Čempionato lyderis – Cristiano Ronaldo įvartis padovanojo Portugalijai pergalę

Trečiadienį pasaulio futbolo čempionate Rusijoje tęsiasi antras grupės varžybų ratas. B grupėje pirmąją pergalę šventė Portugalijos rinktinė, kuri 1:0 nugalėjo Maroką. Pergalingą įvartį rungtynių pradžioje įmušė Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jau penktąją rungtynių minutę Cristiano Ronaldo išvedė į priekį Portugaliją. Portugalai įžaidė kamuolį po kampinio ir pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kurį galva į vartus pasiuntė puolėjas.

Tai buvo jau ketvirtasis C.Ronaldo įvartis šiame pasaulio čempionate – jis kol kas yra rezultatyviausias šio turnyro žaidėjas.

Tiesa, po įmušto įvarčio portugalai prarado rungtynių kontrolę ir leido atakuoti marokiečiams. Šie net 16 kartų smūgiavo varžovų vartų link, tačiau portugalų gynybos nepramušė.

Antrą pralaimėjimą patyręs Marokas jau prarado šansus patekti į aštuntfinalį.

Pirmose čempionato rungtynėse Portugalija sužaidė lygiosiomis 3:3 su Ispanija, o Marokas 0:1 nusileido Iranui.

Kitose B grupės rungtynėse susitiks Ispanija ir Iranas.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: Portugalija – Marokas 1:0

90 min. Portugalija šventė pergalę.

85 min. C.Ronaldo uždirbo baudos smūgį visai šalia baudos aikštelės, tačiau smūgiavo tiesiai į Maroko gynėjus.

75 min. Maroko rinktinėje Younesą Belhandą keičia Mehdi Carcela-Gonzalezas.

70 min. Antrasis portugalų keitimas. Bruno Fernandesas pakeitė Joao Mario.

69 min. Pirmąjį keitimą atliko ir Marokas. Ayoubas El Kaabi pakeitė Khalidą Boutaibą.

59 min. Pirmasis keitimas Portugalijos rinktinėje. Gelsonas Martinsas pakeitė Bernardo Silvą.

57 min. Nuostabus Youneso Belhanda smūgis ir puikus vartininko Rui Patricio žaidimas. Jis viena ranka atremia smūgį ir apsaugo savo vartus.

50 min. Pirma C.Ronaldo proga antrajame kėlinyje. Tiesa, kamuolys skriejo virš vartų.

Pirmasis kėlinys: Portugalija – Marokas 1:0

45 min. Po pirmojo kėlinio portugalai pirmauja, bet įmušę įvartį sumažino apsukas ir leido savo vartus atakuoti marokiečiams. Tiesa, šių progos didesnio pavojaus nesukūrė.

40 min. Pirmoji geltona kortelė parodyta M.Benatiai.

39 min. Goncalo Guedesas sulaukė puikaus C.Ronaldo perdavimo baudos aikštelėje ir taikėsi į vartus, bet Maroko vartininkas atrėmė smūgį.

12 min. Pirmą pavojingą Maroko progą sukūrė Mehdi Benatia, kuris bandė galva pasiųsti kamuolį į vartus, bet smūgiavo netiksliai.

5 min. ĮVARTIS. Cristiano Ronaldo išvedė į priekį Portugaliją. Portugalai įžaidė kamuolį po kampinio ir pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kurį galva į vartus pasiuntė puolėjas. Tai buvo jo ketvirtasis įvartis šiame pasaulio čempionate – jis yra rezultatyviausias šio turnyro žaidėjas.

Startinės sudėtys:

Portugalija: Rui Patricio („Wolves“, Anglija), Cedricas Soaresas („Southampton“, Anglija), Pepe (Stambulo „Bešiktaš“, Turkija), Jose Fonte („Dalian Yifang“, Kinija), Raphaelis Guerreiro (Dortmundo „Borussia“, Vokietija), Williamas Carvalho (Lisabonos „Sporting“, Portugalija), Joao Moutinho („Monaco“), Bernardo Silva („Manchester City“, Anglija), Joao Mario (Milano „Inter“, Italija), Cristiano Ronaldo (Madrido „Real“, Ispanija), Goncalo Guedesas („Valencia“, Ispanija).

Marokas: Mouniras El Kajoui („Numancia“, Ispanija), Achrafas Hakimi (Madrido „Real“, Ispanija), Medhi Benatia (Turino „Juventus“, Italija), Manuelis Da Costa (Stambulo „Basaksehir“, Turkija), Nabilas Diraras (Stambulo „Fenerbahče“, Turkija), Hakimas Ziyechas (Amsterdamo „Ajax“, Olandija), Karimas El Ahmadi („Feyenoord“, Olandija), Younesas Belhanda (Stambulo „Galatasaray“, Turkija), Mbarkas Boussoufa („Al Jazira“, JAE), Nordinas Amrabatas („Leganes“, Ispanija), Khalidas Boutaibas (Malatijos „Yeni“, Turkija).