Afrikos čempionatas tęsis be geriausio žemyno futbolininko ir Alžyro rinktinės

Afrikos Nacijų futbolo taurėje pirmadienį baigėsi B grupės varžybos. Keturios B grupės komandos lemiamame ture surengė tikrą įvarčių fiestą, įmušta net dešimt įvarčių.
Riyadas Mahrezas
Riyadas Mahrezas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ne mažesne staigmena nei šeimininkės Gabono rinktinės fiasko A grupėje tapo Alžyro futbolininkų nesėkmė.

Geriausio Afrikos futbolininko ir „Premier“ lygos sezono žaidėjo Riyado Mahrezo vedama ekipa 2:2 sužaidė su Senegalu ir grupėje liko trečia.

Alžyrui buvo būtina pergalė šiose rungtynėse ir Tuniso pralaimėjimas kitose, tačiau pastarieji vilčių varžovams nepaliko.

Alžyriečiai rungtynėse dukart pirmavo po I.Slimani įvarčių 10-ąją ir 52-ąją minutėmis, tačiau į abu smūgius senegaliečiai atsakė. 44-ąją min. pasižymėjo P.Diopas, 54-ąją – M.Sow.

Peržiūrėti turinį naujame langePirmasis Islamo Slimani įvartis
Peržiūrėti turinį naujame langePepe Diopo įvartis

Beje, antrasis I.Slimani įvartis įskaitytas prieštaringomis aplinkybėmis – nėra visiškai aišku, ar kamuolys tikrai kirto vartų liniją. Afrikos pirmenybėse vartų linijos technologija nenaudojama.

Peržiūrėti turinį naujame langeAntrasis Islamo Slimani įvartis
Peržiūrėti turinį naujame langeMoussa Sow įvartis

AFP/„Scanpix“ nuotr./Wahbi Khazri

Grupės autsaidere liko Zimbabvės rinktinė, 2:4 nusileidusi Tuniso futbolininkams ir baigusi pasirodymą ketvirtoje vietoje.

Jau pirmajame kėlinyje tunisiečiai savo varžovus nuskriaudė keturiais įvarčiais – įmušė N.Sliti (10 min.), Y.Msakni (22), T.Khenissi (36) ir W.Khazri (45). Tarp jų įsiterpė vienintelis K.Musona įvartis 43-ąją minutę.

Antrojo kėlinio Zimbabvės rinktinė sušvelnino rezultatą, kai įmušė T.Ndoro (58 min.).

Kadangi Alžyras nesugebėjo įveikti Senegalo, Tuniso rinktinei patekimą į kitą etapą būtų garantavusios ir lygiosios.

Senegalo rinktinė ketvirtfinalyje susitiks su Kamerūno futbolininkais, o Tuniso ekipa žais su Burkina Faso rinktine.

Vt. Komanda Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įv. Tšk.
1. Senegalas 3 2 1 0 6:2 7
2. Tunisas 3 2 0 1 6:5 6
3. Alžyras 3 0 2 1 5:6 2
4. Zimbabvė 3 0 1 2 4:8 1