A lygos lyderiais tapo „Ekrano“ futbolininkai

A lygos 26-asis turas kovoje dėl čempionų vardo suteikė pranašumą Panevėžio „Ekranui“. Praėjusių metų A lygos čempionai svečiuose sutriuškino „Šiaulių“ ekipą ir aplenkė Vilniaus „Vėtrą“, kuri išvykoje sužaidė taikiai su galimybes užimti aukštesnę vietą praradusia Marijampolės „Sūduva“. Kitose rungtynėse Tauragės „Tauras“ užtikrinta pergale atgaivino šansus pasivyti „Šiaulius“, o Pakruojo „Kruojai“ pakilti iš dugno po dramatiškos nesėkmės lieka vis mažiau šansų.
Klubas Ekranas
Panevėžio „Ekrano“ klubo persvara prieš artimiausią persekiotoją – „Vėtros“ vienuolikę – siekia vos 1 tašką. / fkekranas.lt iliustr.

Svarbiausiame ir didžiausią intrigą kėlusiame turo susitikime trečią poziciją užimanti „Sūduva“ susitiko su lydere „Vėtra“. Abi komandas tenkino tik pergalės, tačiau jos nepavyko iškovoti nė vienai ekipai. Pirmame kėlinyje „Vėtra“ pirmavo po Mindaugo Grigalevičiaus įvarčio, bet netrukus rezultatą išlygino Povilas Leimonas.

Lygiosios 1:1 „Sūduvai“ panaikino net ir teorines galimybes iškovoti sidabro ar aukso medalius. Marijampoliečiai likus dviem turams šešiais taškais atsilieka nuo „Vėtros“ ir turi prastesnį tarpusavio mačų santykį. Savo ruožtu „Vėtra“ praleido į priekį „Ekraną“.

Panevėžiečiai Aukštaitijos derbyje neturėjo didesnio vargo su traumų bei diskvalifikacijų praretinta „Šiaulių“ ekipa ir laimėjo 3:0. Geriausias A lygos snaiperis Valdas Trakys įmušė po įvartį prieš pertrauką ir antro kėlinio pradžioje, o tris taškus „Ekranui“ įtvirtino buvęs „Šiaulių“ žaidėjas Andrius Šidlauskas.

„Ekranas“ įgijo taško pranašumą prieš „Vėtrą“, tačiau kitame ture turės išbandyti jėgas su „Sūduva“, o vilniečių laukia dvikova su „Kruoja“. Abu lyderiai čempionato finiše žais tarpusavyje.

„Šiaulių“ nesėkmė suteikė šansą į kovą dėl ketvirtos vietos grįžti Tauragės „Taurui“, kuris namuose 3:0 susidorojo su Kauno „LKKA ir Teledema“. Įvarčius tauragiškiams vėl pelnė legionieriai – du kartus pasižymėjo Vladimiras Žavoronkovas, kartą Sergejus Ircha.

„Tauras“ nuo „Šiaulių“ atsilieka dviem taškais. Tauragės klubas sezoną baigs dvikovomis su „Banga“ ir „Kruoja“, o šiauliečiai žais su „LKKA ir Teledema“ bei „Banga“.

„LKKA ir Teledemos“ pralaimėjimas paliko teorinę galimybę iš dugno išlipti Pakruojo „Kruojai“. Tačiau čempionato autsaiderius ir toliau skiria keturi taškai, nes „Kruoja“ savo aikštėje dramatiškai nusileido „Bangai“.

Aurelijus Staponka atidarė „Bangos“ įvarčių sąskaitą ir, nors Mindaugui Jakštui buvo pavykę rezultatą išlyginti, paskutinę minutę tas pats Gargždų ekipos puolėjas lėmė pergalę svečiams. „Banga“ dar baigė rungtynes dešimtyje dėl Edvino Bračkaus pašalinimo.

Priešpaskutinis pirmenybių turas bus žaidžiamas kitą šeštadienį.