Triuškinantis antausis nuo slovėnų (video, nuotraukos)

Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinės žaidimas ir toliau atrodo beviltiškai. Antrojo etapo F grupės pirmose rungtynėse šeštadienį Ramūno Butauto auklėtiniai triuškinamai 58:81 pralaimėjo Slovėnijos nacionalinei komandai. Mūsų šalies krepšininkams liko tik teoriniai šansai prasibrauti į ketvirtfinalį.
Lietuva-Slovėnija
Kontrolinėse rungtynėse Sevilijoje lietuviai įveikė slovėnus 81:75. / Tomo Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr.
Temos: 2 Lodzė Slovėnija

Vis dar įskaitinių pergalių F grupėje neturinti Lietuvos rinktinė užima paskutinę šeštą vietą. Jeigu nori išsaugoti viltį patekti į kitą etapą jai reikia pirmadienį (16.45 val.) nugalėti Ispanijos komandą, trečiadienį (16.45 val.) - įveikti serbus ir tikėtis palankių kitų grupės rungtynių rezultatų.

R.Butauto interviu, kuriame jis prisiima visą kaltę - spauskite čia.

R.Javtoko nuomone, vyrai žaidžia be kiaušių - spauskite čia.

Rungtynių eiga

Starto penketai
Lietuva: M.Petravičius, L.Kleiza, M.Lukauskis, A.Jamantas, K.Lavrinovičius.
Slovėnija: P.Brezecas, J.Lakovičius, D.Lorbekas, E.Lorbekas, B.Nachbaras.

Pirmas kėlinys

Dvikovą abi komandos pradeda nuo kibios gynybos. Niekam nepavyksta įrodyti pranašumo rungtynių pradžioje - 5:5. Lodzės arenoje skamba Lietuvos sirgalių būgnai ir skanduotės "Lie-tu-va". Saujelė slovėnų sirgalių neturi šansų juos perrėkti. Po L.Kleizos dėjimo iš viršaus su pražanga lir M.Petravičiaus dvitaškio lietuviai pirmauja 13:12.

Įėjus į aikštę A.Mažučiui pasigirsta švilpimas, o T.Delininkaičiui - plojimai. R.Butauto auklėtiniams nepavyksta kelių atakų paversti taškais, tuo tarpu slovėnai šauna į priekį po E.Lorbeko tritaškio 13:19. T.Delininkaitis stabdydamas greitą varžovų ataką gauna nesportinę pražangą. Lietuvių tylą nutraukia D.Lavrinovičius, tačiau mūsų šalies rinktinė vis dar atsilieka 15:23. Slovėnai drausmingai ginasi, o lietuviai turi bėdų gindamiesi. Po pirmo kėlinio lietuviai atsilieka 18:28.

Antras kėlinys

Lietuviai stringa varžovų gynyboje, po J.Lakovičiaus ir B.Nachbaro taiklių tritaškių 22:34 pirmauja slovėnai. Ir toliau stringa lietuvių puolimas, slovėnai didina pranašumą dar dviem taškais - 22:36. Po R.Butauto minutės pertraukėlės taškų badą nutraukia S.Jasaitis.

Lietuviai suaktyvina gynybą, tačiau iš eilės klysta puldami. Jure Zdovco auklėtiniai tuo naudojasi ir didina pranašumą iki 14 taškų - 24:38. Slovėnai geriau kovoja dėl atšokusių kamuolių ir gindamiesi beveik neleidžia lietuviams kvėpuoti. Po J.Lakovičiaus tritaškio - triuškinamas 17 taškų skirtumas - 26:43.

Trečias kėlinys

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeičia. J.Lakovičius ir U.Slokaras didina skirtumą iki 22 taškų - 26:48. J.Lakovičius pataiko jau 6 tritaškį iš 7 (28:51). Panašu, kad taip gindamiesi lietuviai nesugebės pavyti varžovų. Mūsų šalies rinktinę traukti imasi J.Mačiulis - taiklūs jo du tritaškiai. Įžaidėjo vaidmens imasi M.Kalnietis. Įpusėjus ketvirčiui lietuviai atsilieka 34:53.

Lietuvos krepšininkai siunta, kad teisėjai neskiria pražangų varžovams. Greitą slovėnų kontrataką nutraukia L.Kleiza. Jam skiriama nesportinė pražanga. Po grumtynių po krepšiu T.Delininkaičui sužeidžia akį, jis keičiamas. Slovėnai gana lengvai pelno taškus, tuo tarpu lietuvių žaidimas visai pakriko - 36:59. J.Mačiulis smeigia tritaškį, tačiau tuo pačiu atsako ir B.Nachbaras. R.Javtokas išprovokuoja B.Nachbaro nesportinę pražangą. R.Javtokas prameta baudos metimus ir skėsčioja rankomis. Po trečio kėlinio slovėnai priekyje 39:62.

Ketvirtas kėlinys

Lietuviai kyla šturmą - pradeda mėtyti tritaškius. Kol kas pataiko tik M.Kalnietis, tačiau R.Butauto auklėtiniai ir toliau nesugeba apsiginti - 44:64. Lietuviai surengia antrą greitą rezultatyvią kontrataką. Jos autoriai - S.Jasaitis ir M.Kalnietis. Akivaizdu, kad slovėnų treneriui nereikės leisti į aikštę po traumos atsigaunantį Matjažą Smodišą. Ir be komandos kapitono slovėnai puikiai žaidžia.

M.Kalnietis demonstruoja gerą sportinę formą - per 14 žaidimo minučių pelnė jau 12 taškų. Slovėnai nesirengia arčiau prileisti lietuvių - po dar vieno tritaškio 55:74. R.Butautas ima minutės pertraukėlę. Slovėnai triumfuoja 81:58, o lietuviams lieka dar dvejos rungtynės ir mažytė viltis.

Daugiau statistikos, grupių lenteles ir kitų rungtynių rezultatus rasite įrankių juostoje aukščiau „Eurobasket 2009 statistika“.

Tomo Tumalovičiaus video: Lietuvos sirgaliai ruošiasi rungtynėms su slovėnais