2014 06 14 /2014 06 15

Pasaulio čempionato sensacija: iš anksto nurašyta Kosta Rika nepaliko šansų Urugvajui – 3:1

Pasaulio futbolo čempionate šeštadienį kovas D grupėje sensacingai pradėjo Kosta Rikos futbolininkai. Iš anksto nurašyta rinktinė pirmose Pasaulio čempionato rungtynėse 3:1 (0:1) įveikė ketvirtąją vietą praėjusiose pirmenybėse užėmusį Urugvajų. Rungtynėse parodyta ir pirmoji čempionate raudona kortelė.
Edinsonas Cavani džiaugiasi įvarčiu
Marco Urena džiaugiasi įvarčiu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Komandų pristatymas ir taktinė analizė – čia.

Nors 22-ąją minutę urugvajiečiai gavo teisę į 11 metrų baudinį, kurį po minutės realizavo E.Cavani, tačiau urugvajiečiai nė akimirką neatrodė geresni už varžovus.

​Didžiausios Urugvajaus rinktinės baimės pasitvirtino – jų gynyba buvo visiškai tuščia prieš greitus ir staigius Kosta Rikos rinktinės puolėjus.

Po įvarčio D grupės autsaidere vadinta Kosta Rika dar pirmajame kėlinyje grasino varžovų vartams, tačiau vis pritrūkdavo tikslumo. Abi rinktinės žaidė futbolą, kuriame buvo daugybė pražangų ir fizine jėga paremtų veiksmų.

Antrojo kėlinio viduryje Kosta Rika sužaidė tris nuostabias minutes. ​54 min. kontratakos metu dešiniuoju kraštu prasiveržė C.Gamboa, kuris numetė aukštą perdavimą į baudos aikštelę. J.Campbellas prie kamuolio buvo pirmas, turėjo laiko jį pasitaisyti ir galingai šovė į vartus.

​Jau po trijų minučių visiškai elementarioje situacijoje keliant baudos smūgį Urugvajaus gynyba dar kartą suklydo ir leido O.Duarte galva nukreipti kamuolį į vartus.

Urugvajiečiai po šio šalto dušo taip ir neatsigavo, nesugebėdami surengti tikro šturmo ir rimtai grasinti vartams. Maža to, praleido trečiąjį įvartį, kai tik į aikštę žengęs M.Urena mušė trečią įvartį. Po puikaus J.Campbello perdavimo jėgų kupinas kostarikietis aplenkė visus gynėjus ir pasiuntė kamuolį į vartus.

Rungtynių pabaigoje Maxi Pereira dar gavo ir raudoną kortelę.

Antrasis kėlinys: Urugvajus – Kosta Rika 1:3

90 min. Teisėjas pridėjo penkias minutes.

85 min. ​ĮVARTIS! Tik į aikštę žengęs M.Urena mušė trečią įvartį. Po puikaus J.Campbello perdavimo jėgų kupinas kostarikietis aplenkė visus gynėjus ir pasiuntė kamuolį į vartus.

83 min. ​Urugvajaus futbolininkai stengėsi atakuoti, tačiau tai vaisių nedavė. Pasiaukojanti kostarikiečių gynyba atmušinėjo visus varžovų išpuolius.

76 min. ​Urugvajaus rinktinėje vietoj saugo C.Rodriguezo aikštėje pasirodė A.Hernandezas.

74 min. Pirmasis keitimas Kosta Rikos gretose – Y.Techeda užleido vietą aikštėje J.Cubero.

70 min. ​Urugvajiečiai užgulė vartus – K.Navasas paskutinę akimirką išgelbėjo savo komandą nuo galingo E.Cavani smūgio galva.

66 min. ​Kosta Rika į gynybą lįsti nė neketino – toliau grasino varžovų vartams. J.Campbellas šovė dar vieną galingą tolimą smūgį, tačiau jis vėl skriejo vos virš vartų.

60 min. Į aikštę Urugvajaus treneris metė iškart du naujus žaidėjus. Vietoje V.Gargano ir D.Forlano į aikštę žengė N.Lodeiro ir A.Gonzalezas.

