2014 09 03 /22:50

Pietų Korėjos krepšininkai vargo Lietuvai nesukėlė – pergalė 79:49

Lietuvos krepšinio rinktinė po pirmojo pralaimėjimo per daug nesutriko ir trečiadienį iškovojo lengvą pergalę 79:49 (17:19, 22:10, 18:4, 22:16) prieš D grupės autsaiderę Pietų Korėjos rinktinę.
Renaldas Seibutis ir  Moonas Taejongas
Renaldas Seibutis ir Moonas Taejongas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Treneris Jonas Kazlauskas mačą su Korėja pradėjo lygiai tokia pačia startine sudėtimi kaip ir anksčiau. Azijos krepšininkai lietuviams sugebėjo priešintis tik per pirmąjį ketvirtį, kurį laimėjo 19:17. Antrajame ketvirtyje lietuviai susiėmė, o į priekį timptelėjo Adas Juškevičius, pataikęs 8 taškus iš eilės. Po 20 min. Lietuva jau pirmavo 39:29.

Trečiasis ketvirtis ir vėl mūsiškiams buvo geriausias. Itin aktyviai gynyboje žaidę lietuviai varžovams leido įmesti vos 6 taškus, patys pataikė 18 ir po 30-ies žaidimo minučių rungtynių nugalėtojas abejonių nekėlė – 57:33.

Ketvirtajame kėlinyje nepavyko išlaikyti tokios koncentracijos ir žaidimas per pirmas keturias minutes buvo lygus. Vėliau įsisiautėjo Donatas Motiejūnas, surinkęs dešimt iš eilės lietuvių taškų, o vėliau sužaidęs nuostabų epizodą greitoje atakoje. Rungtynes dviem tritaškiais užbaigė A.Juškevičius.

J.Kazlauskas galėjo patausoti kai kuriuos žaidėjus. Po kovos prieš Australiją pavargę broliai Lavrinovičiai žaidė nedaug – Kšištofas 9, o Darjušas – 7 minutes. J.Mačiulis žaidė tik 11, o R.Seibutis – 13 minučių.

Lietuva: A.Juškevičius (6/7 trit., 2 rez. perd.) 20, D.Motiejūnas (9/10 dvit., 0/3 trit., 7 atk. kam.) 18, J.Valančiūnas (6/7 dvit., 8 atk. kam.) 12, Š.Vasiliauskas (3 rez. perd.) 7, M.Pocius 6, M.Kuzminskas ir R.Seibutis po 5, P.Jankūnas 4, S.Jasaitis 2.

Pietų Korėja: T.Moonas (3/4 trit.) 15, J.Kimas 12, S.Ohas 6, J.S.Kimas 5.

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Pietų Korėja

10 min. A.Juškevičius įmetė penktąjį tritaškį rungtynėse, o netrukus pridėjo ir šeštąjį – 79:49.

8 min. Neįtikėtinai gražus D.Motiejūno epizodas. Lietuviai apsigynė ir lietuviai tolimu perdavimu išvedė į priekį D.Motiejūną, kuris tik sugavęs kamuolį pro nugarą jį perdavė M.Kuzminskui. Puolėjas lengvai įmetė iš po krepšio – 73:47.

6 min. Įsisiautėjęs D.Motiejūnas vieną po kito rinko taškus ir buvo įmetęs 10 pastarųjų Lietuvos rinktinės taškų – 71:45.

4 min. Stabtelėję lietuviai netrukus gavo tritaškį. S.Cho sumažino atsilikimą iki 22 taškų – 65:43.

3 min. Lietuviai lengvai rinko taškus, šiek tiek atsipalaiduodami ir gynyboje. Sužaidus 3 minutes Lietuva buvo priekyje 65:39.

1 min. Paskutinis ketvirtis pradėtas galingu J.Valančiūno dėjimu. A.Juškevičiaus tritaškis tikslo nepasiekė, tačiau P.Jankūnas atsikovojo kamuolį ir pelnė du taškus – 61:35.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Pietų Korėja 57:33 (17:19, 22:10, 18:4)

10 min. Korėjiečiai A.Juškevičiaus nepamirš ilgai – ketvirtasis gynėjo tritaškis rungtynėse – 57:33.

9 min. R.Seibutis pataikė iš vidutinio nuotolio, o T.Kimas baudų metimais nutraukė ilgą Pietų Korėjos taškų badą – 54:33.

8 min. Po gana ilgos pertraukos pagaliau kamuolys skrodė tinklelį – trečiasis A.Juškevičiaus tritaškis rungtynėse – 52:31.

7 min. Kelios iš eilės atakos užstrigo, o viename epizodų bloką gavo J.Mačiulis.

5 min.  Po krepšiu veržtis mėginęs M.Pocius gavo bloką, tačiau kamuolys aikštę paliko nuo varžovo. Netrukus D.Motiejūnas persvarą padidino – 49:31.

4 min. Po T.Moono metimo visą minutę niekas nesugebėjo pataikyti. Tylą nutraukė J.Valančiūnas, pataisęs savo paties metimą – 47:31.

2 min. Lietuvos rinktinė perėmė kamuolį ir greitoje atakoje M.Pocius lengvai įmetė du taškus.

1 min. Š.Vasiliauskas ketvirtį pradėjo puikiu reidu ir dviem taškais iš po krepšio. D.Motiejūnas netrukus įkalė iš viršaus – 43:29.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Pietų Korėja 39:29 (17:19, 22:10)

10 min. Dviženklępersvarą Lietuvos rinktinė pasiekė po galingo J.Valančiūno dėjimo – 37:27. Korėjiečiai įmetė, tačiau netrukus lietuviai parodė kol kas gražiausią ataką: D.Motiejūnas įsiveržė į baudos aikštelę ir pakabino kamuolį ore, kur jį į krepšį įgrūdo J.Valančiūnas.

9 min. Dvitaškiais apsikeitė S.Oh ir S.Jasaitis – 35:27.

8 min. Į priekį šovę lietuviai dviženklės persvaros nepasiekė – T.Moonas pataikė tolimą dvitaškį. A.Juškevičių pakeitęs Š.Vasiliauskas prasiveržė po krepšiu ir įmetė du taškus – 33:25.

6 min. Dar vienas puikus A.Juškevičiaus epizodas. Perėmę kamuolį lietuviai kiek užsižaidė ties aikštės viduriu, tačiau kamuolys galiausiai atsidūrė įžaidėjo rankose, kuris vienas puikiu reidu pelnė dar du taškus – 31:23.

5 min. Varžovai dar kartą išlygino, tačiau A.Juškevičius įmetė du tritaškius iš eilės – 29:23.

3 min. Rezultatą pagaliau pavyko išlyginti D.Motiejūnui (21:21), o netrukus po firminio M.Pociaus reido Letuva pagaliau išsiveržė į priekį – 23:21.

2 min. M.Pocius tapo pirmuoju šiame ketvirtyje pasižymėjusiu lietuviu. Tai – pirmieji gynėjo taškai mače.

1 min. Pirmosios abiejų komandų atakos antrame ketvirtyje buvo nesėkmingos. Galingai link krepšio šokęs M.Pocius gavo „stogą“, o korėjiečiai netrukus įmetė dvitaškį – 17:21.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Pietų Korėja 17:19

10 min. J.Lee sumetė baudas ir tapo tik trečiuoju, taškus pelniusiu Korėjos krepšininku. Varžovai apsigynė ir T.Moonas smeigė trečią tritaškį – 14:19. Tolimu metimu atsakė ir M.Kuzminskas – 17:19.

9 min. Netrukus taškus pagaliau pelnė ir P.Jankūnas, vienas pats perskrodęs korėjiečių gynybą ir galingai įkalęs iš viršaus – 14:14.

8 min. Korėjos krepšininkams sunkiai sekėsi stabdyti fiziškai akivaizdžiai stipresnius lietuvius. P.Jankūnas antrą kartą išprovokavo pražangą tik pradėdamas varytis kamuolį. J.Valančiūnas galingai įkalė iš viršaus – 12:14.

7 min. Lietuvos rinktinės atakos strigo, P.Jankūnas gavo pražangą puolime.

6 min. J.Kimas įmetė jau 8-ąjį tašką į Lietuvos rinktinės krepšį – 10:11. Netrukus T.Moonas pataikė antrąjį savo tolimą metimą.

5 min. Š.Vasiliauskas pataikė tritaškį – 10:9. Netrukus jis bandė dar kartą, tačiau netaikliai.

3 min. Tritaškį įsmeigė R.Seibutis ir lietuviai pirmą kartą pirmavo (7:6), tačiau po minutėlės T.Moonas atsakė tuo pačiu.

2 min. D.Motiejūnas išlygino rezultatą, tačiau J.Kimas įmetė ir dar kartą – 4:6. Lietuviai prametė, o pirmą artą nepataikę korėjiečiai atsikovojo kamuolį puolime. Netrukus J.Valančiūnas blokavo varžovo metimą.

1 min. Pirmoje atakoje lietuviai pražiopsojo varžovų derinį du prieš du, tad teko prasižengti. J.Kimas sumetė abi baudas. Lietuvai taškus įmetė J.Valančiūnas, sulaukęs gero perdavimo iš J.Mačiulio. Tas pats J.Kimas iš vidutinio nuotolio įmetė dar du taškus.