2014 07 05 /2014 07 06

Paskutinę pratęsimo minutę aikštėje pasirodęs vartininkas Timas Krulis atrėmė du kostarikiečių smūgiuotus 11 metrų baudinius ir išvedė į pusfinalį Nyderlandus

Pasaulio futbolo čempionato išsišokėliai Kosta Rikos futbolininkai pusfinalio nepasiekė, nors kovojo sukandę dantis. Nyderlandų futbolo rinktinė šeštadienio naktį ketvirtfinalyje po 11 metrų baudinių serijos 5:3 palaužė kostarikiečius ir pusfinalyje žais su Argentina. Pagrindinis mačo laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių.
Timas Krulas ir Dirkas Kuytas
Timas Krulas ir Dirkas Kuytas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Oranje“ nuo pat mačo pradžios spaudė savo varžovus. Tačia per pirmąjį pusvalandį kelias pavojingas progas sukūrę olandai nesugebėjo įmušti, o neįtikėtinai geras vartininko Keiloro Navaso žaidimas padrąsino Kosta Rikos futbolininkus.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Mačui einant į pabaigą kostarikiečiai neslėpė siekiantys pratęsimo. Olandai vėl turėjo šimtaprocentinių progų – Wesley Sneijderio baudos smūgis pataikė į virpstą, o Robino van Persie smūgį atrėmė vartininkas. Pačioje mačo pabaigoje R. Van Persie dar kartą pataikė į skersinį.

Per pirmą pratęsimo kėlinį olandai tik kartą pavojingai smūgiavo, kai po kampinio galva mušė Ronas Vlaaras. Antrajam pratęsimo kėlinyje kelias labai gerų progų jau turėjo ir Kosta Rika, o arčiausiai įvarčio buvo Marco Urena, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas. Šis šūvis jau antrojo pratęsimo kėlinio pabaigoje buvo vienintelis Kosta Rikos smūgis į vartų plotą.

Pratęsimui einant į pabaigą dar kartą mače Kosta Riką gelbėjo virpstas, kai kamuolys į jį atsitrenkė po puikaus W.Sneijderio smūgio.

Olandų treneris Louisas van Gaalas prieš pat baudinių seriją atliko nedažnai tokiais atvejais matomą manevrą – pakeitė vieną vartininką kitu. Nė sekundės čempionate nežaidęs Timas Krulis stojo į vartus ir tai pasiteisino su kaupu.

„Newcastle United“ klubo vartų sargas atrėmė antrąjį ir penktąjį Kosta Rikos smūgiuotus baudinius, o R.van Persie, A.Robbenas, W.Sneijderis ir D.Kuytas smūgiavo tiksliai. Nyderlandai - pusfinalyje, kur jie susitiks su Argentina.

Šis mačas vyks trečiadienį, liepos 9 dieną 23 val. Lietuvos laiku.

11 metrų baudinių serija: Kosta Rika – Nyderlandai

1 smūgis: C.Borgesas įmušė – R.van Persie įmušė 1:1

2 smūgis: B.Ruizo smūgį atrėmė T.Krulis, – A.Robbenas įmušė 1:2

3 smūgis: G.Gonzalezas įmušė – W.Sneijderis įmušė 2:3

4 smūgis: C.Bolanosas įmušė – D.Kuytas įmušė 3:4

5 smūgis: M.Umenos smūgį atrėmė T.Krulis – Nyderlandai pasaulio čempionato pusfinalyje

Antrasis pratęsimas: Nyderlandai – Kosta Rika 0:0

120 min. Labai įdomus sprendimas. Louisas van Gaalas vietoj vartininko J.Cillesseno į aikštę įleido Timą Krulį.

119 min. VIRPSTAS! KOSTA RIKĄ VĖL IŠGELBĖJO VIRPSTAS! K.Navaso vartai tiesiog užkerėti – W.Sneijderio puikus smūgis galėjo išplėšti pergalę.

117 min. MARCO URENA! Puolėjas turėjo puikią progą įmušti įvartį, suklaidinęs visą olandų gynybą, tačiau pirmo smūgio į vartų plotą sulaukęs J.Cillessenas sugebėjo atmušti kamuolį.

115 min. C.Bolanosas ir vėl buvo baudos aikštelėje su kamuoliu bei šįkart smūgiavo, tačiau iškovojo tik kampinį.

113 min. Pavojingą ataką surengė Kosta Rika, kai C.Bolanosas įsiveržė į baudos aikštelę ir suklaidino gynėją. Iškart prišoko kitas olandas ir pavojų neutralizavo bei į vartus mušti neleido.

111 min. Olandų atakos metu K.J.Huntelaaras už pražangą prieš vartininką nubaustas geltona kortele.

109 min. Kosta Rikos rinktinė apsigynė ir nuo baudos smūgio, ir nuo vėliau sekusio kampinio. Tai buvo dešimtasis olandų kampinis rungtynėse.

107 min. A.Robbenas vėl nukentėjo. J.Acosta gavo geltoną kortelę už pražangą netoli baudos aikštelės krašto.

105 min. Gynėją B.Martinsą Indi pakeitė puolėjas Klaasas Janas Huntelaaras.

Pratęsimas: Nyderlandai – Kosta Rika 0:0

105 min. Baudos smūgiu laimę bandęs A.Robbenas pataikė į gyvatvorę. Kosta Rikos futbolininkai jau galvojo vien apie baudinių seriją, atakavo labai mažomis pajėgomis.

98 min. A.Robbenas baudos aikštelėje pargrgiovė M.Urena, tačiau pražanga nebuvo fiksuojama.

95 min. Nesėkmingai kamuolį gaudyti bandęs K.Navasas gulėjo baudos aikštelėje susiėmės už kelio. Po minutėlės vartų sargas atsistojo ir tęsė mačą.

94 min. K.Navasas atrėmė puikų R.Vlaaro smūgį galva po pakelto kampinio.

Antrasis kėlinys: Nyderlandai – Kosta Rika 0:0

90+3 min. NEĮTIKĖTINA. Kosta Rikai Fortūna nusišypsojo itin plačia šypsena. D.Blindo perdavimas nieko neliesdamas praskriejo baudos aikštelę, prie jo prišoko R.van Persie ir galinga kalė į vartus. Kamuolys lietė Kosta Rikos gynėją, nuo jo atsitrenkė į virpstą, tačiau įvarčio nebuvo.

90+2 min. Keiloras Navasas atrėmė R.van Persie baudos smūgį!

90+1 min. Dar viena pražanga prieš A.Robbeną prie praktiškai ant baudos aikštelės linijos. J.Diazui pasisekė, kad teisėjas jam neparodė antros geltonos kortelės, kurios kostarikietis tikrai buvo vertas.

88 min. VAN PERSIE! Po puikaus W.Sneijderio perdavimo kamuolys leidosi sulig vartininko aikštelės linija, tačiau praktiškai laisvas bėgęs R.van Persie nesugebėjo pataikyti į kamuolį.

84 min. Dar viena proga! Šį kartą K.Navasas atrėmė galingą R.van Persie smūgį.

82 min. WESLEY SNEIJDERIS  baudos smūgiu kalė tiesiai į vartus, tačiau kamuolys atšoko nuo virpsto. Čia nebūtų padėjusi net neįtikėtina K.Navaso reakcija.

81 min. A.Robbenas vos neuždirbo 11metrų baudinio, kai G.Gonzalezas jį pargriovė ant baudos aikštelės kampo. Kostarikietis gavo geltoną kortelę, o olandai – šansą baudos smūgiui.

80 min. J.Lensas iš gana arti būdamas laisvas galva nesugebėjo nuginkluoti K.Navaso. Vis dėlto, po smūgio teisėjas pakėlė vėliavėlę ir užfiksavo nuošalę.

75 min. Po kamuolio įžaidimo iš krašto R.Vlaaras galva smūgiavo per aukštai.

72 min. Kartas nuo karto link varžovų vartų pasileisdavo ir Kosta Rikos futbolininkai, tačiau didelių pajėgų į priekį jie nemesdavo, prisibijodami žaibiškų olandų atakų. Kosta Rikos žaidėjai į vartus pataikę dar nebuvo.

66 min. M.Urena žengė į aikštę vietoj J.Campbello.

65 min. G.Gonzalezas atliko vieną iš kelių Kosta Rikos smūgių į vartus, kai galva pabandė įmušti po perdavimo iš baudos smūgio. Kamuolys skriejo virš vartų.

64 min. Pirmą geltoną kortelę gavo olandas – nubaustas B.Martinsas Indi.

