2014 08 31 /21:30

Lietuva vis dėlto sutramdė Angolą – 75:62

Lietuvos krepšinio rinktinei nepasisekė per Pasaulio krepšinio čempionato antrąją varžybų dieną surengti lengvo pasivaikščiojimo ar malonios treniruotės. Ir to kaltininkai – Angolos krepšininkai, kurie paneigė visas įmanomas prognozes, kibo lietuviams į atlapus ir tik didelių pastangų dėka Lietuva iškovojo antrąją pergalę planetos pirmenybėse. Lietuvos krepšininkai įveikė taip pat vieną laimėjimą turėjusią Angolą 75:62 (23:22, 15:13, 25:14, 12:13) ir yra viena iš dviejų ekipų, kurios dar nepatyrė nesėkmės D grupėje.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Trečiasis Lietuvos ir Angolos rinktinių oficialus mačas nebuvo toks, apie kurį, galbūt, svajojo mūsų šalies ekipos trenerių štabas. Atvirkščiai – lietuviams teko ilgai prakaituoti, kad išliktų tarp D grupės pirmaujančių komandų ir neįsirašytų nereikalingo ir neprognozuoto pralaimėjimo.

Sekmadienį dvikova Jono Kazlausko kariaunai prasidėjo be didesnių bėdų – mūsiškiai pirmavo 4:0, 11:3 ir atrodė, kad Afrikos čempionų triuškinimas yra garantuotas.

Kur tau – lietuviai pradėjo klysti, varžovas agresyviai gintis ir iš turėtos persvaros po dešimties minučių nieko neliko – 23:22. maža to – trečiame kėlinyje Angolos ekipa pataikė kelis metimus, o Lietuva pateko į penkių minučių duobę. Kai mūsų atstovai išlipo iš jos, Angola pirmavo 29:23.

Suskubę naikinti persvarą, lietuviai tai padarė tik antrojo kėlinio pabaigoje – 38:35. Nors mūsų sirgaliai buvo įpratę, kad trečiame kėlinyje mūsiškiai įkala papildomą pavarą ir pabėga, to neįvyko: nors lietuviai buvo įgiję 7 taškų pranašumą 52:45, Angola nenuleido rankų ir siekė žūtbūt pasivyti.

Tačiau šiuo metu mūsų šalies ekipą už ausų į priekį pradėjo tempti Darjušas Lavrinovičius – po jo solinio šou, per kurį jis įmetė 7 taškus, lietuviai nurūko 63:49 ir jau įgijo solidų ir ramesnį atotrūkį.

Kai ketvirtojo kėlinio 4 min. M.Pocius įmetė tritaškį, o J.Valančiūnas įkrovė kamuolį į krepšį ir padidino skirtumą iki 68:54 – tapo aišku, kad antrąją pergalę lietuviai nepaleis, o Angolau teks praryti karčią pralaimėjimo piliulę.

Abi ekipos pirmame varžybų rate šventė pergales. Lietuviai sugebėjo susitvarkyti su Meksika 87:74, o Angolos atstovai įveikė Pietų Korėją 80:69.

Lietuva: D.Motiejūnas 12 (5 atk. kam.), J.Valančiūnas 11 (dvitaškiai 4/7, 13 atk. kam., 3 rez. perd.), A.Juškevičius (tritaškiai 3/3), M.Pocius (3 rez. perd.) ir P.Jankūnas (baudos 5/5) – po 9, R.Seibutis (4 atk. kam., 4 rez. perd.) ir J.Mačiulis – po 8, D.Lavrinovičius 7, M.Kuzminskas 2.

Angola: E.Mingas 14 (9 atk. kam.), O.Cipriano 13 (tritaškiai 2/6), E.Moore’as 11, M.Barrosas 6. A.Costa ir R.Forresas po 5, J.Gomesas 4, V.Joaquimas ir Y.Moreira po 2.

Lietuva – Angola

Dvitaškiai 17/29 (59 proc.) 16/38 (42 proc.)
Tritaškiai 7/20 (35 proc.) 7/25 (28 proc.)

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Angola (23:22, 15:13, 25:14).

10 min. J.Valančiūnas pataikė vieną baudą – 73:62. Arenoje sirgaliai jau skandavo: „Mes laimėjom“. Baudas pataikė P.Jankūnas

9 min. Angola dar siekė priešintis – O.Cipriano įmetė tolimą metimą, tačiau R.Seibutis atsakė dvitaškiu 72:62.

8 min.  M.Pocius jau įmetė savo 9 tašką – 70:56.

7 min. Lietuviai pradėjo valdyti situaciją – daugiau atkovojo kamuolių, ilgiau jį laikė savo rankose – 68:56.

5 min. J.Valančiūnas įkrovė kamuolį į Angolos krepšį ir mūsų krepšininkai pirmavo 14 taškų skirtumu – 68:54.

1 min. Angola vėl sumažino atsilikimą iki 54:63, tačiau M.Pocius įkalė tritaškį į varžovų krepšį ir vėl tapo ramiau – 66:54.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Angola (23:22, 15:13, 25:14).

9 min. Komandą tempęs D.Lavrinovičius dar įmetė du taškus ir po trijų kėlinių Lietuva pirmavo 63:49.

9 min. D.Lavrinovičius įmetė tritaškį ir Lietuva pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 59:49. Maža to – kitoje atakoje D.lavrinovičius įmetė dar du taškus.

8 min. M.Barrosas baudomis sumažino skirtumą iki 47:52, bet rinktinės kapitonas P.Jankūnas ir vėl jį atstatė 54:47.

7 min. Komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus – R.Seibutis ir vėl „pjovė“ varžovų gynybą ir gavo teisę mesti baudos metimus, kuriuos pataikė 52:45.

