A lyga: kol žiūrovai maudėsi baseine, „Sūduva“ 2:0 nugalėjo „Šiaulius“

Lietuvos futbolo A lygos šeštadienio rungtynės Marijampolėje tarp vietos „Sūduvos“ ir „Šiaulių“ prasidėjo vidurdienį. Šeimininkų sirgaliai į stadioną net atsinešė baseiną, kad galėtų stebėti komandos pergalę 2:0.
„Sūduvos“ sirgaliai
„Sūduvos“ sirgaliai / FK Sūduva nuotr.

Prieš rungtynes žadėjusi atakuoti, „Sūduva" nuo dvikovos pradžios nuskubėjo į priekį. Daugumą atakų aikštės šeimininkai rengė kairiuoju flangu, kur labai aktyviai žaidęs Mindaugas Grigaravičius kėlė daug problemų jį prižiūrėjusiam Tomui Rapalavičiui.

Pirmasis gaisras prie svečių vartų kilo 9-ąją minutę, suklydus Andrejui Stincai. Šiauliečių vartininkas nesėkmingai kumščiais atmušė kamuolį. Jo laimei, po sumaišties baudos aikštelėje nugara į vartus stovėjusiam Tomui Radzinevičiui bandymas smūgiuoti sukantis nepavyko.

Kontratakų taktiką pasirinkę „Šiauliai" iš karto atsakė pavojingu išpuoliu. Niko Tokičius tiksliu perdavimų prieš vartus išvedė Jevgenijų Morozą, kurio smūgį pažeme ne be vargo į kampinį nukreipė Džiugas Bartkus.

Dar viena svečių klaida 12-ąją minutę virto įvarčiu. Labai nesėkmingai sužaidęs Vytas Gašpuitis leido vienam prieš vartininką atsidurti T.Radzinevičiui. Puolėjas sužaidė labai nesavanaudiškai ir perdavimu surado atskubėjusį Arminą Vaskelą, kuris savo šanso nepraleido.

Po įvarčio „Sūduva" nenurimo ir toliau tęsė varžovų vartų šturmą. Daug erdvės kairėje turėjęs M.Grigaravičius aukštais perdavimais nuolat ieškojo komandos draugų, tačiau tikslių smūgiuoti komandos draugams atlikti nepavyko. Taip pat smūgiai iš toli laimę bandė Marius Šoblinskas ir Karolis Chvedukas.

Kėlinio pabaigoje A.Stinca puikiu šuoliu išgelbėjo komandą, atremdamas labai stiprų M.Grigaravičiaus smūgį. Persvarą padvigubinti ir atšokusį kamuolį į tuščius vartus privalėjo nukreipti Valentinas Baranovskis, bet saugas įsigudrino smūgiuoti pro šalį.

Akylai gynėjų prižiūrėtas rezultatyviausias lygos žaidėjas N.Tokičius pabandė užklupti nepasiruošusį D.Bartkų smūgiu iš labai aštraus kampo. „Sūduvos" vartininkas atmušė kamuolį prieš save, o suskubę gynėjai pavojų likvidavo.

Antrasis kėlinys prasidėjo abipusėmis greitomis atakomis. Visų pirma, po pertraukos aikštėje pasirodęs R.Gedminas flangu prasiveržė link varžovų vartų, bet sudelsė smūgiuoti, užstrigdamas gynėjų apsuptyje. Iš karto po to A.Stincai teko šuoliu atremti labai pavojingą V.Baranovskio smūgį kitoje aikštės pusėje.

56-ąją min. traumą gavus T.Rapalavičiui, „Sūduva" pasinaudojo tuo, kad laikinai šiauliečiams teko žaisti mažumoje. K.Chvedukas puikiu perdavimu baudos aikštelėje surado M.Grigaravičių, kuris puikiai suklaidino šalia buvusį gynėją, bet smūgiavo šalia vartų.

„Šiauliai" atsakė labai pavojingu išpuoliu. Svečiai puikiai įmetė kamuolį įkirtusiam N.Tokičiui, šis iššoko vienas prieš D.Bartkų, tačiau nesugebėjo pergudrauti idealiai sužaidusio ir komandą išgelbėjusio „Sūduvos" vartininko.

Po penkių minučių V.Baranovskis labai lengvai krašte suklaidino varžovą ir atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, bet visiškai laisvas prieš tuščius vartus atsidūręs T.Radzinevičius kažkokiu būdu įsigudrino nepataikyti į kamuolį.

Vos pusę minutės aikštėje praleidęs Giorgio Russo pirmu lietimu įsirašė į rungtynių statistiką. Legionieriui iš Italijos beliko iš poros metrų nukreipti kamuolį į vartų tinklą po puikaus M.Grigaravičiaus perdavimo 68-ąją minutę.

Rungtynių pabaigoje šiauliečiai pabandė surengti nedidelį šturmą, bet tolimi R.Gedmino, Justo Raziūno ir Tamiralno Kozubajevo smūgiai buvo netikslūs.

Per arbitro pridėtą laiką pasižymėti galėjo T.Radzinevičius. Puolėjas po G.Russo perdavimo iššoko vienas prieš vartus, prasimetė kamuolį pro jį pasitikusį vartininką, bet griuvo, tikėdamasis 11 m. baudinio. Teisėjas pražangos neįžvelgė.