Antrą pergalę A lygoje iškovojęs Vilniaus „Žalgiris“ varžovams atseikėjo 6 įvarčius

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai sugebėjo įsitvirtinti „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelės viršūnėje. II-ojo turo susitikime žalgiriečiai 6:3 (5:1) sutriuškino antrą nesėkmę iš eilės patyrusį Kauno „Stumbrą“.
Vilniaus „Žalgiris“
Rungtynių akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Lyginant su pirmosiomis čempionato rungtynėmis, Kauno ekipoje įvyko rokiruotė vartininko pozicijoje – susirgusį Evaną Aleksandrow-Ridley pakeitė Aleksandras Sikorskis, kuriam ši dvikova virto nemenku košmaru.

Būtent po grubios vartų sargo klaidos jau 2-ąją mačo minutę įvarčiu džiaugėsi Egidijus Vaitkūnas. Gynėjas iš toli stipriai smūgiavo į artimą vartų kampą, tačiau A. Sikorskis su savo užduotimi nesusitvarkė.

Visgi jau visai netrukus „Stumbrui“ pavyko atstatyti pusiausvyrą. 8-ąją minutę po Giorgio Russo pakelto kampinio galva nepriekaištingai smūgiavo kauniečių kapitonas Audrius Račkus. Šis įvartis „Stumbro“ treneriui Dariui Gvildžiui suteikė tik laikino džiaugsmo – vos per 15 minučių strategui teko išimti iš žaidimo susižeidusį Eriką Skripkiną bei G. Russo.

Maža to, kauniečiams tuoj pat teko traukti dar vieną kamuolį iš savo vartų tinklo. 9-ąją minutę iš arti tiksliai smūgiavo Bahrudinas Atajičius, tapdamas rezultatyviausiu „SMScredit.lt A lygos“ čempionato futbolininku. Tačiau tai toli gražu nebuvo pabaiga – „Žalgiris“ per likusį pirmo kėlinio laiką pasižymėjo dar tris kartus.

Saulius Mikoliūnas, B. Atajičius ir Mantas Kuklys – visi šie futbolininkai po labai gražių žalgiriečių atakų siuntė kamuolius į „Stumbro“ vartus. Taip pat ne kartą šeimininkus gelbėjo A. Sikorskis, o dar keliuose epizoduose kauniečiams tiesiog pasisekė.

Po pertraukos stadione susirinkę sirgaliai pamatė kur kas agresyvesnę Kauno vienuolikę, kuri vertėsi be pakeisto Viliaus Armanavičiaus. Nerealizavęs poros dėkingų progų, „Strumbras“ 53-iąją sušvelnino rezultatą. Po puikaus A. Račkaus perdavimo galva tiksliai smūgiavo debiutinį įvartį „SMScredit.lt A lygos“ pelnęs Kennedy Eriba.

„Žalgiris“ atsipalaidavo, tačiau kauniečių gynyba ir toliau braškėjo. Tiek L. Pilibaitis, tiek B. Atajičius sudrebino vartų konstrukciją, darbo netrūko ir A. Sikorskiui – vartininkas kiek reabilitavosi, atremdamas Elivelto bei po keitimo aikštėje pasirodžiusio Justo Lasicko smūgius.

Vis dėlto per likusį laiką komandoms pavyko apsikeisti tiksliais smūgiais. 78-ąją minutę po pakelto kampinio savo progą išnaudojo Elivelto, o 83-iąją minutę iš arti tiksliai smūgiavo „Stumbro“ gynėjas Martynas Zaleckis.

„Žalgiriui“ antro kėlinio metu taip pat teko atlikti priverstinį keitimą. 56-ąją minutę prieš Egidijų Vaitkūną buvo prasižengta, tad pirmo įvarčio autorių pakeitė Marinas Matošas.