2014 06 23 /12:00

Portugaliją paskutinę akimirką išgelbėjo tikslus Cristiano Ronaldo perdavimas – ji dar turi miglotų vilčių žengti toliau: JAV – Portugalija 2:2

Pasaulio futbolo čempionato antrojo grupės etapo turoą užbaigė G grupės rungtynės tarp JAV ir Portugalijos. Portugalams šis čempionatas prasidėjo ypač prastai – skaudus pralaimėjimas vokiečiams, raudona kortelė Pepe ir traumą patyręs Fabio Coentrao. Tačiau jų viltis išsikapstyti iki aštuntfinalio išgelbėjo komandos lyderis Cristiano Ronaldo. Po lygiųjų su JAV portugalai yra priklausomi nuo kitų komandų rezultatų. Jų uždavinys – laimėti paskutines rungtynes su Gana keturių įvarčių skirtumu.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo / „Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

JAV – Portugalija 2:2

Nani jau penktąją rungtynių minutę išvedė Portugaliją į priekį. Po siaubingos Matto Beslerio klaidos kamuolys atsidūrė pas Nani, kuris tuo tinkamai pasinaudojo – įmušė į vartus. Per likusį laiką pirmajame kėlinyje rezultatas nepasikeitė, nes amerikiečius ne kartą gelbėjo puikiai žaidęs vartininkas Timas Howardas.

64-ąją minutę rezultatą išlygino Jermaine'as Jonesas. Nuostabus amerikiečio smūgis iš toli dešine koja į tolimąjį apatinį vartų kampą. Tai buvo pirmasis jo įvartis Pasaulio futbolo čempionate.

Dabar Portugalija turi dvi sąlygas, kurias įvykdžius jie patektų į aštuntfinalį – jie turi 4:0 triuškinti Ganą ir tikėtis, kad Vokietija 3:0 nugalės JAV.

81-ąją minutę amerikiečius į priekį išvedė vos rungtynių didvyriu netapęs Clintas Dempsey, kuris sukūrė dar vieną stebuklą. Prie pat vartų atsidūręs ir praktiškai pilvu įmušęs įvartį amerikietis išvedė savo komandą į priekį.

Paskutinę pridėto laiko minutę Silvestre Varela po Cristiano Ronaldo perdavimo iš dešiniojo krašto tiksliu smūgiu galva išlygino rezultatą ir išplėšė lygiąsias.

Pirmosiose čempionato rungtynėse JAV 2:1 nugalėjo Ganą, o Portugalija 0:4 nusileido Vokietijai.

Vietas aštuntfinalyje jau užsitikrinusios rinktinės: Argentina, Kosta Rika, Nyderlandai, Čilė, Kolumbija, Belgija.

Po grupės etapo iškrentančios rinktinės: Anglija, Ispanija, Kamerūnas, Australija, Bosnija ir Hercegovina.

Antrasis kėlinys: JAV – Portugalija 2:2

90+5 min. ĮVARTIS. Silvestre Varela po Cristiano Ronaldo perdavimo iš dešiniojo krašto tiksliu smūgiu galva išlygino rezultatą ir išplėšė lygiąsias.

87 min. Chrisas Wondolowskis pakeitė rungtynių didvyrį C.Dempsey.

81 min. ĮVARTIS. Clintas Dempsey sukūrė dar vieną stebuklą. Prie pat vartų atsidūręs ir praktiškai pilvu įmušęs įvartį amerikietis išvedė savo komandą į priekį.

75 min. Geltoną kortelę gavo įvarčio autorius Jermaine'as Jonesas.

72 min. DeAndre Yedlinas pakeitė Alejandro Bedoyą.

69 min. Silvestre Varela pakeitė R.Meirelesą.

64 min. ĮVARTIS. Rezultatą išlygino Jermaine'as Jonesas. Nuostabus amerikiečio smūgis iš toli dešine koja į tolimąjį apatinį vartų kampą. Tai buvo pirmasis jo įvartis Pasaulio futbolo čempionate.

54 min. Sunku patikėti, bet visai šalia vartų atsidūręs M.Bradley sugebėjo neįmušti. Jo bandymą blokavo gynėjas Ricardo Costa.

46 min. Williamas pakeitė André Almeidą.

Pirmasis kėlinys: JAV – Portugalija 0:1

45 min. Abi komandos turėjo progų pasižymėti po anksti įmušto įvarčio, tačiau rezultatas išliko toks pat.

44 min. Nuostabiai JAV rinktinę gelbėjo Timas Howardas. Neužtikrintai atmušęs Nani smūgį turėjo atremti dar pavojingesnį Edeio bandymą.

40 min. Teisėjas nusprendė trumpam sustabdyti žaidimą ir leisti futbolininkams atsigaivinti. Stadione kepina 30 laipsnių karštis.

16 min. Éderis pakeitė traumą patyrusį H.Postigą. Dar viena netektis portugalams.

5 min. ĮVARTIS. Nani išvedė Portugaliją į priekį. Po siaubingos Matto Beslerio klaidos kamuolys atsidūrė pas Nanį, kuris tuo tinkamai pasinaudojo – įmušė į vartus.

1 min. Prasidėjo rungtynės, kurių kaina ypač didelė portugalams. Pralaimėjimo atveju, jie jau po grupės etapo vyktų namo. Komandai negali padėti pirmose rungtynėse traumą patyrės F.Coentrao ir raudoną kortelę užsidirbęs Pepe. JAV rinktinė neteko traumą patyrusio J.Altidore.

Startinės rungtynių sudėtys:

Portugalija: Beto, B.Alvesas, A.Almeida, M.Veloso, R.Costa, C.Ronaldo, J.Moutinho, H.Postiga, R.Meirelesas, Nani, J.Pereira.

JAV: T.Howardas, M.Bradley, M.Besleris, D.Beasley, C.Dempsey, A.Bedoya, J.Jonesas, K.Beckermanas, G. Zusi, G.Cameronas, F.Johnsonas.