A lyga: iš „Dainavos“ pasišaipė ir Vilniaus „Žalgiris“ – 0:8

Paskutinėse šeštadienio Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ 8:0 sutriuškino Alytaus „Dainavą“. Alytiškiai išlieka vieninteliai lygoje nepelnę nei vieno taško ar įvarčio.
Vilniaus „Žalgiris“
Vilniaus „Žalgiris“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nuo pirmųjų rungtynių sekundžių įsikūręs varžovų aikštės pusėje, „Žalgiris“ įmušė greitą įvartį. Po trečiojo iš eilės pakelto kampinio 6-ąją minutę kamuolį į vartų tinklą pasiuntė Rytis Leliūga. Prieš tai komandą išgelbėjęs ir stiprų Eivino Zagursko smūgį galva atrėmęs Donatas Mikučionis šįkart buvo bejėgis.

Varžovų gynybą kairėje pusėje išdraskęs Jakubas Wilkas padarė viską, kad Andro Švrljuga pasižymėtų 19-ąją minutę. Stiprų saugo smūgį į kampinį nukreipė darsyk puikią reakciją pademonstravęs D.Mikučionis. „Dainavos“ komandos vartininkui į žaidimą įsijungti jau po trijų minučių. Po Andrezinho aukšto perdavimo į baudos aikštelę oro dvikovą laimėjęs A.Velička numetė kamuolį E.Zagurskui, kuriam antrą kartą nepavyko nuginkluoti alytiškių vartų sargo.

Kėlinio viduryje pamažu apsipratę su čempionų žaidimu, alytiškiai progų prie savo vartų sukurti nebeleido. Rytis Padegimas uždirbo baudinį žalgiriečių aikštės pusėje, susilaukdamas gausių stadione susirinkusių žiūrovų plojimų. Nerijaus Kavaliausko baudos smūgis iš maždaug 30 metrų buvo labai netikslus.

34-ąją minutę „Dainava“ perėmė kamuolį aikštės viduryje ir surengė greitą ataką. K.Čyžius po perdavimo atsidūrė vienas prieš iki tol nuobodžiavusį Aivarą Bražinską, tačiau smūgiuoti nespėjo, nes teisėjo asistentas užfiksavo nuošalę.

Po pertraukos vos per 12 minučių į jaunųjų alytiškių vartus krito net keturi įvarčiai.

Šie du aikštės šeimininkų išpuoliai tarsi supykdė vilniečius, vėl užgulusius alytiškių vartus. Puikiu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų skersinį sudrebino A.Velička. Dar po minutės puolėjas buvo nugriautas baudos aikštelėje ir tikėjosi 11 m. baudinio. Todėl iškart po to, kai iš kelių metrų „uždarė“ tikslų Andrezinho perdavimą, visų pirma nuskubėjo prie rungtynių arbitro išsakyti priekaištų ir tik po to ėmė švęsti įvartį.

Po pertraukos vos per 12 minučių į jaunųjų alytiškių vartus krito net keturi įvarčiai. Po keitimo aikštėje pasirodęs Serge Nyuiadzis pasižymėjo kone pirmu prisilietimu prie kamuolio ir įvartį pelnė galva po kampinio.

51-ąją minutę po eilinio kampinio prie varžovų vartų likęs gynėjas A.Jankauskas sulaukė aukšto A.Veličkos perdavimo iš dešiniojo krašto ir smūgiu galva nepaliko D.Mikučioniui jokių vilčių.

Praėjus dar 3 minutėms, A.Jankauskas pademonstravo, kad galėtų žaisti ir puolimo grandyje. Gynėjas gražiai sužaidė „sienelę“ su komandos draugu, įsiveržė į baudos aikštelę jos dešinėje ir, gražiu judesiu suklaidinęs kelyje pasitaikiusį varžovą, pasiuntė kamuolį į tolimą vartų kampą.

57-ąją minutę antrąjį įvartį rungtynėse į savo sąskaitą įsirašė A.Velička. Po stipraus A.Švrljugos tolimo smūgio puolėjas pirmasis atsidūrė prie D.Mikučionio prieš save atmušto kamuolio ir ramiai nukreipė jį į vartų tinklą.

Vis tik galutinį tašką padėjo Edvinas Baniulis, galva pelnęs įvartį po S.Nyuiadzio aukšto perdavimo iš kairiojo krašto.

76-ąją minutę ne kartą iš toli bandęs laimę Artakas Jedigarijanas buvo labai arti įvarčio. Legionierius gražiu apvedančiu smūgiu pabandė pasiųsti kamuolį į tolimą viršutinį vartų kampą, tačiau D.Mikučionis puikiu šuoliu sugebėjo išgelbėti komandą. Tačiau po kampinio vartininkas suklydo, nesugebėjęs tiksliai kumščiais išmušti kamuolio, kuris atšoko laisvam E.Zagurskui. Saugui beliko galva įmušti į tuščius vartus.

Baigiantis rungtynėms po gražaus Ramūno Radavičiaus perdavimo Mantui Fridrikui trūko kelių centimetrų iki įvarčio. Gynėjas nesugebėjo tiksliai pataikyti į kamuolį į pataikė į virpstą.