A lyga: lyderiu tapo „Ekranas“, Vilniaus derbį laimėjo „Žalgiris“

Šeštadienį sužaistos ketverios Lietuvos futbolo A lygos pirmenybių ketvirtojo turo rungtynės, po kurių vienvaldžiu vienuolikos komandų turnyro lyderiu tapo trečiąją pergalę iškovojęs čempiono titulą ginantis Panevėžio „Ekranas“.
„Žalgirio“ futbolininkai džiaugiasi principine pergale
„Žalgirio“ futbolininkai džiaugiasi principine pergale / Sportas.info nuotr.

„Ekrano“ futbolininkai namuose 4:1 (1:0) nugalėjo Pakruojo „Kruoją“ ir, surinkę 9 taškus, tašku lenkia Marijampolės „Sūduvos“ bei Vilniaus VFMD „Žalgirio“ vienuolikes.

Po įvartį nugalėtojams pelnė Dušanas Matovičius (7 min.), Giedrius Tomkevičius (85 min.), Egidijus Varnas (88 min.) ir Žilvinas Banys (90+3 min.).

Svečių ekipoje pasižymėjo Virginijus Šimkus (80 min.).

Panevėžiečius galėjusi aplenkti šalies vicečempionė Marijampolės „Sūduva“ savo aikštėje susitikimą su Gargždų „Banga“ baigė lygiosiomis 0:0, o į trečiąją poziciją pakilęs Vilniaus „Žalgiris“ po metų pertraukos vykusiose sostinės klubų dvikovoje 2:1 (1:1) įveikė Vilniaus „Vėtrą“.

„Vėtros“ futbolininkai pirmavo po tikslaus Tomo Ražanausko (18 min.) smūgio, tačiau dar iki pertraukos Davydas Arkauskis (39 min.) išlygino rezultatą, o pergalingą įvartį susitikimo pabaigoje įmušė Andrejus Nagumanovas (87 min.).

Ketvirtas šeštadienio susitikimas tarp dviejų lygos debiutančių – „Klaipėdos“ ir „Mažeikių“ komandų – baigėsi lygiosiomis 2:2 (2:2).

Po to, kai Vitalijus Savickas (27 min.) pasiuntė kamuolį į savo vartus ir dar įvartį pelnė Erlandas Šiaulys (29 min.) svečiai pirmavo 2:0, tačiau po tikslių Vitalijaus Vyšniakovo (30 min.) bei Gedimino Krušos (43 min.) smūgių šeimininkai dar iki pertraukos išlygino rezultatą.

Turnyro lentelė:
(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

11. Kauno „Atletas“             2  0  0  2   0:5  –6*

* Vilniaus „Vėtros“ ir Kauno „Atleto“ komandos už įstatų pažeidimus sezono starte neteko 6 taškų.

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 4 įvarčiai – Povilas Lukšys („Sūduva“).