A.Baga pergalę skyrė šou surengusiems sirgaliams: „Girdėjome ausimis, jautėme širdimi“

Aliaksėjus Baga greitai galėjo nurimti pirmosiose Vilniaus „Žalgirio“ rungtynėse Europos lygoje. Sostinės ekipa užtikrintai 2:0 susitvarkė su „Paide LM“ klubu iš Estijos ir žengė į antrąjį atrankos etapą. Po solidžios pergalės žalgiriečių treneris su komanda traukė link stadiono krašto, kur už tvoros juos palaikė ir pirotechnikos šou rengė ištikimiausi sirgaliai.
Aliaksei Baga
Aliaksei Baga / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Paide LM“ ekipa į nokdauną, o tada ir į nokautą Vilniuje buvo pasiųsta jau pirmajame kėlinyje.

Po nuostabaus Liviu Antalio perdavimo iš dešiniojo krašto priešais vartus neprižiūrimas 9-ąją minutę išlindo Andrija Kaludžerovičius, kuriam beliko nukreipti kamuolį į tinklą.

A.Baga akcentavo, kad greitas įvartis buvo itin svarbus, tačiau žaidimo tai per daug nekeitė: „Greitas įvartis labai svarbus, nes žaidžiama iš vienų rungtynių, vėliau jau nėra laiko atsigriebti antrame mače, bet, kaip matėme, iki pat galo vyko kova. Tas įvartis labai nepakeitė žaidimo eigos, tačiau davė pozityvo.“

Tas įvartis labai nepakeitė žaidimo eigos, tačiau davė pozityvo

Treneriui antrino ir L.Antalis: „Manau, kad visiems, visoms komandoms labai svarbu mušti greitai. Tada turi daugiau pasitikėjimo, tai labai svarbu.“

Vėliau A.Kaludžerovičius grąžino skolą L.Antaliui. Serbas rumuną išvedė vieną prieš vartininką perdavimu kulnu 32-ąją minutę ir L.Antalis pasiuntė kamuolį tarp kojų Paidės komandos vartininkui Maitui Toomui.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./„Žalgiris“ – „Paide“

Šypsojosi L.Antalis per spaudos konferenciją 15min paklaustas, kaip jam patiko tas serbo techniškas kamuolio paridenimas.

„Buvo geras perdavimas, tada svarbu – įmušti. Džiaugiuosi ir dėl jo, kad pats įmušė. Bet dabar tai tik vienas žingsnis, turime žiūrėti į priekį“, – sakė L.Antalis.

Neseniai į „Žalgirį“ sugrįžęs A.Kaludžerovičius sulaukė gražių A.Bagos žodžių po rungtynių.

„Manau, kad jis gali žaisti ir dar geriau. Jis jau įrodė, ką gali, rungtynėse su „Riteriais“, kai mušė du įvarčius. Žinome, kad Serbijoje sezonas baigėsi gan anksti, tada atvykus čia jam teko karantinuotis, tad kurį laiką jis negalėjo treniruotis. Dabar jis tokios formos ir manau, kad gali dar geriau“, – tikino žalgiriečių vairininkas.

Plačiai rankas iš nusivylimo A.Baga skėtė 53-ąją minutę, kai iš pradžių kamuolys pabučiavo varžovų vartų konstrukciją, o tada A.Kaludžerovičius šovė tiesiai į vartininką iš kelių metrų. Po kiek laiko kamuolys ir dar kartą drebino estų vartų virpstą.

Tiesa, A.Bagos širdis sudrebėti galėjo pačioje mačo pabaigoje, kai varžovai keletą kartų galingai pykštelėjo į Martino Berkoveco vartus, tačiau čekas buvo nepramušamas.

Kiek šlubčiodamas aikštę pačioje mačo pabaigoje paliko Hugo Videmontas, kuris su 9 įvarčiais yra rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas A lygoje.

„Jis sužaidė puikias rungtynes, bet pabaigoje pajuto skausmą, o mes turėjome keitimą, tad jį pakeitėme“, – sakė A.Baga, tačiau svarstė, jog prancūzas bus atsigavęs ir galės žaisti kitose rungtynėse.

Po finalinio teisėjo švilpuko „Žalgirio“ treneris ir futbolininkai patraukė link Pietų sektoriaus LFF stadione, už kurio tvoros susirinkę aktyviausi vilniečių sirgaliai degino fajerius ir dainavo pergalės dainas.

Skanduotės iš už tvoros, beje, girdėjosi viso mačo matu – ten didžiuliame ekrane buvo rodoma ir rungtynių transliacija.

„Atskira ir ypatinga padėka sirgaliams, kurie prisijungė. Gyvenam tokiu laiku, kai daug kas keičiasi... Juos girdėjome ausimis, jautėme širdimi, ši pergalė skirta jiems“, – palaikymo sužavėtas liko A.Baga.

Dabar „Žalgirio“ laukia pergalė A lygoje, o Europos lygos antrojo atrankos etapo teks laukti daugiau nei pusę mėnesio.

A.Baga vardino, kad keturi žaidėjai vyks į nacionalinę rinktinę, Karolis Uzėla – į jaunimo nacionalinę komandą, o likusieji skirs laiko poilsiui, traumų gydymui ir atsistatymui.