Slovėnijos rinktinė antroje mačo dalyje be vargo įveikė Meksiką

Pasaulio krepšinio čempionato D grupės rungtynėse Slovėnijos rinktinė per antrą mačo dalį 89:68 (24:18, 22:19, 19:13, 24:20) įveikė Meksikos krepšininkus. Nugalėtojams tai buvo antroji pergalė, o meksikiečiams – antrasis pralaimėjimas turnyre.
Zoranas Dragičius
Zoranas Dragičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynes Slovėnijos rinktinė pradėjo itin galingai ir po kelių minučių jau pirmavo 12:0. Vis dėlto, meksikiečiai susikaupė ir po truputėlį vijosi varžovus. Ketvirčiui artėjant į pabaigą meksikiečiai jau kvėpavo europiečiams į nugaras, tačiau Slovėniją į priekį varė tritaškiai. Visus keturis tolimus metimus, iš kurių trys – Z.Dragičiaus sąskaitoje, pataikiusi Slovėnijos rinktinė po 10 min. pirmavo 24:18.

Antrame ketvirtyje meksikiečiai toliau nepaisė europietiško autoriteto ir po dviejų minučių rezultatas jau buvo lygus – 26:26. Nuo tada žaidimas ilgai klostėsi taškas į tašką, tačiau daugiausiai priekinės linijos pagalba atakavę meksikiečiai neišvengė klaidų. Įsibėgėjęs G.Ayonas tempė meksikiečius į priekį, tačiau ketvirčiui einant į pabaigą tikslesnis slovėnų žaidimas leido susikrauti saugią persvarą – 46:37.

Po pertraukos slovėnai pasiekė dviženklę persvarą ir skirtumas trečiajame ketvirtyje svyravo ties 10 taškų riba. Vis dėlto, puikiai iš trijų taškų zonos atakavę slovėnai baigiantis kėliniui persvarą dar labiau padidino – 65:50.

Lemiamą ketvirtį Slovėnijos rinktinė pradėjo itin aktyvia gynyba bei uraganiniu puolimu. Keli iš eilės perimti kamuoliai, įmesti metimai ir sužaidus dvi su puse minutes Slovėnija jau buvo priekyje 72:50. Po kelių minučių slovėnai persvaros rekordą dar labiau pagerino – 81:56. Ties šia riba rezultatas išliko iki mačo pabaigos ir slovėnai šventė antrąją pergalę D grupėje.

Slovėnija: Z.Dragičius (4/4 dvit., 4/4 trit.) 22, G.Dragičius (5/6 dvit., 6 rez. perd.) 18, A.Omičius (6/8 dvit.) 12, J.Klobučaras 10, J.Blažičius (3/4 trit.) 9.

Meksika: G.Ayonas (9/9 dvit., 5/9 baud., 4 klaid.) 23, F.Cruzas (4/6 dvit., 1/4 trit., 4 rez. perd.) 13, J.Gutierrezas 8.