2014 08 08 /21:08

Lietuvos krepšinio rinktinė antroje rungtynių dalyje palaužė Ukrainą – 70:54

Lietuvos krepšinio rinktinė Klaipėdoje penktadienio vakare pergalingai pradėjo kontrolinį turnyrą, pirmose rungtynėse 70:54 (23:19, 15:18, 22:13, 10:4) įveikusi Ukrainos krepšininkus. Rezultatyviausiai mūsiškių komandoje žaidė Darjušas Lavrinovičius, įmetęs 19 taškų.
Donatas Motiejūnas / T. Pikturnos nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Lietuvos krepšinio rinktinei tai buvo turbūt sunkiausios rungtynės iki šiol pasirengimo cikle, ypač jei kalbėsime apie pirmąją jų dalį. Pirmą kartą per penkis kontrolinius mačus lietuviai per pirmą ketvirtį nesugebėjo susikrauti dviženklės persvaros, o sužaidus pusę mačo pirmavo vos vienu tašku – 38:37.

Šeimininkams koją kišo itin dažnos klaidos, tačiau būti priekyje leido kur kas geresnė kova dėl atšokusių kamuolių. Daug kartų lietuviai sugebėdavo kamuolius sugriebti puolime ir taip gaudavo antrus ir trečius šansus metimams.

Po didžiosios pertraukos Jono Kazlausko vyrai kur kas geriau gynėsi ir rengė geresnes atakas, todėl pavyko nutolti. Trečias ketvirtis pradėtas spurtu 8:0, o sužaidus 6 min. lietuviai jau pirmavo dviženkle persvara – 52:42.

Ketvirtis baigėsi lietuviams pirmaujant 60:50, o per lemiamas dešimt minučių ukrainiečiai sugebėjo įmesti tik 4 taškus ir neprilygo Lietuvos rinktinei.

Lietuva: D.Lavrinovičius (6/10 dvit., 2/3 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.) 19, J.Mačiulis (3/6 dvit., 1/2 dvit., 4 atk. kam.) 9, A.Gudaitis (2/4 dvit., 4/4 baud., 4 atk. kam.) ir D.Motiejūnas (3/6 dvit., 0/3 trit., 7 atk. kam.) po 8, D.Gailius, Š.Vasiliauskas (4 rez. perd.) ir S.Jasaitis po 5, M.Kalnietis (0/1 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud., 3 atk. kam., 2 rez. perd., 3 klaid.) 4, K.Lavrinovičius ir R.Seibutis (4 klaid.) po 3, M.Pocius (4 rez. perd.) 1, P.Jankūnas 0.

Ukraina: S.Gladyras ir E.Jateras po 11, M.Pustozvonovas 7, V.Kravcovas 6, K.Natjažka (2/7 dvit., 1/2 baud., 5 atk.kam., 3 klaid.) 5.

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Ukraina 70:54 (23:19, 15:18, 22:13, 10:4)

10 min. Paskutiniuosius taškus po gana padriko žaidimo lemiamomis minutėmis įmetė S.Zavackis, o Lietuva šventė pergalę.

8 min. D.Lavrinovičius perėmė kamuolį ir pats netrukus įsmeigė tritaškį (19 tšk.) – 70:52.

7 min. Po beveik dviejų minučių abiejų komandų tylos K.Lavrinovičius greitoje atakoje įmetė lengvą dvitaškį – 67:52.

5 min. Komandoms nesisekė įmesti taškų, o D.Motiejūnas įsigudrino laisvas pramesti tritaškį. Po desperatiško ukrainiečių bandymo iš trijų taškų zonos M.Pocius gavo tolimą perdavimą greitoje atakoje, stabtelėjo, atidavė puikų perdavimą D.Lavrinovičiui, kuris įmetė du taškus su pražanga ir pridėjo baudos metimą – 65:52.

3 min. Pirmuosius taškus šeimininkams ketvirtyje įmetė Š.Vasiliauskas.

