Vokiška tragedija: „Die Mannschaft“ važiuoja namo, Ispanija – išgelbėta

Vokietijos futbolo rinktinė antrame iš eilės pasaulio čempionate nesugebėjo įveikti grupių etapo iššūkio. Viena garsiausių, pajėgiausių ir tituluočiausių futbolo tautų savo darbą galiausiai padarė, bet nesulaukė palankaus rezultato kitose rungtynėse. Nedaug trūko, kad kartu su vokiečiais pasirodymą planetos pirmenybėse baigtų ir pati Ispanija.

Abejos šios rungtynės vyko tuo pačiu metu. Antrajame kėlinyje keletą minučių situacija lentelėje buvo sensacinga – už atkrintamųjų brūkšnio atsirado ir Vokietija, ir Ispanija. Galiausiai „La Furia Roja“ buvo išgelbėta pačių vokiečių, kurie neleido švęsti pergalės kostarikiečiams.

„Die Mannschaft“ privalėjo laimėti ir tikėtis Ispanijos pergalės prieš Japoniją ketvirtadienio vakarą, bet tai buvo dar viena drama pasaulio čempionate, galiausiai pasibaigusi Vokietijos pergale 4:2.

Viskas vokiečiams prasidėjo gana neblogai – rungtynių kontrolė virto įvarčiu 10-ąją minutę, kuomet po Davido Raumo perdavimo įmušė Serge‘as Gnabry.

Bet tada vokiečiai sustojo. Lyg žinodami, kad ispanai tvarko savo reikalus, Hansi Flicko auklėtiniai ėmė žaisti ramiai ir vis mažiau grasino varžovų vartams.

Situacija ėmė griūti po pertraukos, kuomet ir rezultatas kitame stadione pasidarė nepalankus, o ir Kosta Rika sugebėjo pateikti sensaciją bei pasižymėti – Yeltsinas Tejeda pirmas suskubo prie kamuolio 58-ąją minutę ir pelnė įvartį.

Lyg to būtų maža, 70-ąją minutę Juanas Pablo Vargasas pridėjo ir dar vieną tikslų smūgį, bet džiaugsmas truko vos dvi minutes – rezultatą lygino Kai‘us Havertzas.

Pats K.Havertzas 85-ąją minutę dar ir išvedė į priekį Vokietiją, o tašką padėjo per pridėtą laiką pasižymėjęs Niclas Fullkrugas.

Bet to Vokietijai nepakako. Jiems reikėjo, kad nepralaimėtų Ispanija.

„Scanpix“ nuotr./Ispanijos rinktinė uždominavo rungtynėse prieš Kostą Riką.

Favoritai Ispanijos futbolininkai taip pat savo darbus pradėjo užtikrintai – Alvaro Morata mušė galva po Cesaro Azpilicuetos perdavimo 11-ąją minutę.

Japonai smūgį sudavė po pertraukos: 48-ąją minutę Ritsu Doanas lygino rezultatą galingu smūgiu, o po trijų minučių kamuolį į tinklą nukreipė ir Ao Tanaka, sulaukęs puikaus perdavimo iš kairiojo krašto.

Bet ispanai daugiau nemušė, pralaimėjo 1:2 ir pasiuntė Vokietiją namo, o Japoniją – į pirmą vietą E grupėje.

Vokietija – Kosta Rika 4:2

90+2 min. Niclas Fullkrugas deda tašką.

85 min. Dar vienas Kai'aus Havertzo įvartis, šįkart jam perdavimą iškišo Serge'as Gnabry.

73 min. Kai'us Havertzas įmušė. Bet tai menka paguoda vokiečiams kol kas.

71 min. Dabar jau Ispanija ir Vokietija už borto. Jei viskas taip ir baigsis.

70 min. Jūs juokaujate?! Kosta Rika muša įvartį! Ispanai dabar už brūkšnio... Juanas Pablo Vargasas tiesiog įgrūdo kamuolį į vartus!

62 min. Į virpstą pataikė ir A.Rudigeris.

61 min. J.Musiala pataikė į virpstą.

59 min. Kosmosas! Kosta Rika muša įvartį! Yeltsinas Tejeda suskubo prie atšokusio kamuolio ir nukreipė jį į vartus!

43 min. Kokią progą turėjo Kosta Rika! Tragiškas Antonio Rudigerio epizodas.

10 min. Įvartis! Davido Raumo perdavimą tiksliu smūgiu galva pavertė Serge'as Gnabry!

1 min. Pradedam! Jau pirmą minutę – pirmas smūgis į vartus, kurį atliko Jamalas Musiala, tačiau gerai sužaidė Keyloras Navasas.

Pagrindinės teisėjos vaidmenį rungtynėse atlieka prancūzė Stephanie Frappart. Jai asistuos brazilė Neuza Back ir meksikietė Karen Diaz Medina.

S.Frappart buvo ir pirmoji moteris, teisėjavusi vyrų UEFA Čempionų lygos rungtynėms 2020 metais.

Japonija – Ispanija 2:1

72 min. Jei viskas baigsis taip, Ispanija ir Vokietija liks už borto.

51 min. Dar vienas Japonijos įvartis! Ao Tanaka! VAR peržiūra įvyko, kamuolys nepaliko aikštės ribų, tad viskas legalu.

48 min. Ritsu Doanas! Įvartis! Japonai muša ir, pagal dabartinę situaciją, jie yra aukščiau už vokiečius lentelėje!

12 min. Na štai, pirmas įvartis! Cezaro Azpilicueta perdavimas, Alvaro Moratos smūgis galva ir Ispanija priekyje!

8 min. Progą turėjo japonai, tačiau į vartus nepataikė.