2011 09 10 /22:00

Anglijos futbolo čempionate pirmosios „Arsenal“ ir „Tottenham“ pergalės bei pirmasis „Liverpool“ pralaimėjimas

Anglijos „Premier“ lygoje šeštadienį prasidėjo ketvirtasis turas. Jame pirmąsias pergales iškovojo prie lyderių priskiriami Londono „Arsenal“ ir „Tottenham“ klubai, o „Liverpool“ pirmą kartą buvo priversta pripažinti varžovų pranašumą.
Sergio Aguero Anglijos futbolo čempionate per 4 mačus įmušė jau 6 įvarčius.
Sergio Aguero Anglijos futbolo čempionate per 4 mačus įmušė jau 6 įvarčius. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Toliau įspūdingą formą demonstruoja Sergio Aguero. Tik šią vasarą į Angliją persikėlęs argentinietis pelnė tris įvarčius, kurie lėmė triuškinančią „Manchester City“ pergalę 3:0 prieš „Wigan“.

Neabejotinai Mančesterio ekipos pergalei grėsmės nesukėlė ir tai, kad pirmajame kėlinyje Carlosas Tevezas nerealizavo 11 metrų baudinio.

„Manchester City“ (12 tšk.) šiame sezone laimėjo visus keturis mačus bei pakilo į pirmą vietą turnyrinėje lentelėje. Tuo tarpu S.Aguero statistika – įspūdinga: šeši įvarčiai per ketverias rungtynes.

„Chelsea“ taip pat laimėjo

Puikus naujoko Juano Matos pasirodymas padėjo Londono „Chelsea“ vienuolikei 2:1 nugalėti „Sunderland“.

Johnas Terry išvedė svečius į priekį pirmajame kėlinyje, o tuoj po pertraukos Fernando Torresą startinėje sudėtyje pakeitęs Danielis Sturridge'as puikiu smūgiu kulnu padvigubino pranašumą.

Ji Dongas Wonas jau per teisėjo pridėtą laiką sugrąžino mažą viltį „Sunderland“ komandai, bet lygiųjų išplėšti šeimininkai nesugebėjo.

„Liverpool“ kluptelėjimas

„Liverpool“ klubui nepavyko pralaužti tankios bei darbščios „Stoke City“ gynybos: Kenny Dalglisho auklėtiniai patyrė pirmą nesėkmę sezone, nusileisdami varžovams 0:1.

Vienintelį įvartį 21 minutę įmušė Jonathanas Waltersas. Jis realizavo 11 metrų baudinį, kurį teisėjas skyrė už tai, kad gynėjas Jamie Carragheris prilaikė varžovą ranka.

Po šio epizodo Liverpulio vienuolikė akivaizdžiai dominavo, bet Jordanas Hendersonas nesugebėjo nuginkluoti vartininko Asmiro Begovičiaus išbėgęs vienas prieš vieną, o prieš pat finalinį švilpuką Luisas Suarezas nepataikė į praktiškai neginamus vartus.

„Stoke City“ (8 tšk.) po šio pergalės pakilo net į ketvirtą turnyrinės lentelės vietą, nustumdama „Liverpool“ laipteliu žemyn.

Pirmosios Londono klubų pergalės

Tuo tarpu Londono „Arsenal“ iškovojo pirmąją pergalę. Savo žiūrovų akivaizdoje jie 1:0 palaužė čempionato naujokę „Swansea“. Vienintelį įvartį pelnė rusas Andrejus Aršavinas.

Pirmąją pergalę čempionate šeštadienį šventė ir kita Londono ekipa „Tottenham“. Ji svečiuose 2:0 įrodė pranašumą prieš „Wolverhampton“.

„Tottenham“ į priekį išsiveržė po naujoko E.Adebayoro įvarčio antrojo kėlinio viduryje, o tašką rungtynių pabaigoje padėjo J.Defoe.

„Manchester United“ įmušė penkis įvarčius

Įspūdingiausią pergalę šeštadienį Anglijoje iškovojo čempionės titulą ginanti „Manchester United“ ekipa. Ji išvykoje net 5:0 sutriuškino Boltono „Wanderers“ klubą.

Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Wayne'as Rooney (20', 25' ir 68'), du – Javieras Hernandezas (5' ir 58').

Po šios pergalės Anglijos futbolo čempionate išliko dvivaldystė. Pirmauja abi Mančesterio ekipos – „Manchester United“ ir „Manchester City“.

Švieslentė

Londono „Arsenal“ 1 0 „Swansea“
40' [1 – 0] A.Aršavinas
Liverpulio „Everton“ 2 2 Birmingemo „Aston Villa“
19' [1 – 0] L.Osmanas
69' [2 – 1] L.Bainesas (iš 11 m. baudinio)
63' [1 – 1] S.Petrovas
83' [2 – 2] G.Agbonlahoras
„Manchester City“ 3 0 „Wigan“
13' [1 – 0] S.Aguero
63' [2 – 0] S.Aguero
69' [3 – 0] S.Aguero
C.Tevezas (19') nerealizavo 11 metrų baudinio

„Stoke“ 1 0 „Liverpool“
21' [1 – 0] J.Waltersas (iš 11 m. baudinio)
„Sunderland“ 1 2 Londono „Chelsea“
90' [1 – 2] D.Ji 18' [0 – 1] J.Terry
51' [0 – 2] D.Sturridge'as
„Wolverhampton“ 0 2 Londono „Tottenham“
  67' [0 – 1] E.Adebayoras
80' [0 – 2] J.Defoe