„Atlantas“ A lygoje nepalaužė be dviejų žaidėjų likusios „Bangos“

Gargždų „Bangos“ futbolininkai atlaikė „Atlanto“ atakų laviną pirmosiose „SMScredit.lt A lygos“ III-ojo turo rungtynėse Klaipėdoje. Lygiosiomis 0:0 pasibaigusioje dvikovoje svečių ekipa, raudonas korteles gavus Sergėjus Sevčiukui ir Aurelijui Staponkai, paskutines 10 minučių žaidė devyniese, tačiau įvarčio nepraleido ir išliko vienintele dar nepraleidusia įvarčio komanda lygoje.
Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai netikėtai galingai pradėjo sezoną.
Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai netikėtai galingai pradėjo sezoną. / V.Knyzelio/LFF nuotr.

Nuo rungtynių pradžios abi komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai, tačiau nevengė ieškoti kelių link varžovų vartų. 4-ąją minutę Ovidijus Verbickas pabandė tolimu perdavimu vieną prieš vartus išvesti Donatą Kazlauską, tačiau „Bangos“ vartininkas prie kamuolio suskubo pirmasis.

Po penkių minučių greitą svečių ataką po perimto kamuolio stipriu, tačiau netaikliu smūgiu iš dešiniojo krašto užbaigė A.Staponka. 16-ąją minutę neleistinai prie savo baudos aikštelės prarasdamas kamuolį suklydo Artiomas Stiožka. Jo laimei, pavojingą D.Kazlausko perdavimą įkertančiam Evaldui Razuliui į kampinį išmušė komandos draugas.

Pavojingiausią išpuolį „Atlantas“ sukūrė kėlinio viduryje. Po pražangos O.Verbickui perdavimas į baudos aikštelę visiškai nepavyko. To nesitikėję gargždiškiai praleido kamuolį, bet E.Razulis į jį apmaudžiai nepataikė, tuo tarpu pakartotinį D.Kazlausko smūgis kliudė gynėjus ir nuskriejo už galinės linijos. Pakėlus kampinį, aikštės šeimininkai laimėjo oro dvikovą ir kamuolys atiteko laisvam baudos aikštelėje likusiam Edgarui Žarskiui, tačiau gynėjo smūgis iš aštraus kampo buvo netikslus.

35-ąją minutę pasižymėti galėjo E.Razulis, nepasiekęs kamuolio neužtikrintai sužaidus Šarūnui Jurevičiui. Gargždų komandos vartininkas tik iš antrojo karto pagavo kamuolį po aukšto Gerardo Žukausko perdavimo iš kairiojo krašto.

Kėlinio pabaigoje abi komandos apsikeitė aštriais išpuoliais. Iš pradžių labai pavojingai į baudos aikštelę įsiveržė D.Kazlauskas, bet nesugebėjo atlikti tikslaus perdavimo atakos smaigalyje atsidūrusiam E.Razuliui. Po minutės analogiškas A.Staponkos perdavimas nesurado adresatų prie „Atlanto“ vartų.

Nuo antrojo kėlinio pradžios žaidimas pamažu persikėlė į „Bangos“ aikštės pusę. 58-ąją minutę visi „Atlanto“ sirgaliai pakilo iš vietų po O.Verbicko perdavimo E.Žarskiui smūgiavus galva, tikėdami, kad pasiektas pirmasis įvartis, tačiau gynėjo smūgis kliudė gynėją ir praskriejo visai šalia skersinio.

64-ąją minutę svečių situacija komplikavosi, nes už antrąją geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas S.Ševčiukas. „Atlantas“ užgulė varžovų vartus.

Po keturių minučių E.Razulis neišnaudojo idealios progos išvesti savo komandą į priekį, kai nesugebėjo „uždaryti“ aštraus į baudos aikštelę įsiveržusio Tado Eliošiaus perdavimo. Dar po dviejų minučių už galvų griebėsi visa aikštės šeimininkų komanda, nes „Atlanto“ rezultatyviausias futbolininkas įsigudrino iš kelių metrų smūgiu galva nepataikyti į vartus.

80-ąją minutę kampinio metu po E.Razulio nestipraus smūgio kamuolį nuo vartų linijos atmušė A.Staponka. Po kelių minučių „Bangos“ atsidūrė retos svečių atakos smaigalyje, įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau smūgiuoti sudelsė ir pavojus atskubėjusių gynėjų buvo operatyviai likviduotas.

84-ąją minutę A.Staponka neleido Kazimierui Gnedojui pradėti atakos, įsitikinęs, kad tai reikia padaryti iš kitos vietos aikštėje. Žaidėjams susistumdžius, rungtynių arbitras abiems futbolininkams parodė po geltoną kortelę. A.Staponkai tai buvo jau antrasis įspėjimas, todėl puolėjas tapo antruoju „Bangos“ žaidėju, palikusiu aikštę anksčiau laiko.

Devyniese likę gargždiškiai gynėsi pasiaukojamai ir paskutinį šturmą atlaikė. Paskutinę teisėjo pridėto laiko minutę kamuolys atsidūrė Š.Jurevičiaus ginamuose vartuose, tačiau asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Klaipėdos „Atlantas“ – Gargždų „Banga“ 0:0 (0:0)

„Atlantas“: M.Galdikas, E.Žarskis, M.Kazlauskas, G.Žukauskas, K.Gnedojus, R.Baravykas, G.Kruša (68 min. M.Maksimovas), D.Kazlauskas, T.Eliošius, O.Verbickas, E.Razulis.

„Banga“: Š.Jurevičius, D.Arlauskis, K.Urbaitis, A.Epifanovas, A.Butkus, E.Grigaitis (62 min. A.Juchno (89 min. S.Verbetchis)), M.Chablovas, A.Stiožka, A.Ruskichas, A.Staponka, S.Ševčiukas.

Įvarčiai:

Geltonos kortelės: M.Kazlauskas (18), D.Kazlauskas (52), T.Eliošius (72), K.Gnedojus (85); S.Ševčiukas (21, 64), A.Staponka (60, 85).

Raudona kortelė: S.Ševčiukas (64), A.Staponka (85).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava“ 2 0 0 2 0:9 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: E.Razulis („Atlantas“) ir S.Nyuiadzis („Banga“) – po 3 įvarčius.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius