A lyga. „Riteriai“sutriuškino Kauno „Spyrį“ ir toliau tęsia Vilniaus „Žalgirio“ medžioklę

„Trakų“ futbolininkai ir toliau nepaleidžia į priekį Vilniaus „Žalgirio“. Valdo Urbono treniruojama komanda 26-o „A lygos“ turo akistatoje namuose 5:0 (3:0) sutriuškino Kauno „Spyrį“.
Davidas Aršakianas
Davidas Aršakianas / Augusto Četkausko nuotr.

„Riteriai“ iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės, o kauniečiai per paskutinius šešis mačus nepatyrė pergalės skonio. „Trakai“ atsilikimą nuo žalgiriečių sumažino iki dviejų taškų, savo ruožtu, kauniečiai užtikrintai žengia penktoje vietoje.

Pirmo įvarčio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione susirinkusiems gerbėjams ilgai laukti neteko: 4-ą minutę rezultatyvių perdavimų specialistas Jurijus Mamajevas surado Artiomą Gurenką, kuris baudos aikštelėje suklaidino varžovą ir pasiuntė kamuolį į vartus.

Po šalto dušo „Spyrio“ žaidėjai sukruto ir padėjo grasinti varžovams tolimais smūgiais ir atlikdami standartines padėtis. Vienos jų metu Marius Miškinis pabėgo nuo gynėjo ir galva smūgiavo šalia vartų.

Šių rungtynių likimas buvo nulemtas 29-ą ir 31-ą minutę – tada „riteriai“ pelnė du įvarčius, kurie palaužė svečius iš Kauno. Pirmą sykį pasižymėjo Aleksandras Byčenokas, kai jo komandos draugai pasinaudojo Igno Deduros klaida, o netrukus septynioliktą įvartį šiame sezone pelnė Davidas Aršakianas.

Tarp šių rezultatyvių išpuolių A. Byčenokas sykį sudrebino vartų konstrukciją, o per likusį pirmo kėlinio laiką tęsėsi „riterių“ atakų škvalas. Kauniečiai aštriau pagrasino tik kartą, kai Lukas Sendžikas nepasinaudojo šeimininkų vartininko ir gynėjo nesusikalbėjimu.

Po pertraukos antrą savo įvartį galėjo įmušti D. Aršakianas. Puolėjas po aštraus perdavimo iš kairiojo krašto smūgiavo puikiai, bet dar puikiau sužaidė Modestas Stonys, nukreipęs kamuolį į virpstą.

Artėjant dvikovai į pabaigą, kauniečiai vis dažniau atakuodavo ir priversdavo pirmą kartą „Trakų“ pirmos komandos marškinėlius apsivilkusį Luką Žukauską rodyti meistriškumą. Vartų sargas apsigynė nuo Dariaus Šinkūno ir Dmitrijaus Rekišo smūgių, o taip pat atrėmė ir po keitimo aikštėje pasirodžiusio Roko Krušnausko bandymą.

Savo ruožtu „riteriai“ dar du kartus surengė rezultatyvias atakas. 71-ą minutę puikiai išorine pėdos dalimi į tolimą vartų kampą smūgiavo Rokas Stanulevičius, o 88-ą minutę M. Stonį dar sykį nuginklavo „Trakų“ naujokas Nerijus Valskis.

„Trakai“ – Kauno „Spyris“ 5:0 (3:0)
„Trakai“:
L. Žukauskas, D. Česnauskis, E. Gaurilovas, L. Klimavičius (68 min. N. Apakidzė), A. Byčenokas, A. Gurenka, J. Mamajevas, V. Šilėnas, N. Valskis, J. Zasavickis (46 min. R. Stanulevičius), D. Aršakianas (60 min. R. Solominas).
„Spyris“: M. Stonys, P. Daukša, I. Dedura (66 min. M. Gavrilovas), M. Miškinis, D. Šinkūnas, T. Bučma, K. Gvildys, J. Morozas (46 min. R. Krušnauskas), D. Rekišas, L. Sendžikas (46 min. R. Sikorskis), K. Šilkaitis.
Įvarčiai: A. Gurenka (4), A. Byčenokas (29), D. Aršakianas (31), R. Stanulevičius (71), N. Valskis (88)
Geltonos kortelės: L. Sendžikas (18)

„A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
10. Šiaulių „Šiauliai“ 26 3 5 18 22:64 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas („Atlantas“) – 20, T. Radzinevičius („Sūduva“) – 18, D. Aršakianas („Trakai“) – 17, A. Rimkevičius („Stumbras“) – 16 įvarčių.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius