A lyga: „Atlantas“ po 11 metrų baudinio išplėšė lygiąsias su „Sūduva“

Marijampolės „Sūduva“ jau šešis mačus iš eilės nesugeba įveikti Klaipėdos „Atlanto“, uostamiesčio klubas „SMScredit.lt A lygos“ XIV-ojo turo akistatoje svečiuose su Suvalkijos atstovais sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:1). Po šios dvikovos klaipėdiečiai išsaugojo antrąją vietą, savo ruožtu, marijampoliečiai rikiuojasi ketvirtoje turnyro lentelės pozicijoje.
Edgaras Žarskis
Edgaras Žarskis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nors pačioje rungtynių pradžioje abi ekipos nesukūrė pavojingų progų, tačiau žaidimas buvo greitas ir dinamiškas.

Vis 10-ąją minutę „Sūduva“ išsiveržė į priekį. Po kelių tikslių perdavimų į dešinįjį kraštą buvo išvestas Vilmantas Bagdanavičius, jo aštrus perdavimas pirmojo adresato nepasiekė, tačiau Mindaugas Grigaravičius atsidūrė laiku tinkamoje ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Jau po kelių minučių puikų smūgį atliko po traumos atsigavęs Marius Šoblinskas, tačiau jo bandymą atrėmė Mantas Galdikas, vartininkas reabilitavosi po ne visai sėkmingo epizodo, kai buvo praleistas pirmasis įvartis.

Likusią kėlinio dalį aktyvesni buvo klaipėdiečiai, bet „Sūduvos“ futbolininkai labai užtikrintai gynėsi, kartais nevengdami ir grubiau pažeisti taisykles. Marijampolės klubo gerbėjai tik kartą privalėjo lengviau atsidusti, kai prie Mariaus Papšio aštraus perdavimo nesuspėjo nei vienas komandos draugas.

Antrąją rungtynių pusę puikiai pradėjo šeimininkai: kartą po „Atlanto“ gynėjo klaidos Tomas Radzinevičius įsiveržė į baudos aikštelę, bet smūgiavo tiesiai į M.Galdiką. Po kelių akimirkų tas pats Marijampolės klubo puolėjas galva numėtė kamuolį Giorgio Russo, kurio smūgį atrėmė vėl patikimai sužaidęs svečių vartų sargas, savo ruožtu pakartotinis bandymas buvo nesėkmingas – kamuolys skriejo šalia vartų.

Nors ir neišnaudoję šių progų, marijampoliečiai toliau pavyzdingai gynėsi. Konstantino Sarsanijos auklėtiniai pagrasino tik keliais netaikliais smūgiais iš toli.

Tačiau 84-ąją minutę visos „Sūduvos“ mintys iškovoti pergalę subliuško. M.Šoblinskas baudos aikštelėje prasižengę prieš puolėją Roką Krušnauską ir teisėjas Robertas Valikonis nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Maža to, už netinkamą elgesį su teisėju, iš aikštės buvo pašalintas V.Bagdanavičius. Baudinį stojęs realizuoti M.Papšys nesuklydo ir išlygino rezultatą.

Nors ir žaisdami mažumoje, šeimininkai sugebėjo kurti pavojų standartinių padėčių metu, vis tik įvarčio pelnyti nepavyko ir abi komandos buvo priverstos tenkintis lygiosiomis. Turint galvoje visą rungtynių eigą, šis rezultatas „Sūduvai“ tolygus pralaimėjimui.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Alytaus „Dainava“ 13 0 0 13 1:73 0

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 8 įvarčiai – Ričardas Beniušis („Kruoja“).