A lygoje pergalę iš „Atlanto“ atėmė varžovų vartininko įvartis

Dusyk pataikiusį į skersinį „Kauno Žalgirį“ nuo pralaimėjimo išgelbėjo komandos vartininkas Deividas Mikelionis. Jo įvarčio paskutinę mačo sekundę dėka kauniečiai išplėšė tašką dvikovoje prieš Klaipėdos „Atlantą“ – 1:1 (0:1).
Deividas Mikelionis
Deividas Mikelionis / Alyga.lt nuotr.

Lygiosios leido dėl išlikimo „SMScredit.lt A lygoje“ kovojantiems žalgiriečiams turnyro lentelėje pavyti laipteliu aukščiau esantį Utenos „Utenį“, o trečiose rungtynėse paeiliui nelaiminčio „Atlanto“ nesėkme labiausiai džiaugiasi Marijampolės „Sūduva“, kuriai trečioji vieta tapo pasiekiama.

Puikiai pradėję rungtynes kauniečiai įsikūrė varžovų aikštės pusėje ir jau 3-ią minutę sudrebino vartų konstrukciją, kai kampinio metu smūgiu galva į skersinį pataikė Ignas Dedura.

Daug klydusiems svečiams sunkiai sekėsi regzti atakas, bet vienas greitas išpuolis baigėsi netaikliu į baudos aikštelę įsiveržusio Roko Gedmino smūgiu.

Kėlinio viduryje „Kauno Žalgiris“ surengė antrąją atakų bangą. Iš pradžių, greitai grąžinus kamuolį iš užribio, Povilui Valinčiui teko demonstruoti savo reakciją, atremiant Andrejaus Čuchlejaus smūgį, vėliau tolimu bandymu vartininko budrumą patikrino Karolis Gvildys.

Dar po minutės klaipėdiečius vėl išgelbėjo skersinis. Puikiai pro Andrių Bartkų pranėręs Andrius Velička perdavė kamuolį Rokui Sikorskiui, tačiau šis smūgiu pataikė į vartų konstrukciją.

Peržiūrėti turinį naujame langeRungtynių įvarčiai

37-ą minutę pasiteisino žinoma futbolo taisyklė. Iki tol praktiškai nieko nesukūręs „Atlantas“ išsiveržė į priekį. Baudos aikštelėje atsidūręs Ovidijus Verbickas surado laisvą Donatą Kazlauską, kurio smūgiuotą kamuolį D.Mikelionis lietė, bet atremti nesugebėjo.

Po pertraukos klaipėdiečiai į aikštę išleido gynėją Kazimierą Gnedojų ir atliko taktinius perstatymus, į saugų liniją perkeldami Andrių Bartkų. Pakeitimai akivaizdžiai pagerino „Atlanto“ žaidimą.

Pirmosios atakos metu iš geros pozicijos į vartus nepataikė Maksimas Maksimovas. Netrukus, pakėlus kampinį, tikslumo pritrūko efektingai smūgiu per save mušusiam D.Kazlauskui.

Aštriau atakavę svečiai grasino kauniečiams. Į D.Mikelionį mušė Abdoulas Sylla, tinkamai kamuolio nesuvaldė prieš vartus iššokęs M.Maksimovas, po kauniečių klaidos virš skersinio mušė D.Kazlauskas.

Mačo pabaigoje į šturmą pakilo „Kauno Žalgirui“. Likus žaisti kiek daugiau nei 10 minučių, P.Valinčius privertė griebtis už galvos stadione susirinkusius žiūrovus. Svečių vartininkas fantastiškai atrėmė be priežiūros baudos aikštelėje palikto Donato Stulgos smūgį po Leonido Mušnikovo reido krašte.

Kauniečiai dar sykį privertė iš vietų pašokti sirgalius, kai į baudos aikštelę įsiveržęs Andrejus Liasiukas sudelsė smūgiuoti ir suskubęs A.Bartkus spėjo kilusį nemažą gaisrą likviduoti.

Neišgelbėjęs komandos D.Kazlausko smūgio metu, žalgiriečių vartininkas D.Mikelionis tapo rungtynių herojumi paskutinę mačo sekundę. Atskubėjęs prie svečių vartų kampinio metu jis smūgiu galva išplėšė lygiąsias. Po šio įvarčio nuskambėjo finalinis arbitro švilpukas.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. „Kauno Žalgiris“ 26 2 8 16 23:51 15

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 14 įvarčių įmušęs Nerijus Valskis (Trakų „Trakai“).