Pirmasis pralaimėjimas: Lietuvos rinktinė be J.Valančiūno nusileido Slovėnijai – 72:74

Po dvylikos pergalių iš eilės – pralaimėjimas. Šeštadienio vakarą Lietuvos krepšinio rinktinė Liublianoje žaidė jau tryliktąsias kontrolines rungtynes prieš Pasaulio čempionatą Ispanijoje. Lietuviai susitiko su Kaune jau nugalėtais Slovėnijos krepšininkais. Iššūkis Slovėnijoje pasirodė esąs sunkesnis ir lietuviai patyrė pirmąjį pralaimėjimą pasirengimo cikle.
Lietuva – Slovėnija
Lietuva – Slovėnija / LKF nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Slovėnija – Lietuva 74:72 (16:13, 26:22, 12:18, 20:19)

Pirmoji rungtynių pusė klostėsi ypač įtemptai. Be Jono Valančiūno rungtyniavę lietuviai buvo priversti nuolat vytis ir prieš trečiąjį kėlinį atsiliko septyniais taškais. Teisėjų sprendimais abejojęs Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas pirmą kartą šio pasirengimo ciklo metu užsidirbo techninę pražangą.

Trečiajame ketvirtyje lietuviai atrodė daug solidžiau ir sumažino atsilikimą iki vieno taško ir net išsiveržė į priekį. Lemtingo ketvirtojo kėlinio metu lietuviai greitai prisirinko pražangų ir siuntė slovėnus prie baudų metimo linijos. Rinktinę prabudino sėkmingi M.Kalniečio reidai bei J.Mačiulio ir D.Lavrinovičiaus tritaškiai. Likus žaisti dvi minutes, rezultatas buvo lygus, tačiau J.Klobučaras pataikė svarbų tritaškį ir išvedė slovėnus į priekį.

Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas pirmą kartą šio pasirengimo ciklo metu užsidirbo techninę pražangą.

Komandas skyrė du taškai. Kitos atakos metu lietuviams pavyko apsiginti, tačiau lemiamo metimo nepataikė D.Motiejūnas. Lietuviai patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

Po 15 taškų šiose rungtynėse surinko Mantas Kalnietis, Donatas Motiejūnas ir Darjušas Lavrinovičius. 10 taškų pridėjo tris tritaškius pataikęs Jonas Mačiulis.

Slovėnams net 18 taškų pelnė Domenas Lorbekas. Po 10 pridėjo J.Blazičius ir G.Dragičius.

Lietuvos rinktinė laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 38 prieš 28, tačiau padarė daugiau klaidų – 14 prieš slovėnų 10 ir prastai pataikė iš vidutinio nuotolio (40 proc. taiklumas).

Rungtynėms su Slovėnija Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas neregistravo Jono Valančiūno ir Ado Juškevičiaus.

Pirmosiose dienos rungtynėse Brazilija 92:52 sutriuškino Irano rinktinę.

Slovėnijoje vykstančiame turnyre Lietuvos rinktinė iškovojo dvi pergales – nugalėjo brazilus ir iraniečius.

Po rungtynių su Slovėnija lietuviams liko sužaisti paskutines kontrolines rungtynes prieš pasaulio čempionatą. Pasirengimą Lietuva užbaigs Zagrebe rungtynėmis su Kroatija.

Galutinė turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai taškų santykis):

1. Lietuva 2 1 216:202
2. Brazilija 2 1 241:200
2. Slovėnija 2 1 235:229
4. Iranas 0 3 188:249

Lietuva: Mantas Kalnietis, Donatas Motiejūnas (7 atkv.kam.) ir Darjušas Lavrinovičius  (9 atk.kam.) 15, Jonas Mačiulis 10 (3 tritašk.), Kšištofas Lavrinovičius 5, Mindaugas Kuzminskas ir Martynas Pocius po 4, Simas Jasaitis 2.

Slovėnija: D.Lorbekas 18, J.Blazičius ir G.Dragičius po 10, A.Omičius 9.

Ketvirtasis kėlinys: Slovėnija – Lietuva 74:72 (16:13, 26:22, 12:18, 20:19)

40 min. J.Klobučaras pataikė svarbų tritaškį ir išvedė slovėnus į priekį. M.Kalnietis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. Komandas skyrė du taškai. Kitos atakos metu lietuviams pavyko apsiginti, tačiau lemiamo metimo nepataikė D.Motiejūnas.

38 min. Po M.Kalniečio klaidos du lengvus taškus pelnė J.Blazičius. M.Kalnietis klaidą taisė penkiais taškais iš eilės ir išlygino rezultatą – 71:71.

