2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Aiškėja Lietuvos futbolo talento žūties detalės: lemtingas smūgis – važiuojant dviračiu

Lietuvos futbolo visuomenė ir ypač Vilniaus „Žalgirio“ klubas yra sukrėsti dėl jauno žaidėjo Edvino Pukinsko žūties. Perspektyviu gynėju laikytas jaunuolis žuvo būdamas 16-os metų dėl tragiškai pasibaigusio dviračio ir automobilio susidūrimo.

Edvinui Pukinskui viskas atrodė prieš akis.

16-metis vilnietis krašto gynėjas jau atstovavo Lietuvos futbolo jaunimo rinktinei ir Vilniaus „Žalgirio“ jaunimo komandai, bet praėjusią savaitę įvykusi avarija galiausiai baigėsi skaudžiausiu būdu – neatsigavęs iš komos vaikinas mirė penktadienį.

„Kairiakojis, puikiai sudėtas, 190 cm ūgio – potencialas atrodė nuostabus. Planavau jį perkelti į 1-oje lygoje žaidžiančią komandą – 15min pasakojo ne kartą pokalbio metu pravirkęs Vilniaus „Žalgirio“ jaunimo komandos treneris Žydrūnas Grudzinskas. – Jis buvo labai pareigingas, kruopštus, puikaus charakterio vaikinas, gebėjęs ir pajuokauti.“

LFF nuotr./Edvinas Pukinskas buvo laikomas perspektyviu futbolininku.
LFF nuotr./Edvinas Pukinskas buvo laikomas perspektyviu futbolininku.

Nelaimė atsitiko prieš savaitę, rugsėjo 23 dieną, penktadienį vėlai vakare tarp Vilniaus Baltupių ir Jeruzalės rajonų.

Anot policijos pranešimo, apie 22 val. 50 min. Jeruzalės gatve „Subaru Outback“, vairuojamas 26 metų vyro, partrenkė staiga iš pirmos eilės į antrąją gatvėje persirikiuoti dviračiu bandžiusį 16-metį.

Ant dviračio nebuvo matyti tamsiu paros metu privalomų šviesų – raudono žibinto dviračio gale ir baltos šviesos žibinto priekyje. Įtariama, kad jaunuolis pedalus mynė klausydamas muzikos.

Policijos teigimu, smūgis buvo smarkus. Automobilis buvo aplamdytas: sulenktas jo sparnas, dužo priekinis stiklas.

Vairuotojas, pirmojo policijos pranešimo duomenimis, buvo blaivus, jis teigė avarijos metu spaudęs signalą, bandydamas įspėti dviratininką. Automobilio greitis veikiausiai paaiškės policijos pradėto ikiteisminio tyrimo metu.

Nepatvirtintais duomenimis, jaunasis futbolininkas buvo be šalmo.

Avarijos metu jo kūnas beveik nenukentėjo, bet galva pataikė į automobilio stiklo ir stogo metalinę sandūrą.

„Būtų buvęs su šalmu, galbūt būtų net pernelyg nenukentėjęs – pasikeltų dviratį ir parkeliautų namo“, – krimtosi Ž.Grudzinskas.

Tačiau avarijos metu E.Pukinskas prarado sąmonę ir buvo nugabentas į ligoninę.

Dėl pažeistų smegenų vaikinui buvo sukelta dirbtinė koma. Po beveik savaitės gydymo gydytojų tikslas buvo sugrąžinti ligonį iš dirbtinės komos, nes ribinis metas artėjo. Anot Ž.Grudzinsko, gydytojai ne iškart tam ryžosi, priėmė sprendimą dar palaukti, bet visos pastangos ir paskutinis bandymas sugrąžinti vaikiną į gyvenimą nepavyko.

E.Pukinsko tėvai, kuriuos gerbė visa „Žalgiriečio“ akademija, neteko savo vienintelio vaiko.

Po skaudaus įvykio šeštadienį širdį veriančiu įrašu pasidalino ir „Žalgiriečio“ vaikų akademija.

„Mirtis visada šalia mūsų. Deja, ji pakvietė kelionei mūsų šeimos narį Edviną. Po autoįvykio jis turėjo svarbiausią gyvenimo kovą, trukusią 7 dienas, ir pas mus nebegrįžo. Užuojauta artimiesiems ir visai mūsų bendruomenei, – rašoma „Žalgiriečio“ feisbuko paskyroje. – Jaunas vos 16 metų vaikinas, nespėjęs pažinti pasaulio, mūsų atmintyje liks kaip U-18 komandos vilkų gaujos vedlys, žmogus, visada pasitinkantis visus su šypsena, nuolat įsiveliantis į komiškas ir kurioziškas situacijas, kurios perpiešdavo daug pilkų dienų.

Pasiilgsime nr. 22 reidų kairiuoju kraštu ir magiškos kairės kojos rezultatyvių perdavimų. Kartu mes svajojome, kartu mes augome ir ėjome pasirinktu keliu.

Ačiū, Edvinai už draugystę ir laiką, kurį mums dovanojai! Nors mūsų keliai laikinai prasilenks, bet mes dar susitiksime ir niekada nepamiršime.

Gyvenimas kartais rūstus, neteisingas ir negailestingas, bet visada viltingas. Saugokite save.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką