Italų dominavimas grupių etape: maksimalus taškų skaičius ir išlaikyti „sausi“ vartai

Italijos futbolo rinktinė pratęsė kol kas nepriekaištingą pasirodymą Europos futbolo čempionate. Romos olimpiniame stadione Roberto Mancini auklėtiniai 1:0 susitvarkė su Velsu ir iškovojo trečią pergalę iš tiek pat galimų.

Vieni iš „Euro 2020” šeimininkų italai užtikrintai laimėjo A grupę, savo sąskaitoje turėdami maksimalų taškų skaičių (9). „Azzurri“ jau gali pradėti ruoštis aštuntfinaliui, kuriame jų lauks antrą vietą C grupėje užėmusi rinktinė – Ukraina arba Austrija.

Velso rinktinė A grupėje finišuoja turėdama tiek pat taškų, kiek ir Šveicarija, tačiau dėl geresnio įmuštų ir praleistų įvarčių santykio lieka antra ir iškovoja tiesioginį kelialapį į atkrintamąsias.

Valų varžove aštuntfinalyje bus antrą vietą B pogrupyje (Belgija, Rusija, Suomija, Danija) užėmusi komanda.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Italija pirmoji iš visų Senojo žemyno pirmenybių komandų užsitikrino vietą atkrintamosiose, o prieš svarbiausias turnyro kovas Roberto Mancini nusprendė pailsinti beveik visus pagrindinius savo karius. Lyginant su paskutinėmis rungtynėmis italų startinėje vienuolikėje užfiksuoti net 8 pakeitimai.

Per pirmąsias 20 pirmojo kėlinio minučių nė viena rinktinė labai nerizikavo, tačiau kėliniui persiritus į antrą pusę šeimininkai suaktyvino žaidimą ir kraštais pradėjo rengti vieną pavojingą reido po kito.

39-ąją minutę po standartinės situacijos krito ir pirmasis rungtynių įvartis. Prie kamuolio likęs Marco Verratti jį pažeme pasiuntė į baudos aikštelę įkirtusiam Matteo Pessinai, o pastarasis nestipriu, tačiau preciziškai tiksliu smūgiu nuginklavo varžovų vartų sargą ir išvedė italus į priekį.

Valams sunkiai sekėsi susikurti rimtesnių progų, o šansai pakovoti bent dėl taško stipriai sumenko 55-ąją minutę. Rungtynių arbitras Ethano Ampadu žaidimą įvertino kaip labai pavojingą ir 20-mečiui saugui iš karto parodė raudoną kortelę – pirmąją šiame čempionate.

Likusį rungtynių laiką Italijos futbolininkai naudojosi persvara aikštėje ir nuolatos atakavo, tačiau antrojo įvarčio įmušti nesugebėjo.

Italijos rinktinė įvarčio į savo vartus nepraleidžia jau 11-tose rungtynėse iš eilės. Paskutinį sykį tai padaryti dar 2020 metų spalį yra pavykę Nyderlandams.

Dar įspūdingesnis faktas – italai jau 30 mačų iš eilės nepatiria pralaimėjimo. Tik sykį šalies istorijoje „Azzurri" buvo užfiksavusi tokią ilgą nepralaimėtų rungtynių seriją, kuri gyvavo nuo 1935 iki 1939 metų.

ItalyWales

Italija – Velsas 1:0

39' Matteo Pessina [1:0]

Rungtynių eiga:

89 min. Labai stiprus ir akcentuotas A.Belotti smūgis, skriejantis tiesiai į varžovų vartininką.

75 min. Kokia proga! G.Bale'as visiškai nieko netrukdomas savo stipriąja kaire koja iš kelių metrų tinkamai nepataiko kamuolį.

65 min. D.Wardas demonstruoja puikią reakciją ir atmuša pavojingą A.Belotti smūgį.

56 min. RAUDONA KORTELĖ! Pirmoji šiame čempionate. Iš aikštės išvaromas Ethanas Ampadu, jau nebeturėjęs vilties žaisti į kamuolį ir užlipęs ant F.Bernardeschi kojos.

54 min. Visai šalia vartų, tačiau labai aštriame kampe kamuolį priima A.Ramsey, kuriam nepavyksta rimčiau pagrasinti varžovų vartams.

51 min. Pirmoji geltona kortelė rungtynėse rodoma Velso saugui Joe Allenui. Baudos smūgį atlieka F.Bernardeschi ir pataiko į virpstą!

Arbitras neprideda papildomo laiko – Italija priekyje 1:0.

42 min. M.Pessina buvo labai arti dublio po dar vieno puikaus M.Verratti perdavimo.

39 min. ĮVARTIS! Puikūs italų namų darbai po standartinės situacijos. M.Verratti nekelia kamuolio aukštai į kovą, o pasiunčia jį pažeme į baudos aikštelę įkirtusiam M.Pessinai ir šis tiksliu smūgiu į tolimą vartų kampą išveda šeimininkus į priekį.

30 min. Šansas F.Chiesai – jo smūgį blokuoja varžovų gynyba. Panašu, kad italai jau apšilo ir įjungė aukštesnę pavarą.

25 min. Labai aštrus, tačiau kiek per stiprus A.Belotti perdavimas įkertančiam F.Chiesai. Italų saugui kamuolys šioje situacijoje skriejo per greitai ir jis žaidimo įrankio nepasiekė.

23 min. Viena retesnių atakų, kurioje valams pavyksta ilgiau kontroliuoti kamuolį ir jį po aikštę paskirstyti gražiais perdavimais.

12 min. A.Belotti atlieka akrobatinį šuolį bandydamas pasiekti komandos draugo pasiųstą kamuolį į baudos aikštelę, tačiau tai daro nesėkmingai. Pirmoji dešimtis minučių praskrieja ramiai ir be rimtesnių progų pasižymėti.

1 min. Rungtynės prasideda!

Italijos startinė sudėtis (4-3-3): Gianluigi Donnarumma; Emersonas, Leonardo Bonucci, Alessandro Bastoni, Rafaelis Toloi; Marco Verratti, Jorginho, Matteo Pessina; Andrea Belotti, Federico Chiesa, Federico Bernardeschi.

Velso startinė sudėtis (3-4-3): Danny Wardas; Chrisas Gunteris, Joe Rodonas, Ethanas Ampadu; Neco Williamsas, Joe Allenas, Connoras Robertsas, Joseffas Morrellas; Aaronas Ramsey, Garethas Bale'as, Danielis Jamesas.