Belgijos futbolininkai į Braziliją vyksta po išbandymo galinga kruša ir kuklios pergalės prieš Tunisą

Paskutinėse kontrolinėse rungtynėse prieš pasaulio futbolo čempionatą Brazilijoje (birželio 12 – liepos 13 d.) šeštadienį Belgijos nacionalinė rinktinė namuose 1:0 (0:0) įveikė Tuniso futbolininkus.
Kruša Briuselio stadione
Kruša Briuselio stadione / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pergalingo įvarčio aikštės šeimininkų gretose tapo Driesas Mertensas (89 min.), o svečiai mačą baigė be iš aikštės pašalinto Issamo Jemaa (64 min.).

Pirmojo kėlinio viduryje dėl ledų krušos mačas buvo sustabdytas 45 minutėms. Ledukai aikštėje pasirodė komandoms sužaidus beveik pusvalandį.

Ledo gabaliukai dydžiu prilygo golfo kamuoliukams. Viešąją tvarką stadione prižiūrėję darbuotojai spruko prisidengę apsauginiais skydais, o žiūrovams teko „gelbėtis“ tuo, ką turėjo po ranka – laikraščiais, rankinėmis ir t.t.

Beveik visa stadiono veja per dešimt minučių buvo padengta ledo gabalais. Audrai nurimus, stadiono darbuotojai juos nuo vejos šalino šluotomis ir kastuvais.

FIFA klasifikacijoje Belgijos rinktinė užima vienuoliktąją vietą, o Tuniso futbolininkai – 48-ti.

Antradienį belgai išskrenda į San Paulą, kur ketvirtadienį planuoja treniruočių pobūdžio rungtynes už uždarų durų su JAV vienuolike.

Pirmąsias planetos pirmenybių H grupės rungtynes Belgijos rinktinė birželio 17 dieną žais su Alžyro ekipa, o vėliau susitiks su Rusijos bei Pietų Korėjos komandomis.