„Eurobasket 2013“: italai įveikė Graikiją, prancūzai palaužė Ukrainą, serbai – Latviją, o čekai sutriuškino Gruziją

Europos krepšinio čempionate sekmadienio vakarą liko dviem nepralaimėjusiom komandomis mažiau – D grupės lyderių dvikovoje laimėjo Italija, o A grupėje pirmą kartą nesėkmės kartėlį nurijo Ukraina. Čekai C grupėje išsaugojo viltį iškeliauti į kitą etapą, o serbai sustiprino savo pozicijas B grupėje.
Tony Parker (su kamuoliu) ir Alexis Ajinca
Tony Parker (su kamuoliu) ir Alexis Ajinca / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ankstesnėse sekmadienio rungtynėse Suomija pasiuntė namo Rusiją, Ispanijos krepšininkai – Lenkiją, o bosnių pergalė prieš Makedoniją įnešė dar daugiau sumaišties į B grupę.

A grupė Ukraina – Prancūzija 71:77 (16:14, 20:21, 15:16, 20:26)

Rungtynių pradžioje ukrainiečiai savo tituluotus varžovus pasiuntė į nokdauną 10:2, tačiau prancūzai sugebėjo sustyguoti savo žaidimą ir iki ketvirčio pabaigos beveik ištirpdė varžovų pranašumą – 14:16.

Antrajame ketvirtyje ukrainiečiai toliau išlaikė bent minimalų pranašumą, o prancūzams išlyginus rezultatą, tuoj pat vėl išsiverždavo į priekį ir po 20-ies minučių pirmavo 36:35.

Po pertraukos prancūzai rezultatą pagaliau persvėrė (47:43), tačiau toli pabėgti ukrainiečiai neleido ir netrukus vėl vyravo lygybė – 51:51.

Lemiamo ketvirčio viduryje rezultatas dar buvo lygus, tačiau tada darbo ėmėsi T.Parkeris, po kurio 9 iš eilės taškų prancūzai nutolo 67:59. Per likusias kelias minutes ukrainiečiai pasivyti varžovų nebesugebėjo ir patyrė pirmą pralaimėjimą.

Prancūzijos krepšininkai pirmadienį žais su Belgija, o ukrainiečiai susitiks su Didžiąja Britanija.

Ukraina: E.Jeteris (4/9 trit., 6 atk. kam.) 20, O.Mišula (3/3 trit.), S.Gladyras (1/7 trit.), ir O.Lypovyj po 9.

Prancūzija: T.Parkeris (9/13 dvit.) 28, B.Diaw 18, M.Gelabale'as 10.

B grupė Serbija – Latvija 78:71 (28:15, 10:13, 20:25, 20:18)

Serbijos rinktinės žaidėjai nuo pat pradžių griebė jautį už ragų ir naudodamiesi savo galinga priekine linija susikrovė dviženklę persvarą – 28:15. N.Krstičius per 10-imt minučių pelnė 13 taškų, pataikęs 6 metimus iš 7.

Antrajame ketvirtyje scenarijus buvo panašus – latviai svaidė tritaškius, o serbai brovėsi arčiau prie krepšio ir geriau sekėsi jiems (38:28).

Trečiojo ketvirčio metu pagaliau taikiklius susiderino latvių toliašaudė artilerija – 3 tritaškius pataikė K.Janičenokas, vieną pridėjo J.Blūmas ir po 30-ies minučių serbų persvara sumažėjo – 58:53

Nors ketvirtojo kėlinio metu latviai ne kartą buvo priartėję ir jau kvėpavo serbams į nugaras, tačiau pavyti taip ir nesugebėjo.

Trečią pergalę iškovoję serbai pirmadienį rungtyniaus su Juodkalnija, o antrą pralaimėjimą patyrę latviai susitiks su Makedonija.

Serbija: N.Krstičius (8/12 dvit., 9/12 baud.) 25, R.Katičius ir N.Bjelica po 11.

Latvija: K.Janičenokas (3/5 trit.) 18, D.Bertanis 14, J.Blūmas (3/7 trit.) 12, M.Maieris 10.

C grupė Čekija – Gruzija 95:79 (29:17, 25:18, 21:19, 20:25)

Čekijos ekipa mačą pradėjo geriau ir iškart išsiveržė į priekį, o antrojo kėlinuko pradžioje jau turėjo dviženklę persvarą – 29:17.

Čekai neketino sustoti ir po pertraukėlės, tad didino savo pranašumą, puikiai mesdami dvitaškius (18/26 – 69 porc.). Gruzinai bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau tai darė itin prastai (3/14 – 21 proc.) ir čekų persvara prieš pertrauką buvo įtikinama – 54:35.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė nei trečiajame, nei ketvirtajame ketvirtyje – čekai ir toliau lengviau rinko taškus nei varžovai ir iškovojo antrąją pergalę.

Čekijos ekipa pirmadienį dėl patekimo į kitą etapą rungtyniaus su Kroatija, o gruzinai žais su Ispanija.

Čekija: J.Vesely (12/14 dvit., 10 atk. kam.) 23, T.Satoransky (6 atk. kam., 7 rez. perd.) 18, D.Jelinekas 11, P.Pumprla 10.

Gruzija: G.Cincadzė (8/12 dvit., 0/6 trit.) ir ir M.Markoišvilis po 20, G.Šermadinis (9 atk. kam.) 18, V.Sanikidzė (1/7 trit.) 10.

D grupė Graikija – Italija 72:81 (16:16, 22:20, 18:27, 16:18)

Graikai į šią dvikovą stojo be savo svarbiausio krepšininko – V.Spanoulio, kuris dėl traumos praleido jau antras rungtynes. Per pirmas 10-imt minučių laiminti komanda keitėsi kelis kartus, kol po krūvos netaiklių metimų per paskutines dvi ketvirčio minutes rezultatas tapo lygus – 16:16.

Antrajame kėlinyje graikai pabandė spurtuoti, tačiau italai toli pabėgti neleido ir visą laiką kvėpavo varžovams į nugarą. Graikai antrojo ketvirčio metu išlaikė 2-4 taškų persvarą ir ilsėtis išėjo pirmaudami 38:36.

Po pertraukos kova aikštėje ir vėl buvo itin atkakli, o komandos viena po kitos keitėsi rezultatyviomis atakomis. Vis dėlto italų atkarpa 7:0 (49:45) privertė kėlinio viduryje graikus prašyti minutės pertraukėlės. Tačiau ir po jos italus stabdyti sekėsi sunkiai, o jų persvara baigiantis kėliniu buvo pasiekusi dviženklę ribą (61:51).

Po pertraukos italai įkrito į duobę, kai gavo nesportinę pražangą, kuria pasinaudoję graikai buvo priartėję iki 60:63. Tačiau italai sugebėjo stabilizuoti padėtį – M.Belinelli metimas likus žaisti dvi minutes atstatė 4 taškų persvarą – 75:71. Per likusį laiką italai pergalės iš rankų nebeišleido ir užsitikrino vietą kitame etape.

Graikijos rinktinė pirmadienį grupės varžybas baigs dvikova su Suomija, o Italijos krepšininkai kausis su Švedija.

Graikija: N.Zisis (4/9 dvit.) 16, S.Perperoglou (3/5 trit.) 12, I.Bourousis ir K.Papanikolaou po 11.

Italija: M.Belinelli (5/7 dvit., 7/7 baud., 7 atk. kam.) 23, L.Datome (5/8 dvit.) 19, A.Gentile (6/10 dvit.) 16.