2014 06 14 /21:11

Daugiatūkstantinės sirgalių minios palaikoma Kolumbija pasaulio čempionate sutriuškino Graikiją – 3:0

Pasaulio futbolo čempionate šeštadienį prasidėjo C grupės kovos. Kolumbijos futbolo rinktinė 3:0 (1:0) įveikė Graikijos futbolininkus ir tapo grupės lydere. Šioje grupėje taip pat rungtyniauja Japonijos ir Dramblio Kaulo Kranto ekipos.
Pablo Armero (antras iš kairės) džiaugiasi įvarčiu su komandos draugais
Pablo Armero (antras iš kairės) džiaugiasi įvarčiu su komandos draugais / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Komandų pristatymas ir taktinė analizė – čia.

​Kolumbijos futbolininkai kovai prieš graikus pasirinko labai gerą taktiką – puikiai derino kamuolio kontrolę su žaibiškomis kontratakomis.

Tam padėjo jau 6-ąją minutę įmuštas įvartis, kai J.Cuadrado dešinėje išmaudė graikų gynybą ir atliko perdavimą pažeme į baudos aikštelę. Ten P.Armero atliko nestiprų, tačiau tikslų smūgį į apatinį vartų kampą.

​Po įvarčio kolumbiečiai kiek atsitraukė, leido kamuolį kontroliuoti graikams, kuriems trūko ne tik aštrumo, bet ir kūrybingumo. Vis dėlto, porą pavojingų atakų europiečiai surengė, o arčiausiai tikslo prieš pat pertrauką buvo P.Kone.

Tik įsibėgėjus antram kėliniui kolumbiečiai įmušė dar sykį. P.Aguilaras sulaukė žemo kamuolio kampinio metu prie artimojo vartų virpsto, jį nukreipė link T.Gutierrezo, kuriam beliko laiku kyštelti koją.

Pirmaudami jau dviem įvarčiais kolumbiečiai ir vėl atsitraukė, leido pažaisti ir graikams bei vos neliko nubausti. 63 min. po aukšto perdavimo kamuolį priėmė V.Torosidis, kuris jį vienu lietimu nukreipė į baudos aikštelės vidurį, o T.Gekas galva sudrebino vartų skersinį.

Vis dėlto, graikams neužteko jėgų ir aštrumo, o kolumbiečiai karts nuo karto surengdavo greitas ir pavojingas atakas. Paskutinę vinį jau per teisėjo pridėtą laiką įkalė J.Rodriguezas, gavęs kamuolį ant baudos aikštelės linijos ir tiksliu smūgiu pasiuntęs jį į vartus.

Antrasis kėlinys: Kolumbija – Graikija 3:0

90+3 min. ĮVARTIS! Įmušė ir visas rungtynes puikiai žaidęs J.Rodriguezas, gavęs kamuolį ant baudos aikštelės linijos ir tiksliu smūgiu pasiuntęs jį į vartus.

90 min. Graikams reikėjo įvarčių, tačiau jiems dažniau tekdavo žiūrėti į atakuojančius varžovus. Kolumbiečių atakos buvo ilgos, tad laikas greit baigėsi.

85 min. Tolimas G.Samaro smūgis pažeme skriejo visai šalia virpsto.

84 min. Graikai stengėsi atakuoti, tačiau nieko rimto nesukūrė. Tuo tarpu kolumbiečiai niekur neskubėjo net ir kontroliuodami kamuolį, stengėsi jį dažniau perdavinėti ir neleisti atakuoti graikams.

76 min. ​Abu įvarčius įmušę kolumbiečiai – jau ant suolo. P.Armero pakeitė S.Ariasas, o T.Gutierrezą – J.Martinezas.

70 min. Žaidimas kiek aprimo. Kolumbija dar kartą atidavė kamuolio kontrolę graikams, kurie atakavo nemažai, tačiau aštrumo trūko. Kolumbiečiai sustabdydavo graikus pačiu tinkamiausiu metu ir mušti į vartus neleisdavo.

63 min. SKERSINIS. Po aukšto perdavimo kamuolį priėmė V.Torosidis, kuris jį vienu lietimu nukreipė į baudos aikštelės vidurį, o T.Gekas galva sudrebino vartų skersinį.

58 min. ĮVARTIS! T.Gutierrezas įmušė į tuščius vartus. P.Aguilaras sulaukė kamuolio kampinio metu prie artimojo vartų virpsto, jį nukreipė link T.Gutierrezo, kuriam beliko laiku kyštelti koją.