60 min. Kostarikiečiai surengė greitą ataką, J.Diazas įsiveržį į baudos aikštelę ir perdavė kamuolį J.Campbellui, kuris buvo pargriautas, tačiau teisėjas epizode pražangos neįžvelgė.

58 min. Nors kamuolys buvo pas juos ir atakos ėjo viena po kitos, olandams vis tik trūko aštrumo lemiamose fazėse. Kosta Rikos futbolininkai gana lengvai susitvarkydavo ir su perdavimais, ir su individualiais reidais.

53 min. Olandai pabandė sužaisti gudriai. A.Robbenas žiūrėjo į baudos aikštelę, tačiau baudos smūgio ten nekėlė, o atliko žemą perdavimą iš baudos aikštelės išbėgančiam W.Sneijderiui. Saugo smūgis skriejo gerokai virš vartų.

51 min. A.Robbenas ir vėl gavo per kojas, kai besiveržiantį dešiniuoju kraštu jį sustabdė M.Umana, užsidirbęs geltoną kortelę.

48 min. Antrasis kėlinys didelių pasikeitimų žaidime neįnešė – olandai ir toliau atakavo, o Kosta Rikos futbolininkai žaidė atsargiai, apgalvotai ir ramiai.

Pirmasis kėlinys: Nyderlandai – Kosta Rika 0:0

45 min. Kosta Rika kėlinio pabaigoje tik laikėsi gynyboje ir apie puolimą nebegalvojo. Olandai visiškai dominavo aikštėje, tačiau įvarčiu savo pranašumo neįtvirtino.

42 min. Olandai visiškai prispaudė varžovus jų pačių baudos aikštelėje, patys sukdami ratu aplink. Kai tik pabandė aštrinti ataką į priekį išvesdami R.van Persie, vartininkas K.Navasas laiku paliko vartus ir pasiėmė kamuolį iš po puolėjo kojų.

39 min. KEILORAS NAVASAS! W.Sneijderis atliko puikų baudos smūgį, kamuolys leidosi žemyn prie tolimojo virpsto, tačiau vartininkas sureagavo puikiai.

37 min. A.Robbenas pargriautas dešimt metrų iki baudos aikštelės, skirtas baudinys, nors kostarikiečiai teisėjui rodė, kad olandas „nėrė“ pats. Pirmoji mačo geltona kortelė parodyta J.Diazui.

35 min. Proga Kosta Rikai! Čempionato išsišokėliai išdrąsėjo ir po baudos smūgio kilusioje sumaištyje galėjo įmušti į vartus. Keli žaidėjai lėkė prie kamuolio, kuris jau buvo per du metrus nuo vartų, tačiau olandai išmušė jį lauk.

30 min. Per pirmą pusvalandį olandai atliko net 195 perdavimus, kai jų varžovai vos 90. 65 proc. kamuolio kontrolę turėję „Oranje“ futbolininkai atliko tris smūgius ir visi jie skriejo į vartų plotą.

29 min. Keiloras Navasas! Dar vienas puikus Kosta Rikos vartininko epizodas. Pavojingai kairiuoju kraštu prasiveržė M.Depay, nusprendęs smūgiuoti pats į artimąjį virpstą. Vartininkas buvo savo vietoje.

24 min.  Dar vienas greitas olandų išpuolis buvo sustabdytas teisėjo, kuris užfiksavo nuošalę R.van Persie. Ta galėjo būti labai pavojinga.

22 min. Keyloras Navasas išgelbėjo komandą nuo dviejų neįtikėtinų progų. D.Kuytas prasiveržė dešiniuoju kraštu, pasiuntė kamuolį į priešingą pusę, kur baudos aikštelėje jį gavo W.Sneijderis ir gražiai numetė R.van Persie. Puolėjo smūgį vartininkas atrėmė, o tada teko darbuotis dar, kai atšokusį kamuolį spyrė W.Sneijderis.

17 min. Gana atviras, tačiau tuo pačiu atsargus futbolas tęsėsi. Abi komandos praradusios kamuolį iškart subėgdavo į savo aikštės pusę gintis – niekas nenorėjo praleisti įvarčio pirmasis.

13 min. Ilgoka pozicinė Kosta Rikos ataka baigėsi taip ir nepriartėjus prie baudos aikštelės, tačiau „Ticos“ žaidėjai demonstravo puikų futbolą, ieškodami ertmių gynyboje. Perdavimai buvo tikslūs, tačiau užaštrinti epizodo nepavyko.

