„Atletico“ nukarūnavo „Barcelona“ ir tapo Ispanijos čempionu

Šeštadienio vakare paaiškėjo Ispanijos „Primera“ lygos čempionas. Paskutinio turo rungtynėse Barselonos „Camp Nou“ stadione „Barcelona“ ir Madrido „Atletico“ išsiskyrė taikiai 1:1 (1:0) ir šios lygiosios Madrido klubui garantavo „Primeros“ auksą. Pastarąjį kartą „Atletico“ čempionatą buvo laimėjęs 1996 metais
„Atletico“ triumfas
„Atletico“ triumfas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynės prasidėjo gana lygia kova ir „Barcos“ aukštu spaudimu varžovams. Katalonai nuolat ieškojo kelių prie varžovų vartų, užtikrintai kontroliuodami kamuolį ir aikštės vidurį. „Atletico“, kaip įprasta, daugiau stengėsi laukti progų greitoms atakoms bei atidžiai gynėsi.

Vis dėlto, itin pavojingų išpuolių nesurengė nei vieni, nei kiti. Įsiminė Adriano smūgis iš toli į „Atletico“ vartų sargą Thibautą Courtoisą bei keli svečių reidai. Madrido futbolininkų atakos taikliais smūgiais nesibaigdavo.

Jau 16-ąją minutę „Atletico“ ištiko labai rimta bėda – susižeidė komandos lyderis Diego Costa. Ispanas tiesiog aikštės viduryje suklupo lygioje vietoje ir nebegalėjo tęsti rungtynių. Vietoj jo į aikštę žengė Adrianas Lopezas.

Jau po 7 min. Diego Simeonei teko atlikti antrą keitimą, kuris ir vėl buvo priverstinis. Cescas Fabregasas prasižengė prieš Arda Turaną, kuris dar atsitrenkė ir į teisėją. Turkas bandė tęsti rungtynes, bet netrukus pats suklupo ir paprašė keitimo. Į aikštę žengė Raulis Garcia.

33-ąją minutę įmuštas pirmasis įvartis. Neįtikėtiną smūgį iš dešiniojo baudos aikštelės kampo į viršutinį artimąjį vartų kamputį įkalė Alexis Sanchezas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Tiago Mendesas

Praleidę įvartį „Atletico“ kėlinio pabaigoje katalonams užkūrė tikrą pirtį. Paskutinėmis minutėmis svečiai kėlė keturis iš eilės kampinius, pataikė ir į vartų plotą, tačiau įvarčių nepasiekė.

Po pertraukos svečių dominavimas tęsėsi ir tai netrukus davė vaisių. „Atletico“ kėlė du kampinius iš eilės, o antrasis, jau aštuntasis mače, pasibaigė Diego Godino įvarčiu galva 49 minutę.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Diego Godinas

Dėl traumos 57-ąją minutę aikštę paliko trečias žaidėjas – šįkart „Barcos“ atraminį saugą Sergio Busquetsą pakeitė Alexas Songas. Po 7 minučių katalonai įmušė įvartį, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

Katalonai gana ilgai laikė iniciatyvą savo rankose, daug atakavo, tačiau įvarčių nepasiekė. Nuo maždaug 75-osios minutės žaidimas apsilygino, nemažai laiko puolime praleisdavo ir „Atletico“ futbolininkai. ​Nors „Barca“ stengėsi, tačiau įvarčio taip ir neįmušė.

„Atletico“ tapo čempionais pirmą kartą nuo 1996 metų, antroje vietoje liko „Barcelona“, o trečioje – Madrido „Real“. Jau po savaitės „Atletico“ kovos dėl antro titulo, kai UEFA Čempionų lygos finale susikaus su „Real“.