A lygos lyderių mūšiuose – Vilniaus „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ sėkmė

Bendrovė „TOP sport“ pristato „SMScredit.lt A lygos“ čempionato 27-ojo turo apžvalgą.
Tomas Radzinevičius
Tomas Radzinevičius / fksuduva.lt nuotr.

Aštuoni. Tiek taškų dabar skiria lyderį Vilniaus „Žalgirį“ nuo „Trakų“, kuriuos sostinės futbolininkai tarpusavio akistatoje įveikė 2:0, ir trakiškius nuo trečioje pozicijoje esančio Klaipėdos „Atlanto“. Uostamiesčio komandą namie 3:1 nukovusi Marijampolės „Sūduva“ klaipėdiečių pranašumą prieš save sumažino iki 5 taškų.

Pavijo. „A lygos“ snaiperių sąrašo viršūnėje – dvivaldystė, kuri neturėtų ilgai trukti. Dukart „Atlantui“ įmušęs „Sūduvos“ kapitonas Tomas Radzinevičius su 20-čia įvarčių pavijo Andrejų Paniukovą. 34-erių marijampoliečiui kiekvienos būsimos rungtynės yra šansas tapti vienvaldžiu lyderiu, nes konkurentas tokios galimybės nebeturės – buvęs „Atlanto“ atakų lyderis neseniai išvyko tęsti karjeros į Prancūziją.

Dubliai. Dukart šiame ture įmušė ne tik T.Radzinevičius. Dviem įvarčiais savo asmeninę statistiką 4:1 laimėtose rungtynėse prieš „Šiaulius“ papildė „Klaipėdos granito“ žaidėjai Marius Papšys bei Titas Vitukynas.

Traumos. „Žalgirio“ treneriui Valdui Dambrauskui per pirmąsias 25 rungtynių su „Trakais“ minutes teko keisti du futbolininkus: pradžioje – saugą Elivelto, vėliau – vartininką Armantą Vitkauską. „Kažkokia mistika – kai tik žaidžiame su “Trakais„, tenka atlikti keitimą 7-tą ar 8-tą minutę“, – kalbėjo V.Dambrauskas. „Kai už kojos susiėmė dar ir Andro Švrljuga, atrodė, kad liksime visai be keitimų “, – pridūrė „Žalgirio“ saugas Mantas Kuklys. Vis dėlto ankstyvos bėdos vilniečių iš pusiausvyros neišmušė, jie užtikrintai laimėjo.

Savaitė. Dabartinės ir senosios sostinių komandos pastarąjį kartą buvo susidūrusios prieš penkis mėnesius. Šįkart naujos akistatos laukti teks daug trumpiau, tik savaitę – jau trečiadienį „Žalgiris“ ir „Trakai“ susirems atidėtose „A lygos“ čempionato antrojo rato rungtynėse.

Pagaliau. Žaidžiant su „Atlanto“ futbolininkais „Sūduvai“ nesisekė devynis kartus iš eilės, bet šįsyk marijampoliečiai pavertė košmarišką statistiką istorija. „Sūduva“ palaužė klaipėdiečius po devynerių iš eilės nelaimėtų rungtynių.

Citata. „Gal ir gerai, kad praleidome tą įvartį, jis mus pažadino. Gavome antausį ir susikaupėme“, – faktą, kad „Atlantas“ jau penktą rungtynių minutę išsiveržė į priekį, įvertino T.Radzinevičius.

Nuomonė. „Pertrauka mums nebuvo į naudą. Iš rinktinių futbolininkai grįžta tokios būklės, kad jų negalima leisti į aikštę“, – vieną galimų nesėkmės priežasčių nurodė „Atlanto“ treneris Konstantinas Sarsanija.

Labirintas. Kauno „Spyris“ pasiklydo lygiųjų ir pralaimėjimų miške. Laikinosios sostinės futbolininkai „A lygoje“ nelaimėjo septintą kartą iš eilės – namuose sužaidė su Utenos „Uteniu“ 1:1. Uteniškiams tai buvo trečios iš eilės nepralaimėtos rungtynės.

Pliusas. „Deividas Šešplaukis įmušė įvartį. Daugiau pliusų nematau“, – triuškinamą pralaimėjimą Klaipėdoje įvertino „Šiaulių“ treneris Deivis Kančelskis.

Aukštyn. „Klaipėdos granitą“ pergalė pakėlė į aštuntąją turnyro lentelės vietą – uostamiesčio komanda aplenkė iš čempionato pasitraukusią Pakruojo „Kruoją“, techninė pergalė prieš kurią šįkart įrašyta Kauno „Stumbrui“. Autsaideriai „Šiauliai“ nuo „Kruojos“ vis dar atsilieka šešiais taškais.