55 min. Dar vienas grubus epizodas. Iš nugaros varžovą nušienavo D.Salpingidis, gavęs geltoną kortelę.

52 min. Sokratis už labai grubią pražangą galėjo gauti net raudoną kortelę, tačiau teisėjas apsiribojo geltona. Kolumbija baudos smūgiu pavojaus nesukūrė.

49 min. Labai pavojingą smūgį iš toli šovė C.Rodriguezas, tačiau O.Kornezis buvo vietoje.

47 min. G.Samaras įsiveržė į baudos aikštelę ir griuvo ant žemės. Nors graikai prašė teisėjo baudinio, tačiau pats G.Samaras nesiginčijo dėl jo neskyrimo, tik rodė teisėjui, kad pražangos nevaidino.

Pirmasis kėlinys: Kolumbija – Graikija 1:0

45 min. P.Kone prieš pat pertrauką atliko galingą smūgį iš už baudos aikštelės, tačiau vartininkas jį atrėmė.

41 min. Kolumbija pailsėjo ir vėl galingomis atakomis grasino graikų vartams. Kelios labai pavojingos situacijos baigėsi netiksliu žaidimu užbaigimo fazėse, graikams padėjo ir teisėjo leistas kietas žaidimas.

36 min. Graikai paskutinę akimirką „nuėmė“ kamuolį nuo baudos aikštelėje buvusio ir smūgiui užsimojusio T.Gutierrezo kojos.

32 min. Pavojingą G.Samaro smūgį į artimąjį vartų kampą sugavo D.Ospina.

28 min. Pirmasis tikrai pavojingas graikų išpuolis – po baudos smūgio. Galva mušė V.Torosidis, tačiau smūgis skriejo šalia vartų.

25 min. Graikų žaidimas – visiškai bedantis ir nuobodus. Nors graikai gauna nemažai laiko kamuoliui kontroliuoti, tačiau idėjų trūksta. Tuo tarpu kolumbiečiai tik gavę progą lekia pirmyn ir ieško progų įvarčiams.

17 min. Baudos aikštelėje su kamuoliu svečiavosi J.Rodriguezas, tačiau graikai paskutinėmis akimirkomis išmušė kamuolį jam iš po kojų.

14 min. Kolumbijos rinktinės futbolininkai atsitraukė atgal ir per daug į priekį nesiveržė. Turėdami persvarą jie leido kamuolį kontroliuoti graikams, kurie nelabai žinojo, ką su tuo kamuoliu veikti.

12 min. Įvartį praleidusi Graikija bandė atakuoti ir kelias minutes žaidė prie kolumbiečių vartų.

Tai greičiausias Kolumbijos rinktinės įvartis pasaulio čempionatuose. Greičiausias ir šiose pirmenybėse.

5 min. ĮVARTIS! J.Cuadrado dešinėje išmaudė graikų gynybą ir atliko perdavimą pažeme į baudos aikštelę. Ten P.Armero atliko nestiprų, tačiau tikslų smūgį į apatinį vartų kampą.

4 min. T.Gutierrezas įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau vėl smūgio atlikti nesugebėjo. Graikai nuo pat pradžių žaidė labai kietai.

2 min. Kolumbija ėmėsi darbo – atakuoti. Jau pačioje pradžioje surengta pavojinga ataka, o kamuolys buvo atsidūręs baudos aikšelėje, tačiau smūgio atlikti nepavyko.

1994 m. kontrolinėse rungtynėse įvyko vienintelis šių komandų susitikimas, kurį 2:0 laimėjo Kolumbija.

Kolumbietis M.Yepesas rinktinėje žais 99-ąsias rungtynes karjeroje.

Pranešama, kad Kolumbijos futbolininkai aikštėje jausis lyg žaistų namuose. Belo Horizontėje yra susirinkusi daugiatūkstantinė kolumbiečių sirgalių minia, skanduojanti „Mes esame namuose“. Tuo tarpų Graikijos sirgalių yra labai mažai.

Komandų startinės sudėtys:

Kolumbija: D.Ospina, C.Zapata, M.Yepesas, C.Sanchezas, P.Armero, P.Aguilaras, T.Gutierrezas, C.Rodriguezas, J.Cuadrado, V.Ibarbo, C.Zuniga.

Graikija: O.Karnezis, G.Maniatis, K.Manolas, G.Samaras, P.Kone, D.Salpingidis, V.Torosidis, T.Gekas, Sokratis, J.Cholevas, K.Katsouranis.