10 min. Didelio pavojaus vis dar nesukūrė nė viena komanda, nors žaidimo tempas buvo aukštas ir greitas. Abiejų komandų žaidėjai ilgai kamuolio nelaikydavo, iškart ieškodami, kam jį perduoti ir bėgti pirmyn.

7 min. A.Robbenas surengė savo tipinį reidą į baudos aikštelę kraštu. Kamuolį varžovai išsiuntė į kampinį.

5 min. Kosta Rikos futbolininkai pabandė pirmą kartą surengti greitą ataką, tačiau ji nutrūko paskutiniame aikštės trečdalyje.

2 min. Olandai pradėjo aktyviai, kostarikiečiai – atsargiai. Taip galima apibūdinti pirmas porą mačo minučių. Kamuolys pas abu vartininkus buvo jau bent po kartą.

Stratinės sudėtys:

Kosta Rika: K.Navasas, J.Acosta, G.Gonzalezas, M.Umana, C.Borgesas, C.Bolanosas, J.Diazas, C.Gamboa, Y.Tejeda, B.Ruizas, J.Campbellas.
Nyderlandai: J.Cillessenas, R.Vlaaras, S.De Vrij, B.Martinsas Indi, D.Blindas, W.Sneijderis, A.Robbenas, D.Kuytas, G.Wijnaldum, M.Depay, R.Van Persie.

Kelias: „Skrajojančių olandų“ vardą visą pasaulį prisiminti privertusi Nyderlandų rinktinė laimėjo B grupės varžybas, kai įveikė Ispaniją, Australiją ir Čilę, o ketvirtfinalyje pačioje rungtynių pabaigoje neįtikėtinai iš kovos pašalino Meksiką.

Kaip geriausiame sapne šiame čempionate žaidžianti Kosta Rika sukūrė didžiausią čempionato sensaciją, D grupėje įveikusi Urugvajų ir Italiją bei lygiosiomis sužaidusi su Anglija. Ketvirtfinalyje kostarikiečiai po 11 metrų baudinių serijos įveikė Graikiją.

Praradimai: Nigelas de Jongas patyrė traumą, dėl kurios olandui pasaulio pirmenybėse jau baigėsi – tai vienintelė Nyderlandų ekipos netektis. Kosta Rikos rinktinėje praradimai rimtesnis – vienas pagrindinių vidurio gynėjų Oscaras Duarte nežais dėl geltonų kortelių, o traumą patyrusio saugo Millerio būklė vis dar nežinoma.

Keitimai: Kosta Rikos rinktinėje net 9 žaidėjai iki šiol rungtyniavo visas įmanomas minutes šiame čempionate. Treneris Jorge Luisas Pinto iki šiol panaudojo mažiausiai žaidėjų – tik 17. Nyderlandų rinktinėje be poilsio rungtyniauja septyni žaidėjai (vienas jų buvo N.de Jongas), o, neskaitant abiejų atsarginių vartininkų, nė minutės nėra sužaidę tik du komandos nariai.

Faktai:

– Olandai laimėjo dešimt iš pastarųjų 11-os mačų planetos pirmenybėse – pralaimėtos rungtynės yra 2010-ųjų čempionato finalas.

– Kosta Rikos komanda tapo pirmąją CONCACAF regiono rinktine nuo 2002-ųjų, pasiekusia Pasaualio čempionato ketvirtfinalį.

– Trijose iš keturių šio čempionato rungtynių Nyderlandų futbolininkai turėjo vytis pirmaujančius varžovus.

– Olandai jau įmušė net 12 įvarčių čempionate, kuriuose pelnė septyni skirtingi futbolininkai.

– Per 11 pastarųjų rungtynių Pasaulio čempionatų atkrintamosiose varžybose olandai nė karto neišsaugojo tuščių vartų. Pastarąjį kartą tai pavyko padaryti 1994 metais, kai buvo įveikta Airija.

– Kosta Rika per septynias pastarąsias dvikovas su Europos komandomis pasiekė tik vieną pergalę (3 lyg., 3 pral.) – tai šio čempionato laimėjimas prieš Italiją.

– Vartininkas Keyloras Navasas atmušė 87,5 proc. smūgių į savus vartus. Jam čempionate įmušė tik urugvajietis Edinsonas Cavani ir graikas Sokratis Papastathopoulos.