​57 min. ĮVARTIS! KOSTA RIKOS RINKTINĖ PRIEKYJE. Visiškai elementarioje situacijoje keliant baudos smūgį Urugvajaus gynyba dar kartą suklydo ir leido O.Duarte galva nukreipti kamuolį į vartus.

​54 min. ĮVARTIS! Joelis Campbellas. Kontrataką surengė Kosta Rika, kai dešiniuoju kraštu prasiveržė C.Gamboa, kuris numetė aukštą perdavimą į baudos aikštelę. J.Campbellas prie kamuolio buvo pirmas, turėjo laiko jį pasitaisyti ir galingai šovė į vartus.

51 min. ​Tylą nutraukė Kosta Rika, kuri kėlė labai tolimą baudos smūgį į baudos aikštelę, o O.Duarte iš kelių metrų pataikė tiesiai į vartininką F.Muslerą.

50 min. Antrasis kėlinys prasidėjo gana nuobodžiai, žaidimas vyko aikštės viduryje, žaidėjai rungtyniavo kietai, daug kartų prasižengė, buvo nemažai netikslių perdavimų.

Pirmasis kėlinys: Urugvajus – Kosta Rika 1:0

44 min. D.Forlano smūgis vos nesibaigė įvarčiu. smūgio metu kamuolys lietė varžovo koją, skriejo aukštai į orą ir labai klastinga trajektorija leidosi į vartus. K.Navasas sureagavo paskutinę akimirką.

42 min. Žaidimas klostėsi be didelių pavojų prie abiejų vartų. Pagal kamuolio kontrolę keliais procentais pirmavo Urugvajus, tačiau kostarikiečiai žaidė tiksliau – jų perdavimų procentas siekė 83 proc., o varžovų – tik 73 proc.

31 min. Dar vienas pavojingas Kosta Rikos žaidėjų išpuolis. Gynėjai suklydo ir kamuolys nukrito tiesiai po G.Gonzalezo kojomis. Labai arti vartų buvusiam kostarikiečiui smūgio metu kamuolys nuslydo nuo kojos, tad smūgis nebuvo stiprus ir F.Muslera jį atrėmė.

27 min. J.Campbellas vos neatsakė įvarčiu, tačiau tolimas ir galingas 21-erių puolėjo smūgis skriejo vos šalia vartų.

24 min. ĮVARTIS! K.Navasas atspėjo, kur smūgiuos E.Cavani, tačiau šūvis buvo galingas ir skriejo tiesiai į apatinį vartų kampą.

22 min. 11 metrų baudinys skirtas į Kosta rikos rinktinės vartus. J.Campbellas baudos smūgio metu rankomis apkabino dėl kamuolio kovojantį D.Godiną ir teisėjas parodė į baudinio žymą.

16 min. Labai geros progos neišnaudojo E.Cavani, kuriam kamuolys atšoko nuo varžovų gynėjų, tačiau kamuolį ore mušdamas urugvajietis į jį gerai nepataikė.

15 min. Kamuolys – Kosta Rikos vartuose, tačiau D.Godinui užfiksuota nuošalė.

12 min. Du kartus iš eilės kostarikiečiai kėlė pavojingus aukštus kamuolius į baudos aikštelę, tačiau D.Godinas sutrukdydavo atlikti pavojingus smūgius.

9 min. Urugvajus savo žaidimo varžovams neprimetė, nors ir bandė atakuoti aukštais kamuoliais. Kosta Rikos futbolininkai suko ratus apie urugvajiečių baudos aikštelę ir gavo teisę kelti kampinį.

5 min. Kiek netikėtai rungtynės prasidėjo aktyviu Kosta Rikos rinktinės žaidimu. Jie kone vieni valdė kamuolį, privertė urugvajiečius keliskart prasižengti.

Startinės sudėtys:

Urugvajus: F.Muslera, D.Lugano, D.Godinas, V.Gargano, C.Rodriguezas, D.Forlanas, C.Stuani, M.Pereira, E.Arevalo, E.Cavani, M.Caceresas.

Kosta Rika: K.Navasas, G.Gonzalezas, M.Umana, C.Borgesas, O.Duarte, C.Bolanosas, J.Campbellas, B.Ruizas, J.Díazas, C.Gamboa, Y.Tejeda.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius