„Arsenal“, „Lyon“ ir „Ekrano“ skriaudikai baltarusiai išsikovojo vietas Čempionų lygoje

Trečiadienio vakarą Italijoje vyko kova tarp „Udinese“ ir „Arsenal“ ekipų, kurios kovėsi dėl patekimo į pagrindinį UEFA Čempionų lygos etapą. Pergalę rezultatu 2:1 iškovojo „kanonieriai“, kurie ir pateko į prestižiškiausią Europos turnyrą.
„Arsenal“ futbolininkai
„Arsenal“ futbolininkai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmajame kėlinyje „Arsenal“ futbolininkai žaidė atsargiai ir stengėsi atakas kurti atlikus nemažai tikslių trumpų perdavimų. Tačiau viskas pakrypo netikėta linkme, kuomet 39-ą minutę kamuolį į svečių vartus pasiuntė „Udinese“ kapitonas Antonio Di Natale.

Po puolėjo pelnyto įvarčio šeimininkai pirmavo rezultatu 1:0, todėl bendras tarpusavio santykis išsilygino ir tapo 1:1.

Antrajame kėlinyje prabėgus vos dešimčiai minučių rezultatas tapo lygus. Kamuolį po sumaišties varžovų baudos aikštelėje į vartus pasiuntė „kanonierių“ kapitonas Robinas van Persie.

Po keturių minučių arbitras nusprendė paskirti vienuolikos metrų baudinį į svečių komandos vartus. Realizuoti baudinį skubo pirmojo įvarčio autorius Di Natale, tačiau puikų šuolį atlikęs vartininkas Wojciech Szczesny sugebėjo atremti smūgį ir rezultatą išsaugoti lygų.

Po šios nesėkmės šeimininkai palūžo ir į greitą kontraataką išbėgęs Theo Walcottas rezultatą persvėrė savo komandos naudai. Rungtynės baigėsi „Arsenal“ pergale 2:1, todėl į pagrindinį Čempionų lygos etapą keliauja Londono ekipos futbolininkai.

Į Čempionų lygos pagrindines varžybas prasibrovė ir Panevėžio skriaudikas atrankoje Barisavo BATE klubas iš Baltarusijos. BATE bendru rezultatu 3:1 eliminavo Graco „Sturm“ iš Austrijos.

Čempionų lygoje nematysime Kazanės „Rubin“, kurioje rungtyniauja Giedrius Arlauskis. „Rubin“ nesugebėjo atsirevanšuoti „Lyon“ klubui ir pralaimėjusi bendru rezultatu 2:4 kelią į Čempionų lygą užleido prancūzų futbolininkams.