H grupė: po lygiųjų 1:1 Alžyras išspyrė Rusiją namo ir pirmą kartą istorijoje pateko į aštuntfinalį

Ketvirtadienio vakarą buvo žaidžiamos paskutinės Pasaulio futbolo čempionato grupės etapo rungtynės. H grupėje ramiai galėjo jaustis tik Belgija, kuri 1:0 palaužė Pietų Korėją, nors ir neteko vieno iš aikštės pašalinto futbolininko. Dėl antrosios vietos grupėje kovėsi Alžyras ir Rusija. Alžyrui pakako lygiųjų 1:1 su Rusija ir afrikiečiams šią sąlygą įgyvendinti pavyko. Alžyro futbolininkai pirmą kartą savo šalies istorijoje pateko į Pasaulio čempionato aštuntfinalį.
Islamas Slimani
Islamas Slimani / „Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Iš H grupės į aštuntfinalį keliauja visas tris pergales iškovojusi Belgija ir vieną pergalę bei vienas lygiąsias iškovojęs Alžyras.

Rusijos futbolininkai dar rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį. 6-ąją rungtynių minutę Aleksandras Kokorinas išvedė Rusiją į priekį. Dmitrijus Kombarovas pasinaudojo tuo, kad dėl sužeidimo iš kairiojo krašto pasitraukė S.Feghouli ir prasiveržęs arčiau vartų atliko perdavimą A.Kokorinui, kuris smūgiu galva išvedė rusus į priekį. Alžyriečiai greitai atsigavo po praleisto įvarčio ir patys puolė atakuoti varžovų vartus, tačiau pirmajame kėlinyje rezultatas nepasikeitė.

Rungtynėse tarp Belgijos ir Pietų Korėjos pirmojo kėlinio pabaigoje belgai liko dešimtiese. Raudoną kortelę už pavojingą žaidimą gavo ir iš aikštės buvo pašalintas Stevenas Defouras.

60-ąją rungtynių tarp Rusijos ir Alžyro minutę afrikiečiai išlygino rezultatą. Įvartį įmušė pavojingai rusų vartus prieš tai jau atakavęs Islamas Slimani. Aleksejus Kozlovas uždirbo geltoną kortelę ir baudos smūgį Rusijos vartų link. Šįkart Rusijos vartininkas nepagavo kamuolio ir tuo pasinaudojęs varžovų vartus nuginklavo Slimani. Lygiosios su Rusija Alžyrui buvo pakankamos iškovoti viet aštuntfinalyje, todėl jie stengėsi šį rezultatą išlaikyti.

Jų planų nesujaukė ir kitos rungtynėse, kuriose 77-ąją minutę Janas Vertonghenas išvedė belgus į priekį. Pirma į Pietų Korėjos vartininką nusitaikė D.Origi. Šis atmušė belgo bandymą, tačiau pakartotinio J.Vertongheno atlaikyti nesugebėjo.

Antrasis kėlinys: ​Alžyras – Rusija 1:1

90 min. Rungtynės baigėsi. Istorinį kelialapį į aštuntfinalį iškovojo Alžyras.

71 min. Hassanas Yebda pakeitė Yacine Brahimi.

67 min. Alanas Dzagoevas pakeitė Olegą Šatovą.

60 min. ĮVARTIS. Alžyras išlygino rezultatą. Įvartį įmušė pavojingai rusų vartus atakavęs Slimani Islamas. Aleksejus Kozlovas uždirbo geltoną kortelę ir baudos smūgį Rusijos vartų link. Šįkart Rusijos vartininkas nepagavo kamuolį ir tuo pasinaudojęs varžovų vartus nuginklavo Slimani.

57 min. Dmitrijus Kombarovas užsidirbo geltoną kortelę.

48 min. Alžyras apsigynė nuo itin pavojingos rusų atakos. Šįkart į vartus nusitaikė pirmojo įvarčio autorius A.Kokorinas.

Pirmasis kėlinys: ​Alžyras – Rusija 0:1

45 min. Baigėsi pirmasis kėlinys. Nors rusai anksti išsiveržė į priekį, Alžyras nepasidavė ir greitai pradėjo atakuoti rusų vartus. Pagal smūgius į vartus alžyriečiai pirmavo 3:1.

39 min. Geltoną kortelę užsidirbo Djamelas Mesbahas.

29 min. Po kampinio galva į vartus nusitaikė I.Slimani. Rusus išgelbėjo sėkmingai kamuolį atrėmęs I.Akinfeevas.

20 min. Rungtynių pradžioje komandos praktiškai po lygiai dalijosi kamuolio kontrolę. Vienintelį smūgį į vartus atliko rusai ir jis baigėsi įvarčiu.

6 min. ĮVARTIS. Aleksandras Kokorinas išvedė Rusiją į priekį. Dmitrijus Kombarovas pasinaudojo tuo, kad dėl sužeidimo iš kairiojo krašto pasitraukė S.Feghouli ir prasiveržęs arčiau vartų atliko perdavimą A.Kokorinui, kuris smūgiu galva išvedė rusus į priekį.

Startinės rinktinių sudėtys:

Alžyras: R.Mbolhi, E. Belkalemas, F.Ghoulamas, R.Halliche, S.Feghouli, C.Medjani, N.Bentalebas, H.Soudani, S.Taideras, R.Mahrezas, M.Mostefa.

Rusija: I.Akinfeevas, A.Kozlovas, S.Ignaševičius, A. Keržakovas, D.Glušakovas, A.Kokorinas, V.Berezutskis, O.Šatovas, A.Samedovas, V.Fayzulinas, D.Kombarovas.

Antrasis kėlinys: Pietų Korėja – Belgija 0:1

90 min. Rungtynės baigėsi. Į aštuntfinalį pateko visas tris pergales iškovojusi Belgija.

77 min. ĮVARTIS. Janas Vertonghenas išvedė belgus į priekį. Pirma į Pietų Korėjos vartininką nusitaikė D.Origi. Šis atmušė belgo bandymą, tačiau pakartotinio J.Vertongheno atlaikyti nesugebėjo.

Pirmasis kėlinys: Pietų Korėja – Belgija 0:0

45 min. Baigėsi pirmasis kėlinys. Pagal kamuolio kontrolę pirmavo belgai, tačiau vienintelį smūgį į vartus atliko Pietų Korėja. Belgai liko dešimtiese, kai iš aikštės buvo pašalintas S.Defouras.

44 min. RAUDONA KORTELĖ. Iš aikštės buvo pašalintas Stevenas Defouras.

20 min. Belgas Kevinas Mirallas pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau teisėjai užfiksavo nuošalę.

​Pietų Korėja: Jungas S R, S Y Yun S Y, Kim Y G, Son H M, Shin-Wook Kimas, Lee Y, Koo J C, Han K Y, Ki S Y, Lee C Y, Hong J H.

Belgija: T.Courtois, A. Vanden Borre, J. Vertonghenas, D.Van Buytenas, N. Lombaerts, S. Defouras, M. Fellaini, D. Mertensas, M. Dembélé, A. Januzajus, K. Mirallas.