A lygos lydere vėl tapo „Sūduva“

A lygoje penktadienį rungtynėmis Kaune prasidėjo 26-asis čempionato turas. Autsaideris Kauno „Atletas" daugiau nei du trečdalius rungtynių atkakliai priešinosi Marijampolės „Sūduvai" ir tik dvikovos pabaigoje buvo priverstas pasiduoti 1:4, rašo LFF.lt.
A lygoje pirmauja „Sūduvos“ ir „Ekrano“ ekipos
A lygoje vėl pasikeitė lyderis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmajame kėlinyje aktyviau žaidė svečiai iš Marijampolės, kurie daugiau kontroliavo kamuolį ir kūrė pozicines atakas, o „Atletas“ bandė kartas nuo karto žaibiškai kontratakuoti. Pirmasis įvartis krito po „Sūduvos“ legionieriaus iš Kinijos Liu Chao individualaus reido 39 minutę.

Antrajame kėlinyje „Atletas“ kibo A lygos lyderiams į atlapus ir 73-ąją minutę Erikui Rūškiui pavyko netikėtai rezultatą išlyginti. Tačiau kauniečiai džiaugėsi neilgai. Jau po dviejų minučių svečių gynėjas Nerijus Radžius vėl persvėrė rezultatą „Sūduvos“ naudai, o „Sūduvos“ pergalę įtvirtino puolėjai Ričardas Beniušis ir Audrius Brokas. Galimybės įmušti savo 15-ąjį sezono įvartį  dar neišnaudojo marijampoliečių snaiperis Povilas Lukšys, kuris neįmušė nuo 11 metrų žymos.

„Rungtynės buvo kovingos ir gana įdomios žiūrovams. „Atletas“ šiandien žaidė neblogai ir kovojo iki galo. Tačiau tie trys greiti įvarčiai mano nuomone buvo dėsningi, nes tuo metu brendo“, - teigė „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Donatas Vencevičius.

„Iki 75 minutės atrodė, kad žaidžiame geriausias sezono rungtynes. Mano nuomone, mus palaužė antrasis praleistas įvartis, o jo neturėjome teisės praleisti. Kartais būna, kad komanda palūžta. Matyt, eilinį kartą koją pakišo nepasitikėjimas savo jėgomis ir patirties stoka“, - sakė „Atleto“ treneris Saulius Širmelis.

„Sūduva“ po šios pergalės vienu tašku aplenkė „Ekraną“, tačiau yra sužaidusi dvejomis rungtynėmis daugiau.  Panevėžio klubas šeštadienį svečiuose išmėgins jėgas su „Mažeikiais“, o rungtynėse dėl penktos vietos susitiks Gargždų „Banga“ ir „Šiauliai“. Sekmadienį turą baigs „Klaipėdos“ ir VMFD „Žalgirio“ dvikova.

Rungtynių statistika

Atletas (Kaunas) - Sūduva (Marijampolė) 1:4 (0:1)
Teisėjas: D.Petraška (Ukmergė), 100 žiūrovų
Įvarčiai: 73 min. E.Rūškys („Atletas“); 39 min. L.Chao, 75 min. N.Radžius, 76 min. R.Beniušis, 78 min. A.Brokas („Sūduva„); 87 min. P.Lukšys („Sūduva“) neįmušė 11m. baudinio
Įspėjimai: 60 min. M.Žukovas, 87 min. A.Bražinskas („Atletas„); 89 min. V.Slavickas („Sūduva“)