2014 07 05 /21:07

Vienintelis Gonzalo Higuaino įvartis nykiose rungtynėse atnešė Argentinai pergalę prieš Belgiją

Šeštadienį Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalio rungtynėse Argentinos futbolo rinktinė po vienintelio Gonzalo Higuaino įvarčio mačo pradžioje parklupdė Belgiją 1:0 ir pasiekė pirmenybių pusfinalį.
Gonzalo Higuainas
Gonzalo Higuainas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Daugelio dėl prasto žaidimo jau grupėje kritikuoti belgai aštuntfinalyje visiškai neprilygo argentiniečiams, kurie po įvarčio rungtyniavo ramiai ir iškovojo ne per sunkiausią pergalę.

Tokį žaidimą nulėmė Gonzalo Higuainas, kuris jau 8-ąją mačo minutę įmušė netikėtą įvartį ir išvedė savo komandą į priekį.

Argentinos futbolininkai žaidė protingai ir pragmatiškai, dažnomis atkarpomis tiesiog neleisdami per daug įsibėgėti belgams.

Iki šiol čempionate daugiau nei 64 proc. laiko kamuolį kontroliavę ir šioje statistikos kategorijoje pirmavę argentiniečiai, šiose rungtynėse tai leido daryti belgams. Pastarieji su kamuoliu buvo 54 proc. laiko, tačiau sugebėjo atlikti tik vieną smūgį į vartų plotą bei net šešis kartus atsidurti nuošalėse.

Belgijos futbolininkų atakos buvo gana primityvios ir daugiausia rėmėsi skersuojamais kamuoliais iš kraštų. Dažniausiai jie buvo nukreipiami link Marouane'o Fellaini, tačiau jo ūgis ir fizinė jėga mažai gelbėjo prieš fiziškai ne ką silpnesnius, tačiau techniškus argentiniečių gynėjus.

Argentinos futbolininkai mače prarado susižeidusį Angelį di Maria. Saugas iš aikštės išėjo pats, tad jo trauma gali būti nerimta.

Savo varžovus pusfinalyje argentiniečiai sužinos šeštadienį vakare, kai sužais Nyderlandų ir Kosta Rikos komandos.

Startinės sudėtys:

Antrasis kėlinys: Argentina – Belgija 1:0

90+5 min. Belgija dar surengė pavojingą ataką, tačiau į baudos aikštelę įsiveržusiam R.Lukaku smūgiuoti nebuvo leista, o A.Witselio bandymas skriejo per aukštai.

90+4 min. T.Courtois išgelbėjo komandą nuo įvarčio, kai sugebėjo išmušti kamuolį iš po L.Messi kojų, pastarajam išbėgus vienas prieš vieną.

90 min. Medikų pagalbos prireikė į komandos draugo nugarą veidu atsitrenkusiam E.Perezui. Teisėjas Belgijai suteikė 5-ias vilties minutes.

88 min. Argentinos gynyba laikėsi tvirtai, be to, sekėsi belgams spęsti ir nuošalės spąstus, į kuriuos europiečiai pastoviai įkliūdavo.

85 min. Belgai pagaliau užgulė varžovų vartus ir surengė kelias aštresnes atakas.

80 min. Argentinos futbolininkai per daug nesiveržė pirmyn, bet kartu neleido žaisti ir belgams, kurie buvo sutrikę ir nesugebėjo net tinkamai užpulti.

75 min. Paskutinis belgų keitimas – vietoj E.Hazard'o į aikštę žengė N.Chadli.

74 min. Belgijos rinktinės atakų smaigalyje buvo kone vien M.Fellaini, kurio ūgį stengtasi išnaudoti prieš mažesnius argentiniečių gynėjus. Vis dėlto, ši taktika ne itin veikė, o į aikštę išėjęs centro puolėjas R.Lukaku buvo nematomas, kaip ir iki jo žaidęs D.Origi.

70 min. Iki rungtynių pabaigos liko 20 minučių. Iki šiol čempionate belgai visus įvarčius mušė po 70-osios minutės.

65 min. S.Romero sužaidė puikiai, po belgų skersuoto kamuolio į baudos aikštelę. Belgijos futbolininkai po truputį bandė pradėti spausti argentiniečius, tačiau negalėjo užmiršti užnugario ir greitų varžovų atakų.

61 min. M.Fellaini! Aukštasis belgas eilinį kartą po skersuoto kamuolio atsidūrė atakos smaigalyje, tačiau smūgis galva skriejo virš vartų.