37 min. J.Mačiulis smeigė trečią ir labai reikalingą tritaškį. D.Lavrinovičius taip pat pataikė tritaškį – 69:66.

35 min. Po D.Lorbeko tritaškio slovėnų pranašumas didėjo iki septynių taškų. Tuo pačiu atsakė ir D.Lavrinovičius. D.Lorbekas ir vėl žibėjo – du taškai ir pražanga – 67:60.

33 min. Po J. Blazičiaus tritaškio slovėnai ir vėl buvo priekyje. Po D.Motiejūno pražangos jis pataikė ir du baudos metimus – 61:57.

32 min. D.Lavrinovičiaus dvitaškis didino lietuvių pranašumą. G.Dragičius mažino slovėnų atsilikimą – 56:57.

31 min. K.Lavrinovičius kėlinio pradžioje sumetė baudos metimus ir persvėrė rezultatą – 54:55.

Trečiasis kėlinys: Slovėnija – Lietuva 54:53 (16:13, 26:22, 12:18)

30 min. E.Muričiaus tritaškis atstatė slovėnų pranašumą. A.Omičius pridėjo vieną baudos metimą. Vieną baudos metimą pataikė ir K.Lavrinovičius.

28 min. Po J.Mačiulio tritaškio ir persverto rezultato slovėnams prireikė pasitarimo – 50:52.

27 min. Baudos metimus sumetė D.Lavrinovičius, o M.Pociaus dvitaškis sumažino atsilikimą iki dviejų taškų – 50:48.

25 min. Du baudos metimus pataikė U.Slokaras – 50:44.

24 min. Po M.Kuzminsko dvitaškio rezultatas mažėjo iki keturių taškų – 48:44.

23 min. Trečiojo ketvirčio pradžioje pasižymėjo M.Kuzminskas, o M.Kalnietis pataikė antrą lietuvių tritaškį.

Antrasis kėlinys: Slovėnija – Lietuva 42:35 (16:13, 26:22)

20 min. D.Motiejūnas su devyniais taškais buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje. Du baudos metimus pataikė rezultatyviausias slovėnas D.Lorbekas. D.Motiejūnas ir toliau rinko taškus. K.Lavrinovičius baudos metimais sumažino atsilikimą, kurį vėl didino slovėnai. Jonui Kazlauskui už ginčus su teisėjais buvo įrašyta techninė pražanga.

17 min. D. Lorbekas pataiko dar vieną dvitaškį. Tuo pačiu atsakė D.Motiejūnas, bet ir vėl sėkmingai atakavo G.Dragičius. J.Mačiulis pataikė pirmąjį lietuvių tritaškį – 32:27.

15 min. A.Omičius sumetė du baudos metimus po S.Jasaičio pražangos. D.Motiejūnas pataikė dvitaškį – 26:22.

14 min. D.Lavrinovičius pataikė dvitaškį. Tuo pačiu atsakė M.Zupanas – 24:20.

13 min. A.Omičius toliau šeimininkavo po lietuvių krepšiu. P.Jankūnas atsakė pirmaisiais savo taškais – 22:18.

11 min. Kėlinį pradėjo sėkmingas M.Pociaus reidas, pasibaigęs dvitaškiu su pražanga. Z.Dragičius ir A.Omičius atsakė dvitaškiais – 20:16.

Pirmasis kėlinys: Slovėnija – Lietuva 16:13

10 min. Pirmuosius taškus pelnė S.Jasaitis. Vieną baudos metimą spėjo įmesti M.Pocius ir lietuviai atsiliko trimis taškais.

8 min. Slovėnų pranašumą didino D. Lorbekas – 16:10.

6 min. E.Muričius pataikė pirmąjį šių rungtynių tritaškį. M.Kalnietis pataikė dar vieną dvitaškį. J.Blazičius smeigė antrąjį slovėnų tritaškį – 14:10.

5 min. E.Muričius užsidirbo nesportinę pražangą prieš D.Motiejūną. Ir vėl pasižymėjo G.Dragičius. M.Kalnietis atsakė dvitaškiu su pražanga – 8:8.

4 min. Slovėnų atsilikimą mažino D.Lorbekas. Pirmuosius taškus pelnė ir G.Dragičius – 6:5.

3 min. Rezultatą išlygino D.Motiejūnas. Po M.Pociaus perdavimo D.Lavrinovičius pelnė du taškus su pražanga – 2:5.

1 min. Slovėnų taškų kraitį atidarė E. Muričiaus dvitaškis – 2:0.

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Mantas Kalnietis, Darjušas Lavrinovičius, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis ir Donatas Motiejūnas.