2014 06 20 /22:07

Kosta Rika sukūrė stebuklą: įveikusi Italiją 1:0 prasimušė į aštuntfinalį ir privertė krautis lagaminus Angliją

Penktadienį vakare Pasaulio futbolo čempionato D grupės akistatoje santykius aiškinosi iki šiol buvusios dvi šios grupės lyderės – Italijos ir Kosta Rikos rinktinės. Po šio mačo vienvalde grupės lydere sensacingai tapo prieš čempionatą autsaidere vadinta Kosta Rikos ekipa. Ji antrame grupės mače palaužė Italijos atstovus 1:0 (1:0), užsitikrino kelialapį į aštuntfinalį ir išsiuntė namo Anglijos rinktinę.
Bryano Ruizo taiklus smūgis galvą į Italijos vartus
Mario Balotelli ir Giancarlo Gonzalezas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Vienintelį įvartį šiame mače 44 minutę įmušė Bryanas Ruizas, kuris pasiuntė kamuolį į italo veterano Gianluigi Buffono vartus taikliu smūgiu galva. Tiesa, kamuolys atsitrenkė į skersinį, nukrito už vartų linijos ir iššoko iš vartų, tačiau naujoji įvarčio fiksavimo technologija suveikė ir teisėjas parodė į aikštės vidurį.

Po šio mačo paaiškėjo, kad Kosta Rika jau turi kišenėje kelialapį į aštuntfinalį. Kostarikiečiai dabar savo sąskaitoje turi 6 taškus. Dėl likusio D grupės kelialapio santykius lemiamame trečiojo grupės etapo mače aiškinsis po tris taškus turintys Urugvajus ir Italija.

Be to, šiose rungtynėse paaiškėjo ir D grupėje žaidžiančios ir daug vilčių prieš čempionatą teikusios Anglijos ekipos likimas. Anglai jau gali pradėti krautis lagaminus – paskutinis grupės mačas su Kosta Rika jiems bus tik prestižo reikalas. Mat norint tęsti kovą dėl kelialapio, jie turėjo sulaukti Italijos ekipos pergalės, tačiau italai pralaimėjo.

Kaip aiškėja, Anglija pirmą kartą nuo 1958 metų planetos čempionato neperžengė pirmojo varžybų etapo. Tada vienoje grupėje su anglais žaidė dar ir austrai bei SSRS su Brazilija ir pastarosios dvi ekipos paliko varžovus už antrojo varžybų etapo borto.

Kosta Rika sugadino šventę Italijos futbolo rinktinės vartininkui Gianluigi Buffonui, kuris šiandien sužaidė penktame savo Pasaulio futbolo čempionate. Tiek kartų planetos pirmenybėse žaidė tik Meksikos rinktinės žvaigždė Antonio Cabajalas ir garsusis vokietis Lotharas Matthausas.

kamuolio kontrolė 58 proc. 42 proc.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Kosta Rika 2 2 0 0 4:1 6

2. Italija 2 1 0 1 2:2 3

3. Urugvajus 2 1 0 1 3:4 3

4. Anglija 2 0 0 2 2:4 0

Trečiajame ture birželio 24-ąją dėl antrojo kelialapio į atkrintamąsias varžybas kovos Italijos ir Urugvajaus rinktinės, o Kosta Rika žais nieko nelemiančias rungtynes su Anglija.

Antrasis kėlinys: Italija – Kosta Rika 0:1

90 min. Kosta Rika sumaniai atakavo ir vos neįmušė antrą kartą.

82 min. Italas A.Insigne gavo kamuolį ties baudos aikštele ir nieko nelaukdamas smūgiavo. Tačiau bandymas buvo nevykęs. Tuoj pat Kosta Rikos atstovai kontratakoje atsakė tokiu pačiu nevykusiu smūgiu – kamuolys atsitrenkė į gynėjų kojas.

77 min. Italai bandė „permesti“ kamuolį trims savo puolėjams, kad šie galėtų atsidurti vienas prieš vieną su Kosta Rikos vartininku. Tačiau dar nė karto šis planas neturėjo pasisekimo – arba būdavo fiksuojamos nuošalės, arba sėkmingai sužaisdavo kostarikiečių gynyba.

69 min. Ekipos labiau kovojo aikštės viduryje ir agresyvesnių momentų prie vienų ar kitų vartų nebuvo. Už kalbas su teisėju geltoną kortelę išvydo M.Balotelli.

59 min. Italai užsižaidė varžovų aikštėje ir kostarikiečiai perdavė kamuolį per pusę aikštės C.Borgesui, tačiau G.Buffonas sugebėjo pirmasis pribėgti prie sviedinio.

52 min. Po A.Pirlo baudos smūgio Kosta Rikos vartininkas šiaip ne taip atmušė kamuolį. Italija pradėjo spausti varžovus. Kosta Rikos ekipa jau labiau galvoja apie gynybą ir nemąsto apie kontratakas.

50 min. Kosta Rika neužsidarė gynyboje ir kelis kartus kėlė nemenką sumaištį prie italų vartų. Tačiau G.Buffonas daug darbo neturėjo.

46 min. Italija suskubo lyginti rezutatą – iškart užsidirbo kampinį. Baudos aikštelėje nukrito M.Balotelli, tačiau teisėjas nutarė, kad italas labiau suvaidino ir neskyrė 11 metrų baudinio.