2 min. Lemiamas ketvirtis prasidėjo keliais netaikliais metimais, o tylą nutraukė ukrainiečiai – 52:60.

T. Pikturnos nuotr. /Jonas Kazlauskas

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Ukraina 60:50 (23:19, 15:18, 22:13)

10 min. Š.Vasiliauskas puikiu perdavimu išvedė A.Gudaitį po krepšiu, tačiau varžovai spėjo prasižengti. Aukštaūgio ranka nedrebėjo – 60:50. Netrukus A.Gudaitis perėmė kamuolį ir vienas nulėkė į puolimą, tačiau pavijęs varžovas metimą blokavo.

9 min. Ukrainiečiai sugebėjo sumesti penkis taškus iš eilės ir lietuvių pastangos pabėgti nuėjo perniek – 58:50.

8 min. Tritaškį įsmeigė D.Gailius (58:45), ukrainiečiai nepataikė, tačiau mūsiškių ataka užstrigo.

7 min. E.Jateras pataikė tritaškį metimą, tačiau per dvi atakas lietuviai įmetė dvitaškį iį baudą ir skirtumas vėl buvo dviženklis – 55:45.

6 min. R.Seibutis gavo bloką, bet D.Lavrinovičius puikiai sustabdė S.Gladyrą, o D.Gailius greitoje atakoje išprovokavo pražangą. Puolėjas pataikė abi baudas – 52:42.

5 min. S.Gladyras tritaškiu vėl priartino ukrainiečius iki šešių taškų (42:48), bet R.Seibutis įmetė du baudų metimus.

4 min. M.Kalnietis perėmė kamuolį, o R.Seibutis nuskuodė į priekį ir prie pat krepšio nuo žemės perdavė kamuolį D.Lavrinovičiui, kuris įkalė iš viršaus. Persvara pirmą kartą tapo dviženkle – 38:27. Tik sužaidus tris su puse minutės ukrainiečiai pagaliau pataikė du taškus, tačiau tik po sunkios kovos.

3 min. Lietuviai ir vėl apsigynė, o atakoje M.Kalnietis rado krašte atsidengusį S.Jasaitį, kuris įsmeigė tritaškį – 46:37. K.Natiažka gavo pražangą puolime.

2 min. Pirmą kartą „iš žaidimo“ pataikė M.Kalnietis ir tai buvo tritaškis. Netrukus K.Lavrinovičius pridėjo ir dvitaškį – 43:37.

1 min. Lietuviai mačą pradėjo klaida, ukrainiečiai – dviem iš eilės netaikliais metimais.

T. Pikturnos nuotr. /Lietuvos ir Ukrainos krepšinio rinktinių draugiškos varžybos Klaipėdos „Švyturio“ arenoje
T. Pikturnos nuotr. /Paulius Jankūnas

Antrasis kėlinys: Lietuva – Ukraina 38:37 (23:19, 15:18)

10 min. Po puikaus M.Pociaus perdavimo dvitaškį pataikė D.Motiejūnas, tačiau nepavyko apsiginti prieš E.Jaterą. Kitoje atakoje baudų metimais D.Motiejūnas vėl persvėrė rezultatą – 38:37. Ukrainiečių paskutinė ataka nenusisekė, lietuviams liko 2 sek., tačiau M.Pocius nepataikė.

9 min. M.Kalnietis pagaliau prasiveržė po krepšiu ir išprovokavo pražangą, tačiau pataikė tik vieną baudą – 34:33. Trečią pražangą gavo J.Mačiulis, o E.Jateras baudų metimais išvedė Ukrainą į priekį – 35:34.

8 min. S.Gladyras įmetė tritaškį ir vėl priartino ukrainiečius (30:33), o netrukus M.Kornijenka įmetė taip pat ir rezultatas tapo lygus – 33:33.

7 min. K.Natiažka taškų sąskaitą papildė pataikydamas baudos metimą, prieš tai jį pražangas sustabdė J.Mačiulis. M.Pocius irgi įmetė baudą, o vėliau gynėjo metimą po atkovoto kamuolio pataisė D.Lavrinovičius.

6 min. Lietuvos rinktinę gelbėjo atkovoti kamuoliai, pagal ką jie pirmavo net 16:8, ne vienas kamuolys sugriebtas puolime. R.Seibutis pataikė tik vieną baudos metimą.

5 min. Aktyvi ir mobili lietuvių gynyba davė vaisių ir padėjo uždaryti ukrainiečius. Vis dėlto, antrą klaidą mače padarė M.Kalnietis. Po ukrainiečių pražangos A.Gudaitis sumetė baudų metimus – 29:26.

4 min. S.Jasaitis dar dukart vos neperėmė kamuolio, bet viskas baigėsi D.Glušakovo tritaškiu.

3 min. Pirmuosius taškus antrame ketvirtyje lietuviams įmetė A.Gudaitis. Netrukus pirmą metimą pataikė ir S.Jasaitis, prieš tai perėmęs kamuolį.

1 min. Ukrainos rinktinė antrą ketvirtį pradėjo 4 iš eilės taškais ir atstatė lygybę – 23:23.

T. Pikturnos nuotr. /Donatas Motiejūnas

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Ukraina 23:19

10 min. Pirmą kartą pasirengimo cikle aikštėje pasirodė S.Jasaitis. Paskutinėje atakoje M.Pocius prasiveržė po krepšiu, bet nepataikė ir kamuolį sugriebė P.Jankūnas. Nepataikė ir jis, tačiau A.Gudaitis dar kartą atsikovojo kamuolį ir įmetė taškus. V.Kravcovas ketvirtį užbaigė taikliais baudos metimais ir šeimininkai pirmavo 23:19.

9 min. V.Kravcovas tik žengęs į aikštę įmetė pirmuosius taškus, o J.Mačiulis vėl išmetė tritaškį, tačiau pirmą kartą šiose rungtynėse nepataikė. M.Kalnietį pakeitė Š.Vasiliauskas ir iškart įsmeigė tritaškį – 21:17.

8 min. Po lietuvių klaidos Ukraina išlygino rezultatą (15:15), bet J.Mačiulis tritaškiu įmetė savo 9-ąjį tašką – 18:15.

7 min. Netrukus tritaškį pataikė ir ukrainiečiai, J.Mačiulis įmetė 6-ąjį tašką ir komandos įsibėgėjo. Po kelių iš eilės rezultatyvių atakų E.Jeteras dvitaškiu priartino ukrainiečius iki lietuvių – 13:15.

5 min. Pirmasis taiklus tritaškis rungtynėse – po gero D.Motiejūno perdavimo pataikė D.Lavrinovičius – 11:6.

4 min. Per tris su puse minutės lietuviai padarė tris klaidas rizikingais perdavimais. Po D.Lavrinovičiaus metimo kamuolį nusiėmė M.Kalnietis ir po kelių perdavimų 4-ąjį tašką įmetė J.Mačiulis.

3 min. K.Natiažka per D.Lavrinovičių įmetė antrą savo metimą, o lietuvių ataka baigėsi nesėkmingai. E.Jeteras bandė pataikyti tolimą tritaškį, tačiau jis buvo netaiklus.

2 min. Antroji Ukrainos rinktinės ataka užstrigo ir baigėsi 24 sek. laikrodis. Pirmuosius taškus įmetė D.Lavrinovičius.

1 min. M.Kalnietis mačą pradėjo netaikliu metimu iš vidutinio nuotolio, tačiau D.Motiejūnas sugriebė kamuolį, įmetė dvitaškį su pražanga, tačiau prametė baudą – 2:0. Dvitaškiu atsakė „Lietuvos ryto“ naujokas K.Natiažka. Puikų metimą atšokdamas pataikė J.Mačiulis – 4:2.