5 min. Angola ir vėl surado jėgų atsitiesti – įmetė 4 taškus be atsako (49:45).

4 min.  Po D.Motiejūno dvitaškio ir A.Juškevičiaus tritaškio lietuviai pabėgo 46:41, bet varžovai vėl skirtumą sumažino. Bet neilgam – J.Mačiulis įkalė tritaškį ir Lietuva pirmavo jau 49:43.

2 min. O.Cipriano atsakė taip pat tritaškiu – 41:38. Kitoje atakoje J.Valančiūnas gavo pražangą, o E.Mingas išlygino skirtumą – 41:41.

1 min. Jau pirmoje Lietuvos ekipos atakoje J.Mačilis įsūdė tritaškį – 41:35.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Angola 38:35 (23:22, 15:13).

9 min. E.Mingas sumažino atsilikimą – 36:33, o Y.Moreira, po lietuvių klaidų, vėl ištirpdė mūsų ekipos persvarą – 36:35. Paskutinei atakai lietuviai turėjo lygiai 24 sekundes: S.Jasaitis metė iš toli, o J.Valančiūnas pataisė metimą ir Lietuva po dviejų kėlinių pirmavo 38:35.

8 min. Po dviejų P.Jankūno ir vienos J.Valančiūno pataikytos baudų lietuviai jau turėjo 5 taškų pranašumą – 36:31.

7 min. Ir vėl į priekį Lietuvą išvedė P.Jankūno dvitaškis – 33:31.

6 min. Baudas turėjo mesti D.Motiejūnas. Jis pataikė vieną, tačiau dėl kraujo ant alkūnės jis buvo pasodintas ir antrąją įsūdė P.Jankūnas. O kitoje atakoje M.Pocius išlygino rezultatą – 31:31.

5 min. Galiausiai D.Motiejūnas nutraukė taškų badą – 25:29, tačiau varžovai ir vėl be vargo įmetė ir pirmavo 31:25. Bet neilgai – M.Pocius ir vėl sumažino skirtumą – 31:27.

4 min. M.Barrosas įsijautė, be didesnio vargo tvarkėsi su besiginančiu Š.Vasiliausku – gavęs teisę, nuo baudų linijos pataikė abi baudas 29:23.

3 min. Lietuviai niekaip nepataikė, o M.Barrosas padidino skirtumą iki 27:23.

2 min. Abi komandos kelis kartus nesėkmingai atakavo: lietuviai prarasdavo kamuolį, angoliečiai kelis kartusw netaikliai metė ir nesugebėjo atsikovoti kamuolio. Pirmieji prabilo varžovai – R.Moore'as pataikė dvitaškį ir įmetė baudą – pirmą kartą mače varžovas pirmavo 23:25.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Angola 23:22

9 min. Po M.Kuzminsko metimo iš po krepšio, lietuviai turėjo didižiausią persvarą per kėlinį – 23:17, bet E.Mingas ją sumažino iki 19:23, o paskutinėmis kėlinio sekundėmis, po prarasto kamuolio,  R.Moore'as įsūdė tritaškį ir Lietuva po dešimties minučių pirmavo tik 23:22.

8 min. Ramiau kvėpuoti rinktinei leido A.Juškevičiaus tritaškis – 21:17.

7 min. O.Cipriano įmetė du taškus, o R.Seibutis surengė individualų reidą ir vėl padidino skirtumą – 18:13. Tačiau mūsų krepšininkai padarė kelias klaidas ir tas pats O.Cipriano sumažino skirtumą iki minimumo – 17:18. Jonas Kazlauskas pamėmė minutės pertraukėlę.

6 min. Varžovai priartėjo iki 11:14, tačiau J.Mačiulis sugebėjo padidinti skirtumą iki 16:11. J.Mačiulio sąskaitoje jau 5 taškai.

4 min. Didžiausiu galvos skaumu  Lietuvai kol kas buvo R.Fortesas – pataikė tritaškį ir du taškus ir Angola atsiliko 8:11.

3 min.  Prabilo ir J.Valančiūnas – įmetė 4 taškus taškus su bauda – 11:3.

2 min. E.Mingas atsakė tritaškiu, tačiau D.Motiejūnas ir vėl padidino skirumą – įmetė du taškus baudomis. 6:3 pirmavo Lietuva.

1min. Pirmuosius tris taškus įmetė D.Motiejūnas, o J.Mačiulis dar pridėjo tašką baudomis – 4:0.

Lietuvos rinktinės starto sudėtis: Jonas Valančiūnas, Donatas Motiejūnas, Šarūnas Vasiliauskas, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis.

Du kartus oficialiose olimpinių žaidynių krepšinio turnyro rungtynėse žaidę Lietuvos ir Angolos atstovai šįkart grumsis planetos pirmenybėse. Iki šios dienos afrikiečiams nė karto nesisekė vožtelėti antausį lietuviams – mūsiškiai laimėjo dvikovas 85:49 ir 78:73.

Tiesa, pastarasis mūšis lietuviams tikrai nebuvo lengvas – 2004 metų Atėnų olimpiadoje Lietuvos atstovai tik rungtynių pabaigoje sugebėjo surasti priešnuodžius afrikiečiams. Tačiau tai galima buvo priskirti ankstyvoms rungtynėms – tuomet Lietuvos komanda su Angola žaidė 9 ryto.

Prieš šią dvikovą, kuri gali būti ir lengva treniruotė, ir sunkus mūšis, mūsų sporto žurnalistas Paulius Bakanauskas analizavo varžovo stipriąsias ir silpnąsias puses.

Sekmadienį ryte Lietuvos rinktinės skautas Benas Matkevičius papasakojo, kaip turėtų prieš Angolą žaisti lietuviai