Kolumbija nugalėjo Dramblio Kaulo Krantą ir užsitikrino vietą aštuntfinalyje – 2:1

Ketvirtadienio vakarą Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje prasideda itin įdomios dvikovos. C grupėje kelialapį į kitą etapą užsitikrino Kolumbijos rinktinė, kuri 2:1 palaužė Dramblio Kaulo Kranto futbolininkus. Kolumbiečiai prisijungė prie Nyderlandų ir Čilės rinktinių, kurios taip pat jau yra čempionato aštuntfinalyje. Pralaimėjimą patyrusiai Afrikos ekipai dėl antrojo kelialapio reiks kovoti su kitomis C grupės komandomis – Japonija ir Graikija.
Kolumbijos futbolininkų šokis po įvarčio į Dramblio Kaulo Kranto vartus
Kolumbijos futbolininkų šokis po įvarčio į Dramblio Kaulo Kranto vartus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kolumbija – Dramblio Kaulo Krantas 2:1

Pirmajame kėlinyje abi komandos demonstravo lygų žaidimą. Futbolininkai veržėsi varžovų vartų link, tačiau šimtaprocentinių progų pasižymėti nei vieni, nei kiti taip ir nesukūrė. Kėlinio pradžioje aikštėje trumpam pasirodė didžiulis pripučiamas futbolo kamuolys. Jį sugebėjo į stadioną paleisti žiūrovai.

Antrajame kėlinyje komandos toliau lygiai dalijosi kamuolio kontrolę, o rezultatas nesikeitė, kol 64-ąją minutę po J.Cuadrado pakelto kampinio galva kamuolį į vartus nukreipė J.Rodriguezas. Kamuolį lietė vartininkas C.Barry, tačiau smūgis buvo per stiprus, kad šis  jį atlaikytų. Tai buvo jau antrasis J.Rodriguezo įvartis šiame čempionate.

Vos už šešių minučių Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai traukė antrąjį kamuolį iš savo vartų. Kolumbijos persvarą padvigubino J.Quintero. Futbolininkas už nugaros paliko varžovų gynėjus ir tiksliai smūgiavo į tolimąjį kairįjį vartų kampą. Kamuolys praskriejo pro gulintį vartininką.

Dar po trijų minučių dramblių viltis atgaivino Gervinho. Jis pergudravo Kolumbijos rinktinės gynėjus Zunigą ir Zapatą ir individualiu reidu įmušė antrąjį savo įvartį šiame čempionate. Per likusį laiką išlyginti rezultato afrikiečiams nepavyko ir kelialapį į kitą etapą užsitikrino kolumbiečiai.

Pirmosiose grupės rungtynėse abi rinktinės iškovojo pergales – Kolumbija 3:0 sutriuškino Graikiją, o Dramblio Kaulo Krantas 2:1 nugalėjo Japoniją.

Kitos C grupės rinktinės Japonija ir Graikija susitinka vėlų ketvirtadienio vakarą.

Antrasis kėlinys: Kolumbija – Dramblio Kaulo Krantas 2:1

90 min. Geltona kortelė buvo parodyta Cheikhui Tiote.

73 min. ĮVARTIS. Gervinho sumažino dramblių atsilikimą. Gervinho pergudravo Zunigą ir Zapatą ir individualiu reidu įmušė antrąjį savo įvartį šiame čempionate.

70 min. ĮVARTIS. Kolumbijos persvarą padvigubino J.Quintero. Futbolininkas už nugaros paliko varžovų gynėjus ir tiksliai smūgiavo į tolimąjį kairįjį vartų kampą. Kamuolys praskriejo pro gulintį vartininką.

64 min. ĮVARTIS. Po J.Cuadrado pakelto kampinio galva kamuolį į vartus nukreipė J.Rodriguezas. Kamuolį lietė vartininkas C.Barry, tačiau smūgis buvo per stiprus, kad šis  jį atlaikytų. Kolumbija išsiveržė į priekį. Tai buvo jau antrasis J.Rodriguezo įvartis šiame čempionate.

61 min. Aikštėje pasirodė D.Drogba, kuris pakeitė W.Bony.

60 min. J.Cuadrado suklaidino varžovų komandos gynėją Boka ir iš dešiniojo krašto smūgiavo į vartus. Kamuolį lietė vartininkas, o po to jis atsitrenkė į virpstą ir nuskriejo virš vartų. Tai buvo viena realiausių progų pasižymėti.

55 min. Pirmoji geltona kortelė šiose rungtynėse buvo parodyta D.Zokorai. Šiam futbolininkui teks praleisti kitas rungtynes su Graikija, nes tai jau antroji jo geltona kortelė per dvejas rungtynes.

54 min. J. Quintero pakeitė V.Ibarbo.

53 min. Dar vienas baudos smūgis prie Kolumbijos rinktinės vartų. Šįkart Y.Toure pargriovė P.Aguilaras. Pats Y.Toure ir atliko baudos smūgį, bet šįkart jis skriejo pro šalį.

47 min. Po C.Zapatos pražangos prieš Gervinho afrikiečiai turėjo šansą atlikti baudos smūgį. Y.Toure smūgiuotą kamuolį gaudė D.Ospina.

Pirmasis kėlinys: Kolumbija – Dramblio Kaulo Krantas 0:0

45 min. Antroje kėlinio pusėje Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai dažniau bandė atakuoti varžovų vartus, o kolumbiečiai kliovėsi kontratakomis. Panašu, kad susitiko viena kitos vertos komandos.

28 min. Puikų šansą turėjo kolumbiečiai. Po J.Rodriguezo perdavimo tiesiai prieš vartus atsidūrė T.Gutierrezas, tačiau šis nepataikė į kamuolį ir praleido galimybę įmušti.

25 min. Tolimą smūgį Kolumbijos vartų link atliko Tiote. Kamuolys skriejo virš vartų.

14 min. Po P.Armero pražangos buvo paskirtas baudos smūgis Kolumbijos vartų link. Standartinę situaciją bandė išnaudoti Y.Toure, bet jo smūgiuotą kamuolį atmušė Kolumbijos rinktinės vartininkas.

10 min. Įsibėgėję kolumbiečiai apgulė dramblių vartus. Į vartus nusitaikė J.Cuadrado, bet kamuolys praskriejo pro šalį.

8 min. Aikštėje trumpam pasirodė didžiulis pripučiamas futbolo kamuolys. Jį sugebėjo į stadioną paleisti žiūrovai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jamesas Rodriguezas prie didžiulio pripučiamo kamuolio, kurį žiūrovai išmetė į aikštę.

5 min. Agresyviau rungtynes pradėjo Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai, tačiau netaiklūs perdavimai neleido prasiveržti arčiau varžovų vartų. Pirmąjį smūgį vartų link atliko Kolumbijos futbolininkas T.Gutierrezas.

Startinės rinktinių sudėtys:

Kolumbija: D.Ospina, C.Zapata, M.Yepesas, C.Sanchezas, P.Armero, P.Aguilaras, T.Gutierrezas, C.Rodriguezas, J.Cuadrado, V.Ibarbo, C.Zuniga.

Dramblio Kaulo Krantas: C.Barry, A.Boka, D.Zokora, I.Tiote, Gervinho, W.Bony, M.Gradelis, S.Aurier, Y Toure, D.Serey, S.Bamba.