Lietuvos rinktinė palaužė rusus (atnaujinta 22.02 val., nuotraukos, komentarai)

Žaidimo stygas vis dar derinančiai Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei iki Europos krepšinio čempionato liko vos dvi repeticijos. Priešpaskutinė iš jų, su senojo žemyno čempione nacionaline Rusijos ekipa, mūsiškių laukia jau pirmadienį Panevėžyje.
Rungtynės Lietuva-Rusija
Šią vasarą Lietuvos ir Rusijos rinktinės kartą jau buvo susitikusios. Pergalę tada 17 taškų skirtumu šventė lietuviai. / Tomo Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr.

Primas kėlinys

Rungtynės prasideda. Startinis Lietuvos rinktinės penketas – M.Kalnietis, M.Lukauskis, L.Kleiza, K.Lavrinovičius ir R.Javtokas. Rusai pradeda tokios sudėties – S.Bykovas, K.McCarthy, S.Monia, D.Sokolovas ir V.Fridzonas.

Tritaškiu metimu susitikimą pradeda M.Lukauskis (3:0). Tačiau lietuviai netrukus ima klysti vienoje atakoje po kitos, o tuo pasinaudoję rusai spurtuoja (3:7). Sužaidus pusę kėlinio mūsiškiai lygina rezultatą - greitos atakos metu M.Lukauskis pameta kamuolį, bet, laimei, jis krenta tiesiai R.Javtokui į rankas ir pastarasis krauna kamuolį iš viršaus (11:11).

Kalbant apie klaidų skaičių, aš tikiu, kad galima kažką padaryti, nes, pavyzdžiui, per antrąjį kėlinuką mes nepadarėme nė vienos klaidos. Priežastis atskleis rimta analizė, kurią mes šiandien ir darysime, – po rungtynių sakė Ramūnas Butautas.Lietuviiai ir toliau klysta - sužaidus 8 minutes jų sąskaitoje yra jau 11 klaidų. Rusai vėl nutolsta (11:15). Kėlinio pabaigoje D.Lavrinovičius vagia kamuolį iš A.Zozulino, kuris dar baudžiamas nesportine pražanga. Šią situaciją lietuviai išnaudoja maksimaliai (16:15), tačiau nesugeba apsinginti nuos paskutinės varžovų atakos (16:18).

Antras kėlinys

Kėlinys prasideda taikliais D.Lavrinovičiaus ir M.Kalniečio metimais, vėl suteikiančiais pranašumą šeimininkams (20:18). Keturis taškus iš eilės pelno S.Jasaitis, dar du prideda T.Delininkaitis (26:22) ir Rusijos rinktinę treniruojantis Davidas Blattas yra priverstas paprašyti minutės pertraukėlės.

Tačiau lietuviai nemažina tempo ir dar labiau padidina persvarą prieš varžovus (33:25). Po taiklių D.Lavrinovičiaus baudos metimų (37:29) D.Blattas prašo dar vienos minutės pertraukėlės. Lietuviai turi galimybę paskutinei atakai, tačiau rezultatas nepasikeičia ir ilsėtis ekipos išeina lietuvims pirmaujant 8 taškų pranašumu (37:29).

Trečias kėlinys

R.Javtoko dvitaškis pirmą kartą rungtynėse lietuviams suteikia dviženklę persvarą (39:29). Rusai čia pat pelno 6 taškus be atsako ir Ramūnas Butautas prašo minutės pertraukėlės (39:35). Po S.Monios tritaškio iš Lietuvos rinktinės turėtos persvaros lieka vos 1 taškas (39:38).

Laimei, netrukus du taškus su varžovo pražanga pelno R.Javtokas (42:38). Tačiau čia pat vėl seka Rusijos rinktinės spurtas rezultatu 7:0 ir po S.Bykovo dvitaškio (42:45) R.Butautas prašo dar vienos minutės pertraukėlės. Lietuviams ir toliau sunkiai sekasi apsiginti (48:52).

Du taškus su pražanga netrukus pelno K.Lavrinovičius. Deja, baudos metimo jam pataikyti nepavyksta (50:52). D.Lavrinovičius baudos metimais kėlinio pabaigoje lygina rezultatą (52:52).

Ketvirtas kėlinys

Keturi Lietuvos rinktinės taškai iš eilės (56:52). K.Lavrinovičius smeigia tritaškį (59:52). Rusijos rinktinės lyderis K.McCarthy patiria traumą ir yra priverstas palikti aikštelę. Nerezultatyvią kelių minučių abiejų ekipų atkarpą taikliu tritaškiu nutraukia S.Bykovas (59:55).

Svarbų tritaškį pataiko L.Kleiza (63:57). Vieną baudos metimą iš dviejų pataiko T.Delininkaitis (64:59). Iki mačo pabaigos lieka jau mažiau nei 2 minutės. T.Mozgovas pataiko abu baudos metimus (64:61). Palaikomas audringų ovacijų abu baudos metimus sumeta ir R.Javtokas (66:61). Mačo pabaigoje S.Monia dar du kartus meta iš tritaškio, tačiau abu ruso metimai skrieja pro šalį ir Lietuvos rinktinė švenčia sunkią pergalę rezultatu 66:61 (16:18, 21:9, 15:23, 14:9).

Pirmais smuikais nugalėtojų gretose griežė broliai Lavrinovičiai – Darjušas surinko 15, o Kšyštofas – 13 taškų. Kitas Lietuvos rinktinės aukštaūgis – R.Javtokas – pridėjo 11 taškų.

Pralaimėjusių ekipoje, priešingai, žibėjo antrosios linijos žaidėjai. Sergejus Bykovas pelnė 17, o Vitalijus Fridzonas – 14 taškų.

Šiame pasiruošimo etape Lietuvos ir Rusijos krepšinio rinktinės kartą jau buvo susitikusios. Akropolio turnyro Graikijoje starte mūsiškiai varžovus tada nesunkiai pranoko rezultatu 78:61.