A lygos finišas: „Ekranas“ įveikė „Kruoją“ ir tapo čempionais 5 kartą iš eilės

Panevėžio „Ekranas“ šalies futbolo pirmenybėse iškovojo 27 pergales, 7 kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė tik 2 pralaimėjimus. Šis rezultatas jiem dar kartą atnešė A lygos aukso medalius. Nors „Žalgiris“ laimėjo prieš „Dainavą“, to nepakako „Ekranui“ įveikus „Kruoją“. Jie čempionais galėjo tapti tik „Ekrano“ nesėkmės atveju.
„Ekranas“ turi visus šansus savo rankose, kad apgintų čempionų titulą
„Ekranas“ turi visus šansus savo rankose, kad apgintų čempionų titulą / Tomo Stasevičiaus nuotr.

Panevėžio „Ekranui“ tai penktas toks titulas iš eilės ir 8-as per visą klubo istoriją.

Rungtynių eiga:

Panevėžio „Ekranas“ – Pakruojo „Kruoja“ 2:0

14 min. Geltona kortelė Ignui Dedurai už pražangą prieš Artūrą Žulpą.

20 min. Geltona kortelė Alfredui Skroblui už pražangą prieš Yani Urdinovą.

22 min. Komandos apsikeitė keliomis pavojingomis progomis ir geltonomis kortelės, tačiau rezultatas nesikeitė.

34 min. Po Yani Urdinovo perdavimo Marko Andjelkovičius smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys pataikė į skersinį.

45 min. Baigėsi pirmas kėlinys, o „Ekranas“ taip ir nesugebėjo įmušti „Kruojai“.

59 min. Vitalijus Kavaliauskas išvedė „Ekraną“ į priekį link čempionų vardo. Rezultatas 1:0 „Ekranui“ visiškai tinka, net jei „Žalgiris“ laimėtų prieš „Dainavą“.

90 min. 11 metrų baudinį į „Kruojos“ vartus realizavo Vitalijus Kavaliauskas. Vartininkui Mariui Eltermaniui buvo skirta raudona kortelė. Jį pakeitė  ir baudinį praleido Mantas Galdikas.

„Ekrano“ startinė sudėtis: Emilijus Zubas, Yani Urdinovas, Mantas Samusiovas, Ignas Dedura, Rytis Pilotas, Aurimas Kučys, Marko Andelkovič, Arsenij Buinickij, Aurimas Vertelis, Vitalijus Kavaliauskas, Egidijus Varnas. Atsarginiai žaidėjai: Kornelijus Timofejevas, Giedrius Tomkevičius, Edgaras Baranauskas, Dovydas Norvilas, Tadas Markevičius, Žilvinas Kymantas, Jevgenij Moroz.

„Kruojos“ startinė sudėtis: Maris Eltermanis, Valdas Trakys, Artūras Žulpa, Ernestas Veliulis, Donatas Petrauskas, Alfredas Skroblas, Donatas Strockis, Irmantas Zelmikas, Giedrius Slavickas, Tomas Miklinevičius, Karolis Jarmalavičius. Atsarginiai žaidėjai: Mantas Galdikas, Linas Savastas, Valerij Čistakovs, Arvydas Veikutis, Sergii Žygalov, Gvidas Juška.

„Kruojai“ rungtynės nieko nelėmė, komanda jau buvo užsitikrinusi 4-tąją vietą.

Vilniaus MFD „Žalgiris“ – Alytaus „Dainava“ 2:1

12 min. Andrius Skerla smūgiu galva išvedė „Žalgirį“ į priekį. Rezultatyvų perdavimą atliko Ramūnas Radavičius.

30 min. „Dainava“ išlygino rezultatą po Dariaus Cibulsko įvarčio. Šis rezultatas visai netiko dėl titulo kovojančiam „Žalgiriui“.

45 min. Pavelas Komolovas atliko perdavimą Ramūnui Radavičiui, o šis smūgiu galva grąžino persvarą žalgiriečiams.

90 min. Rungtynės laikinai buvo sustabdytos dėl fanų uždegtų pirotechnikos gaminių.

„Dainavai“ kaip ir „Kruojai“ paskutinės sezono rungtynės nieko nebereiškė – pakilti aukščiau 7 vietos komanda šansų nebeturi.

Gargždų „Banga“ – „Šiauliai“ 2:1

37 min. „Šiaulius“ į priekį išvedė Tomas Snapkauskas.

50 min. Žilvinas Banys išlygino rezultatą.

87 min. George Alaverdashvilis išvedė Gargždų „Bangą“ į priekį.

Abiems komandos šis mačas nieko nebelemė. „Šiauliai“ užsitikrinę penktąją vietą, „Banga“ – šeštąją. „Šiaulių“ gretose dėl diskvalifikacijos nežaidė 35 įvarčius per sezoną įmušęs šalies rekordininkas Artūras Rimkevičius.

10. Vilniaus „Reo“ 36 5 4 27 -55 19

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius