekyje 25:23.

Antras kėlinys

Antrame kėlinyje latviai pelno penkis taškus be atsako ir išsiveržia į priekį 25:28, tačiau R.Butauto auklėtiniai netrukus susigrąžina pranašumą – 31:29. Įpusėjus kėliniui po J.Mačiulio tritaškio svečiai pirmauja 34:29.

Po keturių iš eilės L.Kleizos taškų Lietuvos rinktinė pirmauja 38:33. Aikštės šeimininkai net negalvoja atiduoti iniciatyvos varžovams, tačiau po L.Kleizos tritaškio – 41:37. Įpusėjus rungtynėms Lietuvos rinktinė turi 5 taškų pranašumą - 45:40.

Trečias kėlinys

Po pertraukos komandos žaidžia truputį padrikai, po M.Lukauskio tritaškio ir M.Kalniečio dvitaškio - 52:44. R.Javtokas imasi lyderio vaidmens - netgi pataiko tritaškį, o lietuviai toliau rodo savo pranašumą ir šauna į priekį 59:48.

Pora minučių R.Butauto auklėtiniai neranda būdų pelnyti taškus, laimei ne itin taiklūs ir aikštės šeimininkai. Lietuvos rinktinė priekyje 62:51. Latviai desperatiškai meta nuo trijų taškų linijos,  po trijų kėlinių lietuviai pirmauja 64:57.

Ketvirtas kėlinys

Komandos apsikeičia taikliais tritaškiais, skirtumas nesikeičia - 37:60. K.Kambala atkovojęs kamuolį alkūne užtvoja A.Jomantui. Bokso ringo patirties turintis sunkiasvoris latvis juokiasi iš pražangos, o tai supykdo lietuvius. Aikštėje vos nekyla masinės muštynės. Aistros nurimsta, skelbiama minutės pertraukėlė.

Likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes po K.Valterio baudos metimų latviai atsilieka 70:64. Dar vienas incidentas vos nekyla, kai K.Kambala mėgina išplėšti kamuolį iš pargriuvusio R.Javtoko. Laiku žaidėjus išskiria teisėjai. Po K.Valterio tritaškio ir K.Kambalos dvitaškio kabliu lietuviai pirmauja tik 2 taškais 73:71.

K.Kasparas įsisiautėja - po jo šou latviai išsiveržia į priekį 75:76, o po dar vieno taiklaus K.Valterio dvitaškio pirmauja 75:78. L.Kleiza prameta tritaškį. Latviai praranda kamuolį. M.Lukauskis įmeta tritaškį, tačiau pražangą metimo metu užsidirba R.Javtokas, statydamas užtvarą. Teisėjai metimo neįskaito.

L.Kleiza prasižengia, latviai po dviejų taiklių baudos metimų pirmauja jau 75:80. Likus žaisti 10 sek. L.Kleiza pelno tritaškį – 78:80. Latviai pataiko vieną baudos metimą iš dviejų(78:81). L.Kleiza pataikė pirmą baudos metimą, antrą specialiai prametė (79:81). Atškokusį kamuolį atkovojęs A.Jomantas sustabdytas pražanga, tačiau jam išplėšti pratęsimo nepavyko - abu metimai skriejo pro šalį. Latviai triumfuoja.