Pasaulio futbolo čempionatas: JAV futbolininkai nugalėjo iki galo kovojusią Ganą – 2:1

Pirmadienio Pasaulio futbolo čempionato rungtynių maratoną užbaigė akistata tarp Ganos ir JAV. Pirmąją minutę įmuštas Clinto Dempsey įvartis ir 86-ąją minutę Johno Brookso tikslus smūgis galva lėmė amerikiečių pergalę 2:1. G grupė dar vadinama mirtininkų grupe, nes joje varžosi ir Vokietija bei Portugalija. Tiesa, pirmajame grupės mače vokiečiai sunaikino portugalus 4:0.
JAV futbolininkai džiaugiasi Johno Brookso įvarčiu
JAV futbolininkai džiaugiasi Johno Brookso įvarčiu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Gana – JAV 1:2

Clintas Dempsey taip pat tapo pirmuoju amerikiečiu, kuriam pavyko pasižymėti trijuose pasaulio čempionatuose – 2006, 2010 ir 2014 metais.

Gana visų rungtynių metu intensyviai atakavo ir siekė išlyginamojo įvarčio, kuris krito į JAV rinktinės vartus 82-ąją minutę, kai po Asamoah Gyano perdavimo pasižymėjo Andre Ayew.

Ganos futbolininkų džiaugsmas truko neilgai. 86-ąją minutę po kampinio Johnas Brooksas galva įmušė įvartį į Ganos vartus ir palaidojo varžovų viltis.

Antrasis kėlinys: Gana – JAV 1:2

86 min. įVARTIS. Po kampinio Johnas Brooksas galva įmušė įvartį į Ganos vartus ir palaidojo varžovų viltis.

82 min. ĮVARTIS. Gana išlygino rezultatą. Pagaliau Ganos futbolininkų spaudimas visų rungtynių metu ir ypač sustiprėjęs pastarąsias dešimt minučių atsipirko. Rezultatą išlygino Andre Ayew po Asamoah Gyano perdavimo.

71 min. Aikštėje pasirodė Michaelas Essienas, pakeitęs Mohammedą Rabiu.

59 min. Aikštėje pasirodė Kevinas Prince'as Boatengas, pakeitęs Jordaną Ayew.

46 min. Mattą Beslerį pakeitė Johnas Brooksas.

Pirmasis kėlinys: Gana – JAV 0:1

45 min. Po ankstyvo įvarčio Ganos futbolininkai sugebėjo atsitiesti ir rimtai atakavo JAV rinktinės vartus, tačiau rezultato taip ir neišlygino.

33 min. Pagalbos prireikė Clintui Dempsey, kuris po susidūrimo atsidūrė ant žolės, o iš jo nosies pradėjo lietis kraujas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Clintui Dempsey iš nosies bėga kraujas

30 min. Pirmąją geltoną kortelę užsidirbo Mohammedas Rabiu, kuris ore įsirėžė į Kyle'ą Beckermanną.

23 min. Amerikiečių nelaimei traumą patyrė ir iš stadiono ant neštuvų išneštas J.Altidore'as. Jam čempionatas gali būti jau baigtas. Jį pakeitė Aronas Jóhannssonas.

19 min. Gerą progą pasižymėti turėjo J.Altidore'as, tačiau Gana apsigynė.

1 min. ĮVARTIS. Neįtikėtina, bet amerikiečiams prireikė vos pusės minutės išsiveržti į priekį. Po Jermaine Joneso perdavimo 29 sekundę įvartį į tolimąjį vartų kampą įmušė Clintas Dempsey. Tai buvo penktas greičiausias įvartis Pasaulio futbolo čempionato istorijoje. Greičiausią įvartį (12 sek.) įmušė turkas Hakanas Sukuras.

Startinės rinktinių sudėtys:

Gana: A.Kwarasey, D.Opare, K.Asamoah, Mensah, J.Boye, Mohammedas Rabiu, C.Atsu, S.Muntari, Jordan Ayew, Asamoah Gyan, Andre Ayew.

JAV: T.Howard, M.Bradley, M.Besleris, D.Beasley, C.Dempsey, A.Bedoya, J.Jonesas, K.Beckermanas, J.Altidore, G.Cameronas, F.Johnsonas.