A grupės kulminacija – Nyderlandai sučiupo pirmą vietą, Senegalas emocingai triumfavo

Pasaulio futbolo čempionate prasidėjo lemiamo trečio grupių etapo turo kovos, o pirmieji reikalus išsprendė A grupės dalyviai. Po paskutinių rungtynių džiaugėsi Nyderlandų ir Senegalo rinktinės, iškopusios į turnyro aštuntfinalį.

Nyderlandai sučiupo pirmąją vietą 2:0 įveikė pirmenybių šeimininką Katarą, kuris liko be taškų per trejas rungtynes, užfiksuodamas prasčiausią pasaulio čempionato rengėjo pasirodymą per visą istoriją.

Savo ruožtu Senegalas permainingose lemiamose rungtynėse 2:1 nugalėjo Ekvadorą ir užėmė antrąją vietą grupėje, patekdamas į pasaulio čempionato atkrintamąsias varžybas tik antrą kartą šalies istorijoje.

Senegalo rinktinei lemiamose rungtynėse buvo būtina pergalė, o solidžiai atrodę Afrikos čempionai prie jo priartėjo 44-ą minutę, kai paties užsidirbtą baudinį realizavo Ismaila Sarras.

Ekvadoro viltis trumpam buvo atgijusi 67-ą minutę, kai įvartį iš artimo nuotolio pelnė Moisesas Caicedo, bet džiaugsmas truko vos kelias akimirkas.

Jau 70-ą minutę Senegalo rinktinės kapitonas Kalidou Koulibaly atsidūrė laiku ir vietoje po pakelto baudos smūgio ir vėl išvedė Senegalą į priekį, o kaip vėliau paaiškėjo, ir į aštuntfinalį.

Simboliška, jog Senegalas istorinį laimėjimą pasiekė Papa Bouba Diopo – šalies futbolo legendos ir pirmojo įvarčio pasaulio čempionatuose autoriaus – mirties metinių dieną.

Kitose rungtynėse intrigos buvo žymiai mažiau, o olandai neleido suabejoti savo pranašumu.

Pirmąjį įvartį 26-ą minutę pelnė Cody Gakpo, kuriam tai buvo jau trečias tikslus smūgis šiame turnyre. Olandas pavijo prancūzą Kylianą Mbappe ir ekvadorietį Ennerį Valencią rezultatyviausių turnyro žaidėjų sąrašo viršūnėje.

Pergalę Nyderlandams įtvirtino 49-ą minutę pasižymėjęs Frenkie De Jongas.

Galėjo „Oranje“ laimėti ir didesniu skirtumu, bet Steveno Berghuiso įvartis buvo atšauktas dėl C.Gakpo sužaidimo ranka, o per pridėtą laiką tas pats S.Berghuisas smūgiavo į tinklą, o į skersinį.

Nyderlandai ir Senegalas aštuntfinalyje žais prieš dvi stipriausias B grupės ekipas – Angliją, Iraną, JAV arba Velsą.

Visas pasaulio futbolo čempionato naujienas kviečiame sekti specialiame 15min puslapyje „Futbolo mėnuo“.

Ekvadoras – Senegalas 1:2

90+7 min. Viskas – teisėjas fiksuoja rungtynių pabaigą, o senegaliečiai triumfuoja – jie aštuntfinalyje!

82 min. Galėjo „uždaryti“ rungtynes Boulaye Dia, bet labai stiprus jo smūgis tikslo nepasiekė – kamuolys praskriejo šalia vartų.

76 min. Gonzalo Plata turi nuostabią progą lyginti rezultatą, bet jo smūgiuotą kamuolį gaudo Edouard'as Mendy.

70 min. ĮVARTIS! Vos kelias minutes pirmavo Ekvadoras, nes Kalidou Koulibaly atsidūrė laiku ir vietoje bei nukreipia kamuolį į tinklą. Trumpam atgijusi Ekvadoro viltis ir vėl virsta pelenais, nes Senegalas pirmauja 2:1.

67 min. ĮVARTIS! Ekvadoras lygina rezultatą po kampinio – perdavimą be vargo „uždaro“ prie virpsto laisvas likęs Moisesas Caicedo. Ekvadoras vėl turi sau palankų rezultatą 1:1, o Senegalui vėl žūtbūt reikia įvarčio.

46 min. Prasideda antrasis kėlinys.

45+6 min. Pirmas kėlinys baigėsi Senegalui pirmaujant.

44 min. ĮVARTIS! Ismaila Sarras pats uždirbo ir pats realizuoja baudinį nepriekaištingu smūgiu į apatinį kampą, išvesdamas Senegalą į priekį – 1:0! Jei rungtynės taip ir finišuos, Senegalas žengs į aštuntfinalį, o Ekvadorui čempionatas baigsis.

42 min. Baudinys! Piero Hincapie griauna I.Sarrą ir teisėjas neabejodamas rodo į 11 m žymę. Šansas Senegalui išsiveržti į priekį!

24 min. Labai pavojingai užsuko kamuolį Ismaila Sarras, bet varžovas lietė kamuolį ir sutrukdė jam patekti į vartus.

8 min. Tenka griebtis už galvos Boulaye Dia – senegalietis atsidengė ir smūgiavo į vartus, bet labai apmaudžiai nepataikė.

3 min. Oi, kokia proga nepasinaudoja Senegalas! Idrissa Gana Gueye buvo paliktas visiškai laisvas, bet pasirinkęs jėgą, o ne tikslumą PSG saugas į vartus nepataikė.

1 min. Mačas prasidėjo!

Nyderlandai – Kataras 2:0

90+6 min. Rungtynės baigėsi užtikrinta olandų pergale, garantuojančia jiems pirmąją vietą A grupėje.

90+2 min. S.Berghuisas drebina Kataro vartų skersinį smūgiu per pridėtą laiką!

68 min. Įvartį muša Stevenas Berghuisas, bet jį atšaukia teisėjas įžvelgęs Cody Gakpo žaidimą ranka epizodo pradžioje.

49 min. ĮVARTIS! Frenkie De Jongas pirmas prišoka prie kamuolio, kurį po M.Depay'aus smūgio atrėmė vartininkas. Nyderlandai pirmauja jau dviem įvarčiais ir praktiškai užsitikrina pirmąją vietą grupėje.

46 min. Prasidėjo antras kėlinys.

45+3 min. Pirmas kėlinys baigėsi minimalia olandų persvara.

29 min. Pabandė Ismailas Mohamedas išlyginti rezultatą, bet nors ir su trikdžiais, kamuolį gaudo Nyderlandų vartininkas Andriesas Noppertas.

26 min. ĮVARTIS! Ir vėl Cody Gakpo! Prieš šį čempionatą mažai kam girdėtas olandas be problemų praeina link baudos aikštelės ir lengvai muša įvartį – jau trečią šiame turnyre. Nyderlandai pirmauja ir artėja link pirmosios vietos grupėje – 1:0.

14 min. Turbūt kol kas pavojingiausia olandų proga, kai kamuolys nukrito ant kojos Memphiui Depay'ui. Visgi puolėjo smūgis nebuvo sėkmingas.

3 min. Klysta grubiai olandai aikštės viduryje, bet tolimas Kataro smūgis daug problemų rungtynių favoritams nesukėlė.

1 min. Rungtynės prasidėjo!