60 min. Du keitimai belgų gretose: D.Origi keičia R.Lukaku, o K.Mirallasą – D.Mertensas.

55 min. SKERSINIS! Belgai surengė greitą ataką, tačiau praradę kamuolį į gynybą nespėjo patys. G.Higuainas vėl buvo dėmesio centre, kai puikiu tolimu smūgiu pataikė į skersinį.

53 min. E.Hzardas turi džiaugtis, kad negavo raudonos kortelės. Belgas atvira koja nuskynė L.Biglia. Teisėjas apsiribojo geltona kortele.

51 min. PAVOJINGA! G.Higuainas galėjo įmušti antrą įvartį, kai išsiveržė į baudos aikštelę kairėje, smūgiavo į vartus, o kamuolys atsimušęs nuo gynėjo kojos praskriejo visai šalia virpsto.

50 min. Pirmos penkios minutės po pertraukos buvo gana nykios ir nuobodžios, kamuolys stumdytas aikštės viduryje.

Pirmasis kėlinys: Argentina – Belgija 1:0

45+2 min. Per likusį laiką abi komandos nieko pavojingo sukurti nebesugebėjo ir kėlinys buvo baigtas.

42 min. KEVINAS MIRALLAS! Trūko labai labai nedaug – po J.Vertongheno skersuoto perdavimo iš krašto, K.Mirallas susikūrė progą smūgiui galva ir kamuolys praskriejo visiškai šalia tolimojo virpsto.

40 min. Belgai išrikiavo net 9 žaidėjų sieną, kad uždengtų L.Messi smūgį, kuris skriejo truputį per aukštai. L.Messi smūgiavo ne per sienelę, o šalia jos į tolimąjį vartų kampą. Taiklus smūgis vartininkui būtų nepalikęs jokių šansų.

39 min. L.MESSI bandė sustabdyti TRYS varžovai, bet argentiniečių lyderis išprovokavo pražangą tiesiai ant baudos ikaštelės linijos.

37 min. Belgija kurį laiką buvo perėmus kamuolio kontrolę ir pagal bendrą statistiką šioje kategorijoje jau pirmavo 53:47. Vis dėlto, pavojingų atakų tai nepadėjo surengti.

33 min. Po smūgio A.di Maria skausmo perkreiptu veidu gulėjo ant žemės, tačiau greitai atsistojo. Po kelių minučių saugas ir vėl atsigulė, šįkart atrodė, kad jis patyrė trumą. Nors iš aikštės futbolininkas išėjo pats, tačiau keitimo reikėjo – į aikštę vietoj A.di Marios žengė Enzo Nicolás Pérezas.

28 min. Pavojinga Argentinos rinktinės ataka. L.Messi puikiu perdavimu priekyje surado A.di Maria, kuris liko prieš vieną V.Kompany. Vis dėlto, patyręs belgų kapitonas be vargo susitvarkė su puolėju, nepasimovęs ant jo klaidinančio judesio ir blokavęs bandymą mušti į vartus.

26 min. SMŪGIS – K.de Bruyne pavojingą šūvį iš toli atmušė S.Romero. Prieš save atmušęs kamuolį vartininkas rizikavo ir jam pasisekė, kad D.Origi nespėjo pataisyti kolegos smūgio.

22 min. Įvartį įmušusi Argentina per daug neskubėjo pirmyn, net ir tada, kai galėdavo surengti greitas atakas. Belgai, savo ruožtu, stengėsi kiek numušti tempą ir regzti pozicines atakas.

17 min. K.de Bruyne tolimu smūgiu nepataikė į vartus, tačiau po kelių minučių prasiveržė kairiuoju kraštu, surengdamas puikią ataką. Jaunasis belgas atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau argentiniečiai apsigynė. Belgai kėlė jau du kampinius.

15 min. Nuo pat pradžių Argentinai kamuolio kontrolę atidavę belgai buvo greitai nubausti. Europiečiai išėjo žaisti lyg išsigandę, o argentiniečiai priešingai – čiupo jautį už ragų.

8 min. ĮVARTIS! Gonzalo Higuainas įmušė pirmąjį įvartį čempionate. Rikošetas perduodant kamuolį padėjo G.Higuainui jį gauti ant baudos aikštelės linijos. Pasinaudojęs netikėtumo faktoriumi puolėjas smūgiavo tiksliai į tolimą vartų kampą.

3 min. Pavojinga Argentinos rinktinės ataka. L.Messi kairėje pamatė E.Lavezzi, kuris gavo perdavimą ir įbėgo į baudos aikštelę. Vis dėlto, žemas skersuotas perdavimas buvo atmuštas belgų gynėjo.

Argentina: S.Romero, E.Garay, P.Zabaleta, L.Biglia, A.Di Maria, G.Higuainas, L.Messi, J.Mascherano, M.Demichelis, E.Lavezzi, J.Basanta.

Belgija: T.Courtois, T.Alderweireldas, V.Kompany, J.Vertonghenas, A.Witselis, K.De Bruyne, M.Fellaini, E.Hazard, K.Mirallas, D.Van Buytenas, D.Origi.

Kelias: abi komandos ketvirtfinalio serijas pasiekė be pralaimėjimų. Belgai H grupės varžybose nugalėjo Alžyrą, Rusiją ir Pietų Korėją, o aštuntfinalyje po pratęsimo 2:1 palaužė JAV. Argentiniečiai savo ruožtu F grupėje įveikė Bosniją ir Hercegoviną, Iraną bei Nigeriją, o aštuntfinalyje paskutinėmis minutėmis 1:0 palaužė Šveicariją.

Praradimai: Argentinos rinktinė turės verstis be dviejų svarbių futbolininkų. Gynėjas Marco Rojo negali žaisti dėl geltonų kortelių, o puolėjas Sergio Aguero – dėl traumos. Belgų gretose naujienos priešingos – po traumos vėl rungtyniauti gali Thomasas Vermaeleneas. Tiesa, Mousa Dembele sveikatos būklė nėra aiški.

Tarpusavo susitikimai: komandos yra žaidusios keturis kartus, iš kurių triskart pergales šventė Argentina, kurios įvarčių santykis tarpusavio mačuose yra 10/4. Pasaulio čempionatuose ekipos žaidė dukart ir pasidalijo po pergalę: 1982 m. 1:0 laimėjo Belgija, o 1986 m. su Diego Maradona priešakyje taip pat ketvirtfinalyje 2:0 pergalę šventė Argentina.

Keitimai: Belgijos rinktinėje tik du žaidėjai šiose pirmenybėse žaidė po 90 minučių visose keturiose rungtynėse – tai vartininkas Thibaut Courtois ir gynėjas Danielis van Buytenas. Dar penki futbolininkai aikštėje pasirodė visose rungtynėse, tačiau arba po keitimų arba buvo keičiami. Argentinos komandoje iki šiol nė minutės neilsėjo net aštuoni futbolininkai, o dar trys bent kažkiek žaidė visos rungtynėse.

Faktai:

– Argentina laimėjo tik šešias iš pastarųjų 19-os rungtynių prieš Europos komandas pasaulio čempionatuose.

– Po to, kai 1990 m. Argentina pasiekė finalą, daugiau nė karto neperžengė ketvirtfinalio barjero, nors šį etapą pasiekė jau trečią kartą iš eilės.

– Pasaulio čempionato ketvirtfinalyje argentiniečiai 1990-aisiais po baudinių serijos įveikė Jugoslaviją, 1998 metais 1:2 nusileido Nyderlandams, 2006 metais – po baudinių serijos Vokietijai, o 2010 metais tai pačiai Vokietijai pralaimėjo net 0:4.

– Belgai ketvirtfinalio etapą pasiekė tik antrą kartą istorijoje. 1986 metais Belgija buvo nužygiavusi iki pusfinalio ir užėmė ketvirtąją vietą.

– Argentina ir Belgija, jei skaičiuosime su pratęsimu, laimėjo visas 2014-ųjų Pasaulio čempionato rungtynes. Visos pergalės buvo pasiektos vienu įvarčiu.

– Visi šeši belgų iki šiol čempionate įmušti įvarčiai krito vėliau nei 70-ąją minutę. Keturis iš jų mušė po keitimo pasirodydavę futbolininkai.

– Šiame čempionate Belgija per visas rungtynes iš viso pirmavo vos 52 minutes – mažiausiai iš visų aštuntfinalio dalyvių.

– Argentina pirmenybėse kamuolį per mačą vidutiniškai valdo po 64,3 proc laiko – tai geriausias rezultatas iš visų komandų.

– Abi komandos užima pirmas dvi vietas pagal bandymus smūgiuoti į vartus: Argentina atliko 80, o Belgija 83 smūgius. Be to, belgai pirmauja pagal smūgius į vartų plotą – jie pataikė jau 32 sykius.