„Atlantas“ namuose be gailesčio sutriuškino „Ekraną“

Klaipėdos „Atlantas“ pasinaudojo pagrindinių konkurentų kluptelėjimu kovoje dėl medalių „SMScredit.lt A lygoje“. Uostamiesčio komanda savo žiūrovų akivaizdoje nepasigailėjo Panevėžio „Ekrano“, nugalėdama turnyro lentelės kaimynę rezultatu 4:0 (1:0) ir sumažindama atsilikimą nuo ketvirtoje vietoje esančios Marijampolės „Sūduvos“ iki vieno taško.
„Ekranas“ įveikė „Atlantą“
Rungtynių akimirka / Tomo Stasevičiaus/tst-foto.lt nuotr.

Kovingame, bet progomis nedžiuginusiame pirmajame kėlinyje pirmieji kamuolį į tinklą pasiuntė panevėžiečiai, tačiau rungtynių arbitras užfiksavo akivaizdžią Uchennos Umeh nuošalę ir įvarčio neįskaitė. Po poros minučių svečiai „Atlantui“ padovanojo pavojingą momentą po to, kai Lukas Žukauskas sugavo jam atgal perduotą kamuolį. Skyrus baudos smūgį, Marius Pašys stipriu šūviu nesėkmingai pabandė pramušti visai šalia vartų išrikiuotą gyvatvorę.

Kėlinio viduryje uostamiesčio komanda vieną po kito prie svečių vartų kėlė net tris kampinius ir paskutiniu bandymu išsiveržė į priekį. Po M.Papšio perdavimo nuo kampinio gairelės gražiu smūgiu galva įvartį įmušė Andrius Bartkus.

Vieną geriausių galimybių išlyginti rezultatą „Ekranas“ sukūrė 36-ąją minutę. Po pražangos Paulius Daukša baudos smūgiu kamuolį pasiuntė visiškai šalia virpsto, o po minutės, pakėlus kampinį, galėjo pasižymėti be priežiūros paliktas Elivelto, bet brazilui galva pataikyti į vartus nepavyko.

Iškart po pertraukos „Ekraną“ išgelbėjo puikią reakciją pademonstravęs L.Žukauskas. Po dar vieno kampinio galva stipriai smūgiavo oro dvikovą laimėjęs Antons Jemelins. Panevėžiečių vartininkas sutvėrė dar vieną nedidelį stebuklą, neįtikėtinai išgelbėdamas komandą 55-ąją minutę. Po pražangos šuoliu reagavęs į labai pavojingą ir skersinį sudrebinusį M.Papšio baudos smūgį, vartininkas sugebėjo atsikelti ir ištraukti į vartų tinklą antruoju bandymu Gerardo Žukausko galva pasiųstą kamuolį. Visa „Atlanto“ komanda ėmė reikalauti įvarčio, teigdami, kad kamuolys kirto vartų liniją, bet arbitro neįtikino.

Sužaidus 20 minučių antrajame kėlinyje aštrią greitą ataką surengė „Ekranas“, bet pavojingoje pozicijoje perdavimo iš gilumos sulaukęs Edvardas Tamulevičius smūgiu pažeme į vartus nepataikė.

Intriga rungtynėse baigėsi „Atlantui“ vieną po kito įmušus du įvarčius. Iš pradžių Paulius Daukša nugriovė į baudos aikštelę įsiveržusį Evaldą Razulį. Skirto 11 m. baudinio puolėjas nerealizavo, tačiau antruoju bandymu 71-ąją minutę į tinklą pasiuntė vartininko prieš save atremtą kamuolį. Po minutės sutrikusius panevėžiečius precižiškai tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų į vartų kampą nubaudė Ovidijus Verbickas.

Įgiję solidžią persvarą, uostamiesčio futbolininkai atsitraukė link savo vartų, leisdami svečiams kurti atakas. 86-ąją minutę pirmą kartą komandą teko gelbėti Mindaugui Malinauskui. Vartininkas šuoliu sugavo tolimą Tomo Dapkaus šūvį.

Galutinį tašką rungtynėse puikiu baudos smūgiu į viršutinį vartų kampą jau per arbitro pridėtą laiką padėjo M.Papšys.

Net ir ketvirtasis įvartis neatvėsino iki finalinio teisėjo švilpuko kovojusio „Ekrano“. Per likusias dvi minutes T.Dapkus smūgiu galva sudrebino skersinį, o Aleksandro Šušnjaro galva į vartus pasiųstą kamuolį nuo vartų linijos atmušė gynėjas.

Klaipėdos „Atlantas“ – Panevėžio „Ekranas“ 4:0 (1:0)

„Atlantas”: M.Malinauskas, R.Baravykas, M.Kazlauskas, A.Jemelins, A.Jokšas, A.Bartkus, D.Navikas, G.Žukauskas (79 min. T.Eliošius), Z.Jesipovas (66 min. O.Verbickas), M.Papšys, L.Baranauskas (57 min. E.Razulis).

„Ekranas“: L.Žukauskas, E. da Silva Campos, P.Daukša, M.Dūda, Sig.Urbys, D.Norvilas, A.Dos Santos (67 min. T.Dapkus), R.Stanulevičius (59 min. A.Šušnjaras), U.Umeh, Sim.Urbys (46 min. E.Tamulevičius), Elivelto.

Įvarčiai: A.Bartkus (22), E.Razulis (71), O.Verbickas (72), M.Papšys (90+1).

Geltonos kortelės: M.Kazlauskas (24), A.Bartkus (30), G.Žukauskas (35); P.Daukša (43).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava“ 26 1 2 23 9:123 5

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Tokičius („Šiauliai“) – 12, L.Kochanauskas („Trakai“), Elivelto („Ekranas“), L.Pilibaitis („Žalgiris“) ir E.Razulis („Atlantas“) – po 11 įvarčių.