Pirmasis kėlinys: Italija – Kosta Rika 0:1

44 min. ĮVARTIS. B.Ruizas galva „uždarė“ pasiųstą aukštai kamuolį į G.Buffono  ginamus vartus ir Kosta Rika pirmavo 1:0.

43 min.  Prieš du varžovus į baudos aikštę prasibrovęs Kosta Rikos žaidėjas J.Campbellas krito, bet teisėjas 11 metrų neįskaitė.

41 min.  Kosta Rikos futbolininkai kėlė jau 4 kampinį: nors Italijos vartininkas atmušė kamuolį toliau, kostarikiečiai tęsė ataką ir B.Ruizas vos  galva nepelnė įvarčio.

37 min.  Gražiu smūgiu į italų atakas atsakė kostarikietis Ch.Bolanosas ir G.Buffonui teko paplušėti, kad galėtų kamuolį nukreipti už vartų.

33 min. M.Balotelli  galingai smūgiavo iš už baudos aikštelės ribų, tačiau vartininkas vargais negalais sugavo kamuolį.

31 min.  M.Balotelli gavo kamuolį vienas prieš vieną su Kostą Rikos vartininku ir vietoj smūgio pabandė permesti sviedinį  per toli išėjusį vartų sargą. Tačiau smūgis buvo netikslus. Tai buvo reali proga atidaryti mačo  rezultatą.

26 min.  Italai perėmė kamuolį, kurį labai ilgai savo aikštės pusėje varinėjosi kostarikiečiai, tačiau didesnės naudos iš to nepešė – iš toli T.Motta smūgiavo labai netiksliai.

21 min.  Kamuolį gavo M.Balotelli ir suklaidinęs 3 varžovus bandė prasibrauti iki Kosta Rikos vartų. Vis dėlto, dar dviejų gynėjų italas „apgauti“ nesugebėjo ir prarado kamuolį.

19 min. Ir dar vienas kampinis prie Italijos rinktinė vartų, tačiau ir vėl  – be rezultatų.

16 min. Po C.Marchisio klaidos kostarikiečiai dar kartą kėlė kampinį, tačiau pirmas prie aukštai skriejančio kamuolio atsidūrė italų vartininkas G.Buffonas. Jis kamuolį iš baudos aikštelės išmušė kumščiais.

14 min. Italija dar nė karto nesugebėjo prasibrauti iki varžovų vartų ir bent pabandyti smūgiuoti.

6 min.  Pirmieji kampinį kėlė Kosta Rikos žaidėjai ir jie galėjo pelnyti įvartį: galva smūgiavo C.Borgesas, tačiau kamuolys praskrido šiek tiek aukščiau skersinio.

3 min. Komandos žaidė aikštės centre ir nė vienai nepasisekė priartėti prie varžovų vartų.

Startinės komandų sudėtys:

Kosta Rika: Keyloras Navas, Cristianas Gamboa, Oscaras Duarte, Giancarlo Gonzalezas, Michaelis Umana, Junioras Diazas, Bryanas Ruizas (kapitonas), Yeltsinas Tejeda, Celso Borgesas, Christianas Bolanosas, Joelis Campbellas.

Italija:: Gianluigi Buffonas (kapitonas), Ignazio Abate, Andrea Barzagli, Giorgio Chiellinis, Matteo Darmianis, Daniele De Rossi, Antonio Candreva, Thiago Motta, Andrea Pirlo, Claudio Marchisio, Mario Balotelli.

-----------------

„Milan“ futbolo klubo bei Italijos rinktinės puolėjas Mario Balotelli savo Twitter paskyroje pareiškė, jog pergalės prieš Kosta Rikos atveju jis iš Anglijos karalienės nori gauti bučinį į skruostą.

Penktadienį vakare C grupės susitikime Cesare Prandelli vadovaujami italai sužais antrąsias savo rungtynes šiame čempionate. Jų varžovas – Urugvajų net 3:0 nugalėjusi Kosta Rikos rinktinė.

Ketvirtadienį urugvajiečiams 1:2 pralaimėjusiems anglams, norint patekt į turnyro aštuntfinalį, reikia laukti dovanų iš Italijos – pergalių prieš Kosta Riką bei Urugvajų bei patiems paskutiniame grupės mače be gailesčio nugalėti šiandieninę italų varžovę. Manoma, kad anglams užtektų tuomet Kostą Riką įveikti 3:0.

Pergalingą įvartį anglams įmušęs M.Balotelli savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje nusprendė pašmaikštauti: „Jeigu įveikiame Kosta Riką, iš Anglijos karalienės noriu bučinio į skruostą.“

„Jaučiuosi labai ramus šiuo metu, nejaučiu jokio spaudimo. Norėčiau pasaulio čempionate nukeliauti kiek įmanoma toliau. Mano asmeninis tikslas yra įmušti kuo daugiau įvarčių, tačiau svarbiausia yra tai, kad komanda žaistų gerai ir žengtų tolyn“, – tikino 23-ejų metų futbolininkas.

M.Balotelli pastaruoju metu buvo daug siejamas su Londono „Arsenal“ klubu, tačiau pats teigia, jog bet kokie galimi sandoriai bus tvarkomi po čempionato.

„Nieko nežinau apie jokius perėjimus ir savo ateitį. Pažiūrėsime, kas nutiks po pasaulio čempionato“, – teigė kontroversiškasis puolėjas.

Praėjusį sezoną italas „Milan“ gretose per 41 oficialų mačą įmušė 19 įvarčių.