2014 06 17 /2014 06 18

Brazilijos futbolininkai nerado priešnuodžių prieš stebuklus rodžiusį Meksikos vartininką Guillermo Ochoa – 0:0

Pasaulio futbolo čempionate prasidėjo antrojo rato varžybos, kurių pirmąją dieną staigmeną pateikė Meksikos rinktinė. Neįtikėtinai žaidusio vartininko Guillermo Ochoa dėka meksikiečiai sugebėjo sužaisti lygiosiomis 0:0 su Brazilija.
Guillermo Ochoa
Guillermo Ochoa / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Pirmosiose grupės ir čempionato rungtynėse Brazilija 3:1 įveikė Kroatiją, tuo tarpu Meksikos rinktinė 1:0 palaužė Kamerūną.

Guillermo Ochoa trenerio ir komandos draugų neapvylė ir iš viso atrėmė šešis smūgius. Įdomu, kad G.Ochoa, praėjusį sezoną žaidęs prancūzų „Ajaccio“ klube, netrukus taps laisvuoju agentu.

G.Ochoa išlaikė vartus tuščius nepaisant Brazilijos žvaigždžių pastangų įmušti. Pirmajame kėlinyje jis atmušė labai pavojingą Neymaro smūgį galva iš arti, vėliau tas pats Neymaras koja vėl pasiuntė kamuolį į vartininką, o T.Silva galva vos iš trijų metrų taip pat mušė kamuolį į G.Ochoa ranką.

Meksikiečiai nebuvo pastatę autobuso, jie nuolat rezgė daug greitų ir pavojingų atakų, atliko gražių ir galingų smūgių iš toli. Kai kuriuos jų brazilų vartininkas Julio Cesaras tik šiaip ne taip atrėmė.

Abi komandos prieš rungtynes žinojo, kad pergalė joms būtų atvėrusi kelią į kitą etapą, dabar tiek Brazilija, tiek Meksika turės laimėti trečias rungtynes. Jei Kroatijos rinktinė trečiadienį įveiks Kamerūną, kroatų ir meksikiečių dvikova trečiajame rate bus lemiama abiems komandoms.

Antrasis kėlinys: Brazilija – Meksika 0:0

90+1 min. MEKSIKA! Šįkart komandą jau išgelbėjo J.Cesaras, po galingo R.Jimenezeo smūgio kairiojo krašto. Brazilų laimei atšokusio kamuolio nepasiekė J.Hernandezas.

90 min. Teisėjas pridėjo tris minutes.

89 min. A.Guardado iš toli smūgiavo labai pavojingai, tačiau dar kartą kamuolys skriejo keliais centimetrais per aukštai.

88 min. Marcelo reikalavo 11 metrų baudinio, tačiau negavo. Gynėjas buvo pargriautas tokioje pat situacijoje, kaip mače su Kroatija, kai teisėjas skyrė 11 metrų baudinį po pražangos prieš Fredą. Bet Marcelo nukrito labai teatrališkai.

86 min. G.Ochoa yra burtininkas! T.Silva po Neymaro baudos smūgio galva smūgiavo gal iš trijų metrų, tačiau Meksikos rinktinės didvyris ir vėl išsaugojo tuščius vartus. Kamuolys atsitrenkė į jo ranką ir atšoko į aikštę.

84 min. G.dos Santosas vietą aikštėje užleido R.Jimenezeui, o Oscaras – Willianui.

82 min. Apsigynę po baudos smūgio brazilai surengė greitą ataką, tačiau perdavimą į baudos aikštelę nutraukė vartininkas.

79 min. Pavojingą Meksikos rinktinės ataką prie pat baudos aikštelės grubiai nutraukė T.Silva. Brazilų kapitonas gavo geltoną kortelę, o meksikiečiai – teisę baudos smūgiui tiesiai prieš vartus. G.do Santosas pataikė tiesiai į sienelę.

76 min. Jo neišnaudojo šanso. Gavo Bernardo perdavimą į baudos aikštelę, tačiau smūgis apsisukant buvo netaiklus.

73 min. Meksikos riktinės treneris į aikštę metė kozirį – Javierą Hernandezą, kuris pakeitė O.Peraltą.

69 min. Neįtikėtina! Brazlai pabudo, bet G.Ochoa ir vėl išgelbėjo Meksiką. Neymaras krūtine elegantiškai nusimetė kamuolį ir kalė stiprų smūgį kaire koja iš arti į artimąjį kampą, tačiau ten jau buvo vartininkas.

68 min. Brazilų atakos smaigalyje po keitimo vietoj Fredo žais Jo.

63 min. Neymaras atliko baudos smūgį, kuris skriejo pro šalį.

62 min. Meksikiečiai dukart iš eilės užsidirbo geltonas korteles, stabdydami brazilų atakas.

57 min. MEKSIKA! Dar vienas labai pavojingas išpuolis pasibaigęs panašiu smūgiu, kuris muštas iš kiek arčiau. J.Cesarui po truputį svilo padai. Brazilai sutrikę.

55 min. Dar vienas pavojingas tolimas meksikiečių šūvis iš toli. G.Vazquezo bomba skriejo ne daugiau 5 cm virš vartų.

53 min. Abi komandos kėlinį pradėjo ramiau, tačiau meksikiečiai netrukus uždirbo kampinį.

