Lietuvos rinktinė įveikė slovėnų pasipriešinimą (nuotraukos)

Europos vyrų krepšinio pirmenybėms Lenkijoje besirengianti Lietuvos rinktinė kontrolinių rungtynių ciklą trečiadienio vakarą tęsė dvikova su slovėnais. Sevilijoje vykusias rungtynes laimėjo lietuviai rezultatu 81:75.
Kontrolinių rungtynių cikle Lietuvos rinktinė kol kas turi vieną pergalę ir vieną pralaimėjimą. / Tomo Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr.
Temos: 1 Slovėnija

Pirmuosius taškus Lietuvos rinktinei, greitai įsiveržęs į baudos aikštelę, pelnė Mantas Kalnietis. Slovėnai netrukus išlygino rezultatą, bet jį vėl persvėrė Kšyštofas Lavrinovičius.

Pirmosiomis minutėmis vyko apylygė kova, sužaidus dvi su puse minutės rezultatas buvo 4:4. Tačiau lietuviai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių.

Rezultatyviausiu rinktinėje tapo Jonas Mačiulis, įmetęs vieną baudą ir dvitaškį. Rezultatas 7:4. Pasinaudodami klaida gynyboje slovėnai sumažina rezultatą iki 7:6. Slovėnai persvėrė rezultatą 9:12, tačiau taiklus mūsiškių tritaškis vėl išlygina rezultatą.

Pirmo kėlinio pabaigoje lietuviams pavyko atitrūkti: 20:14, tačiau slovėnai pataiko taiklų tritaškį metimą ir sumažina skirtumą iki 3 taškų. Lietuvių ekipoje iniciatyvos imasi Marijonas Petravičius – pataiko 5 taškus iš eilės. Jis taip pat prieš pat kėlinio pabaigą atliko įspūdingą bloką. Po pirmo kėlinio Lietuvos rinktinė priekyje rezultatu 22:17.

Nors antro kėlinio pradžioje slovėnai sumažino skirtumą iki 3 taškų, Tomas Delininkaitis staigiai nuramino slovėnų gerbėjus – pelnė tris taškus su pražanga. Deja, kitos atakos rezultatyviai baigti lietuviams nepavyksta – Darjušas Lavrinovičius puldamas sužingsniuoja.

Slovėnams niekaip nepavyksta surikiuoti savo žaidimo, tuo tarpu Lietuvos rinktinė žaidžia kur kas įvairiau. Robertas Javtokas pataikė tritaškį ir padidino skirtumą iki 11 taškų.

Lietuvos rinktinė kurį laiką negali pelnyti taškų, tai išnaudodami slovėnai pataiko dvitaškį, tritaškį ir sumažina skirtumą iki 5 taškų. Mūsų rinktinės trenerių štabas nusprendžia imti pirmą minutės pertraukėlę.

Po minutės pertraukėlės pirmą kartą aikštėje pasirodė Linas Kleiza. Pirmasis puolėjo metimas skrieja pro šalį. Po rezultatyvios slovėnų atakos pagaliau taškus pelno ir lietuviai – pataiko M.Petravičius. Netrukus tas pats vidurio puolėjas pataiko du baudos metimus ir rezultatą padidina iki 41:35. Paskutinę kėlinio sekundę efektingai į krepšį deda L.Kleiza ir skirtumas išauga iki 8 taškų.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje ir toliau pajėgesni atrodo Lietuvos krepšininkai. Mindaugo Lukauskio tritaškiu susigrąžinama dviženklė persvara (50:38). Dar vienas M.Lukauskio tritaškis ir skirtumas šokteli  iki 53:40.

Gražus M.Kalniečio perdavimas R.Javtokui, kuris sutrikusią slovėnų gynybą baudžia galingu dėjimu į krepšį (55:41). Vis dėlto dar labiau padidinti savo pranašumo lietuviams neleidžia tik pražangomis stabdomos slovėnų atakos (55:42).

M.Petravičius pelno du taškus su ketvirta G.Jagodniko pražanga (63:48). Jo sąskaitoje – jau 14 taškų.

Po dviejų Lietuvos rinktinės klaidų slovėnai mažina atsilikimą (63:52). Mūsiškiai ir toliau klysta, o tuo pasinaudodami varžovai artėja (63:56).

J.Lakovičiaus dvitaškis metimas Lietuvos rinktinės persvarą tirpdo jau iki 5 taškų (63:58), tačiau mūsiškius gelbsti M.Petravičius (65:58). Dvitaškį su trečio kėlinio pabaigos sirena dar pataiko M.Kalnietis – rezultatas tampa 67:58.

Tritaškį pataiko M.Kalnietis (72:61), tačiau R.Javtokas netrukus užsidirba pražangą puolime.

Įpusėjus kėliniui K.Lavrinovičius smeigia tritaškį (75:63). Slovėnai atsako keturiais taškais iš eilės (75:67). Tritaškį dar prideda J.Golemacas (75:70) ir iki mačo pabaigos likus 3 minutėms į rungtynes grįžta intriga. R.Butautas prašo minutės pertraukėlės.

Chaotiška Lietuvos rinktinės ataka baigiasi laimingai – du taškus iš po krepšio pelno J.Mačiulis (79:72). Slovėnai atsako vienu taikliu P.Brežeco baudos metimu (79:73).

J.Mačiulis perima kamuolį, M.Lukauskis pelno du taškus (81:73) ir mačo nugalėtojas abejonių nebekelia. G.Dragičius dar pelno du taškus (81:75), tačiau pergalę švenčia Lietuva.

Patenkinti tik rezultatu

Po pergalingai pradėto turnyro Sevilijoje Lietuvos rinktinės treneris R.Butautas buvo patenkintas tik rezultatu.  „Žiūrėsime vaizdo įrašą, nagrinėsime tokios prastos pabaigos priežastis. Buvo ir gerų momentų, tačiau šiame pasiruošimo etape mums svarbiausia yra taisyti savo minusus. O kad jų nemažai, parodė ir šio vakaro dvikova“, – sakė R.Butautas.

Treneris gyrė Slovėnijos rinktinę, kuri, anot jo, „ne veltui vadinama viena pretendenčių į medalius Europos čempionate“.

Rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje buvęs M.Petravičius sakė, kad žaidimas dar nebuvo gražus, tačiau kol kas ir ne laikas demonstruoti kokybišką krepšinį.

„Buvo atkarpų, kai atrodėme tikrai neblogai. Tačiau buvo ir duobių: per dažnai klydome, galbūt priimdavome ne pačius tinkamiausius sprendimus. Tačiau reikia nepamiršti, kad žaidėme su pajėgiu varžovu, o mūsų pačių žaidimą dar reikia gerinti ir šlifuoti. Manau, dar dažnai trūksta susižaidimo, komunikacijos. Tačiau tam ir turime dar ne vieną kontrolinį mačą“, – kalbėjo 16 taškų pelnęs vidurio puolėjas.