2012 10 07 /21:45

222-asis „El Clasico“ istorijoje baigėsi lygiosiomis: „Barcelona“ – „Real“ 2:2

Šį vakarą Ispanijoje praūžė tikra futbolo šventė, nes buvo žaidžiamos vienos populiariausių futbolo klubų tarpusavio dvikovų. Barselonos „Camp Nou“ stadione 222 kartą istorijoje grūmėsi „Barcelona“ ir Madrido „Real“ ekipos. Mačas nugalėtojo neišaiškino.
Lionelis Messi po įvarčio 31-ą min.
Lionelis Messi po įvarčio 31-ą min. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmojo „El Clasico“ šiame sezone baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 2:2 (1:1).

Priešingų stovyklų žvaigždės, „Auksinio batelio“ lenktynėse besivaržantys Lionelis Messi ir Cristiano Ronaldo pirmajame kėlinyje pasižymėjo po kartą. Pirmasis savuoju šansu pasinaudojo portugalas. 23-ią minutę baudos aikštelėje po K.Benzema perdavimo jis meistriškai pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą.

Argentinietis rezultatą išlygino 31-ą minutę, kuomet pasinaudojęs sumaištimi varžovų baudos aikštelėje ir niekieno netrukdomas privertė susiimti už galvų „Real“ gynėjus. Po pirmojo kėlinio ekipos išėjo ilsėtis esant lygiam rezultatui 1:1.

L.Messi ir C.Ronaldo po ilgosios pertraukos vėl siuntė kamuolį į vartus. 61-ą minutę argentinietis atliko nepriekaištingą ir tikslų baudos smūgį, o C.Ronaldo po penkių minučių nepraleido progos įmušti gavęs idealų M.Ozilo perdavimą.

Mačo pabaigoje arčiau pergalės buvo šeimininkai: iš pradžių į skersinį pataikė Martinas Montoya, o tiksint paskutinėms sekundėms iš dėkingos padėties į vartus nepataikė Pedro.

DABARTINĖ PADĖTIS

„FC Barcelona“: 19 taškų, 1 vieta; 6 pergalės, 1 lygiosios, 0 pralaimėjimų; įvarčių santykis: 19-7

„Real Madrid“: 11 taškų, 7 vieta; 3 pergalės, 2 lygiosios, 2 pralaimėjimai; įvarčių santykis: 14-7

Šiame sezone El Clasico diena atėjo neįprastai anksti. Beveik dviem mėnesiais anksčiau, nei praėjusiame sezone.

Istorija. Ispanijos čempionato istorija mena 1995-1996 metų sezoną, kai abu futbolo titanai ginklus surėmė rugsėjo 30 dieną žaistose 5-ojo turo rungtynėse. Tuomet susitikimas Madrido Santiago Bernabeu stadione baigėsi taikiai 1:1, rašo fcbarcelona.lt

SKAIČIAI

AFP/„Scanpix“ nuotr./Lionelis Messi su komandos draugais

1 – Lionelis Messi yra vienintelis „Barcelona“ futbolininkas, dalyvavęs visuose El Clasico nuo tada, kai „Real“ ekipai vadovauja Jose Mourinho. Argentiniečio sąskaitoje – 8 įvarčiai ir 6 rezultatyvūs perdavimai komandos draugams.

13 – tiek El Clasico mūšių per mažiau nei dvejus metus jau sužaidė Jose Mourinho vadovaujamas Madrido „Real“. Portugalo sąskaitoje 3 pergalės, 4 lygiosios ir 6 pralaimėjimai. Camp Nou stadione – 1 pergalė, 2 lygiosios ir 3 pralaimėjimai.

11 – tiek pergalių prieš Madrido „Real“ jau yra iškovojęs Danielis Alvesas žaisdamas „Sevilla“ ir „Barcelona“ klubuose. Dabartinėje Katalonijos ekipoje po 10 kartų prieš Ispanijos sostinės ekipą yra triumfavę Carlesas Puyolis ir Xavi Hernandezas.

540 – tiek minučių aikštėje šiame Ispanijos čempionato sezone yra praleidę trys šio vakaro dvikovos dalyviai. Tai yra Sergio Ramosas ir Ikeras Casillas Madrido „Real“ komandoje, o „Barcoje“ vienintelis be keitimų žaidžia Victoras Valdesas.

50 – tiek mačų „Barcelona“ gretose bus sužaidęs Alexis Sanchezas, jei šio vakaro rungtynėse pasirodys aikštėje;

50 – tiek įvarčių Ispanijos pirmenybėse bus pelnęs Xavi, jei šįvakar jam pavyks pasiųsti kamuolį į „Real“ vartus.