48 min. Bernardas! D.Alvesas atliko nuostabų perdavimą per visą aikštę dešinėje skriejusiam Bernardui, tačiau Neymaras viduryje nespėjo su komandos draugu, tad Bernardo skersuotą kamuolį meksikiečiai išmušė.

46 min. Brazilijos rinktinės treneris nusprendė išimti iš aikštės į dešinį kraštą pastatytą ir ne savo pozicijoje žaidusį Ramiresą. Jis pakeistas Bernardu.

Pirmasis kėlinys: Brazilija – Meksika 0:0

45 min. Pirmoji geltona kortelė mače parodyta vietos aikštėje nerandančiam brazilui Ramiresui.

44 min. Tai turėjo būti 1:0. Po baudos smūgio net trys brazilai atsidūrė tiesiai prieš vartininką. T.Silva krūtine elegantiškai numetė kamuolį Paulinho, šis vienu lietimu bandė pataikyti į vartus, bet pataikė į vartininką.

41 min. Brazilai teritorinės persvaros niekaip neįtvirtino, tad meksikiečiai turėjo progų. Po vienos iš jų tolimą stiprų smūgį paleido G.Vazquezas, tačiau netaikliai.

38 min. Iš toli spyrė Marcelo, tačiau kamuolys skriejo šiek tiek per daug į dešinę. Brazilai ėmė po truputį vėl spausti varžovus.

35 min. Po kampinio į vartų plotą galva pataikė Fredas, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

32 min. Po pradinio įkarščio rungtynės kiek aprimo, komandos daugiau laiko leido aikštės viduryje, atakos jau nebe tokios žaibiškos.

25 min. Dar vienas! Jau kitoje aikštės pusėje Neymaras gavo aukštą perdavimą prie pat vartų, iššoko aukščiau už R.Marquezą, smūgiavo stipriai į kampą, tačiau vartininkas paskutinę akimirką atmušė kamuolį. Ko gero, visa Brazilija nusikeikė.

24 min. Čia tai smūgis! H.Herrera paleido galingą bombą į brazilų vartus iš už baudos aikštelės, tačiau vartininkas nukreipė kamuolį virš vartų. Teisėjas nepamatė kampinio.

21 min. Brazilijos rinktinė galutinai perėmė teritorinę persvarą ir prispaudė meksikiečius jų aikštės pusėje.

14 min. Brazilai visiškai dominavo kairiajame atakos flange, kur siautėjo Marcelo. Du iš eilės jo bandymai skersuoti kamuolį buvo atmušti.

13 min. Teisėjas dar kartą pasigailėjo žaidėjo ir neparodė geltonos kortelės. Šįkart laiminguoju tapo D.Alvesas, grubiai nuskynęs meksikietį.

11 min. Aistruoliai jau tikėjosi įvarčio! Fedas gavo perdavimą šalia vartų krašte, mušė ir pataikė į tinklą, tačiau iš išorinės pusės. Be to, teisėjas po akimirksnio parodė, kad Fredas buvo nuošalėje.

10 min. Po pirminio įkarščio aistros kiek aprimo, tačiau kamuolys vis tiek daugiausiai laiko „praleisdavo“ atakoje. Aikštės viduryje nė viena komanda neužsibūdavo.

6 min. Abi komandos ir toliau žaidė labai užsivedusios ir energingai. Kone kiekvienas žaidėjų susitikimas baigdavosi arba pražangomis, arba bent jau fiziniu kontaktu.

3 min. Meksikiečiai užgulė varžovų vartus – kėlė baudos smūgį, kampinį bei atliko pavojingą aukštą perdavimą iš krašto.

1 min. Rungtynės prasidėjo dviem iš eilės gana grubiomis Meksikos rinktinės pražangomis. Tai ypač supykdė stadiono publiką.

Brazilija: J.Cesaras, D.Alvesas, T.Silva, D.Luizas, Marcelo, Paulinho, Fredas, Neymaras, Oscaras, Ramiresas, Luizas Gustavo.

Meksika: G.Ochoa, M.Rodriguezas, R.Marquezas, H.Herrera, M.Layunas, G.Dos Santosas, H.Moreno, A.Guardado, O.Peralta, P.Aguilaras, G.Vazquezas.

Tarpusavio rungtynėse pasaulio čempionatuose Brazilija prieš Meksiką laimėjo visus tris kartus bendru rezultatu 11:0.

Šios komandos Fortalezoje žaidė pernai per Konfederacijų taurės turnyrą, kai brazilai laimėjo 2:0.

Meksikos rinktinė brazilus varžovų namuose yra įveikusi vienintelį kartą per kontrolines rungtynes 1968 metais – 2:1.

Be to, meksikiečiams pasaulio čempionatuose nesiseka žaisti prieš Pietų Amerikos komandas. Per vienuolika susitikimų su Pietų Amerikos rinktinėmis Meksika laimėjo vos sykį – 2002 m. 2:1 įveikė Ekvadorą. Kitus 8 kartus pralaimėta ir dukart sužaista lygiosiomis.

Brazilijos rinktinė pasaulio čempionatuose tik kartą yra pralaimėjusi grupės mačą per 34 rungtynes. Nesėkmė buvo patirta 1998 metų susitikime su Norvegija.