Argentiniečiai tapo naujaisiais pasaulio salės futbolo čempionais

Argentinos futbolas šeštadienį atvertė naują istorijos puslapį. Šios šalies salės futbolininkai tapo Kolumbijoje vykusių planetos pirmenybių nugalėtojais. Lemiamoje dvikovoje argentiniečiai 5:4 pranoko favoritais laikytą Rusijos rinktinę, kurioje pirmaisiais smuikais griežia natūralizuoti brazilai.
Argentinos salės futbolo rinktinė
Argentinos salės futbolo rinktinė / FIFA nuotr.

Rusai pirmieji išsiveržė į priekį, kai įmušė Ederis Limas (15'23''), bet argentiniečiams tuoj pat pavyko surengti gražią ataką ir atstatyti pusiausvyrą – pasižymėjo Alomiro Vaporaki (15'49'').

Prieš pat pertrauką Leandro Cuzzolino (19'34“) pavyko realizuoti 10 metrų baudinį ir Argentina išsiveržė į priekį.

Prasidėjus antram kėliniui, Ederis Lima (21'18'') įmušė išlyginamąjį įvartį, tačiau Argentina labai greitai atsakė Alano Brandi dviem įvarčiais (21'35'', 22'33'').

Tašką rungtynėse padėjo Constantino Vaporaki (38'19''), dvikovos pabaigoje pasiuntęs kamuolį į tuščius vartus.

Tiesa, paskutinėmis minutėmis rusai dar pademonstravo charakterį. Iš pradžių Dmitrijus Lyskovas (38'56") išnaudojo kiekybinį pranašumą, o Ederis Lima (39'41") realizavo 10 metrų baudinį, bet įmušti išlyginamojo įvarčio laiko neužteko. 5:4 pergalę šventė argentiniečiai.

Tiek rusams, tiek argentiniečiams tai buvo pirmasis finalas. Rusija iki šiol buvo kartą iškovojusi bronzą (1996) ir du sykius liko ketvirta (2000 ir 2008).

Argentinai iki šiol į pusfinalį buvo pavykę prasibrauti tik kartą, 2004-aisiais, kai ji užėmė ketvirtąją vietą.

Rungtynėse dėl trečios vietos triumfavo šio turnyro sensacija Irano rinktinė, po baudinių serijos 4:3 įveikusi portugalus. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi taikiai 2:2.

Iki šiol planetos čempionais buvo tapę tik brazilai (1989, 1992, 1996, 2008, 2012) ir ispanai (2000, 2004).