Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 18d. 12:43 , Atnaujinta: 2019 balandžio 18d. 14:31

Audrą sukėlusi Lietuvos futbolo federacijos bomba – taurės burtai ar turinys suaugusiesiems?

Lietuvos futbolo federacijos taurės burtų traukimo ceremonija
sustabdytas kadras / Lietuvos futbolo federacijos taurės burtų traukimo ceremonija

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės burtų traukimo ceremonija nepaliko abejingų. Dažniausiai tiesioginiai burtų traukimai didelio dėmesio nesulaukia ir yra įdomūs tik juos aprašantiems žurnalistams, tačiau Lietuvos futbolo vadovai nusprendė sudrebinti socialinius tinklus. Ketvirtadienio vidudienį futbolo gerbėjams „Facebook“ tinkle pasirodė itin pikantiškas vaizdas.

Norintiems sužinoti, kokios komandos tarpusavyje žais LFF taurės I ir II etape, galėjo tekti darbovietėse staigiai užversti kompiuterių ekranus.

Tiesioginėje transliacijoje burtus traukė LFF atstovas spaudai Justas Kontrimas ir Aiste pristatyta mergina. Būtent jos apranga ir pati burtų traukimo koncepcija sulaukė begalės žiūrovų klausimų.

Aistė vilkėjo rėmėjo „Sharp“ marškinėlius, kurie buvo pakelti taip, kad matytųsi merginos pilvas, ir juodus trumpus šortus. Negana to, organizatoriai sugalvojo merginą įleisti į specialią mašiną, kurioje ji traukė lapelius su komandų pavadinimais juos pučiant vėjui. Kamera mašinoje buvo pastatyta taip, kad visos ceremonijos metu buvo matyti vaizdas iš apačios. Kodėl tai yra svarbu burtų traukimui, belieka spėlioti.

Komentatoriai, tiek vyrai, tiek moterys, negailėjo pasipiktinimo dėl tokio LFF sprendimo.

„Kiek dar žemai gali kristi Lietuvos futbolas?“ – klausė Dalia.

Kiti svarstė, ar tai tikrai burtų traukimo ceremonija, o ne kadrai iš filmo suaugusiesiems. Daugelis spėliojo, kas galėjo tai sugalvoti.

15min susisiekus su LFF generaliniu sekretoriumi Edgaru Stankevičiumi, šis tikino, kad už burtų vykdymą buvo atsakingas Rinkodaros ir komunikacijos departamentas.

Įdomu, kad oficialioje LFF svetainėje šio departamento vadovu yra nurodytas pats E.Stankevičius, bet Lietuvos futbolo vadovas patikino, kad šiuo metu šis skyrius apskritai vadovo neturi.

„Tai buvo Rinkodaros ir komunikacijos departamento atsakingų asmenų sprendimas. Mintis buvo, kad burtus turi traukti vedėjas, bet kodėl buvo pasirinkta mergina, čia klausimas rinkodaros departamentui. O pati mintis naudoti vėjo mašiną, manau, buvo gera mintis. Iš šalies žiūrint, aš netoleruoju merginos atrankos. Mano nuomone, buvo ryškiai persistengta su merginos apranga. Pati traukimo idėja yra sveikintina, bet mergina ir jos apranga prasilenkė su realybe“, – apie burtų traukimą kalbėjo E.Stankevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius

Lietuvos futbolo federacijos vadovas tikino, kad konkrečios burtų koncepcijos nežinojo: „Žinojau, kur vyks, bet iki detalių – ne. Girdėjau, kad buvo ieškoma selebričių ištraukti burtus – tiek vyrų, tiek moterų. Bet nežinojau, kodėl galutiniame variante taip išėjo.“

E.Stankevičius teigė, kad LFF Rinkodaros ir komunikacijos departamente šiuo metu dirba penki žmonės – trys moterys ir du vyrai.

Po trijų valandų LFF galiausiai pašalino vaizdo įrašą ir atsiuntė pranešimą, kuriuo atsiprašė dėl netinkamo sprendimo.

„Šių burtų reprezentacija jokiu būdu nenorėjome kažko įžeisti. Mes niekada nesiekėme ir nesiekiame išskirti lyčių, išnaudoti vienos, ar kitos lyties, pasisakome už lygias teises visiems, savo vykdomais turnyrais bei iniciatyvomis tą nuosaikiai ir kryptingai propaguojame. Norėdami įtraukti daugiau žiūrovų, rinkodariniu atžvilgiu, gerai neapgalvoję savo veiksmų pateikėme netinkamą ir neapgalvotą burtų atvaizdavimą, dėl šių veiksmų nuoširdžiai apgailestaujame. Taip pat dėl techninės klaidos buvo sumaišytos komandos, todėl nebuvo galima sudaryti tikslių porų. Atsiprašome dalyvaujančių komandų, o burtai bus traukiami iš naujo“, – pranešime teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

„Buvo siekiama įprastas burtų ceremonijas pakeisti įdomesne – buvo pasitelkta vėjo mašina, kurioje įėjęs žmogus gaudytų skriejančius popierėlius su komandų pavadinimais. Burtus padėjo traukti „promo“ mergina, kurios įprastai dalyvauja federacijos renginiuose, asistuoja apdovanojimuose, burtų traukimuose. Deja, iki galo neapgalvoję veiksmų, padarėme klaidą pasirinkdami netinkamą reprezentacinį būdą – kamera, kuria buvo siekiama parodyti, kaip vyksta traukimas mašinos viduje, reprezentavo merginą vulgariai, taip pat buvo pasirinktas netinkamas merginos aprengimo stilius, kurį derėjo geriau apgalvoti“, – sakė LFF Rinkodaros ir Komunikacijos atstovai Aušrinė Sakalauskaitė, Austėja Diksaitė, Justas Kontrimas, Gediminas Žygelis ir Izabela Murauskaitė.

„SHARP LFF taurės 2019” I ir II etapo burtai yra atšaukiami dėl techninės klaidos.

„Dėl žmogiškos klaidos, burtų traukimo metu buvo sumaišytos „Kazlų Rūdos“ ir „Šilo“ komandos, todėl nebuvo galima sudaryti tikslių porų. Atsiprašome už sukeltus nepatogumus ir apgailestaujame, kad komandos dar nežino varžovų“, – komentavo LFF Rinkodaros ir Komunikacijos atstovai.

Pranešame, kad „SHARP LFF taurės 2019” I ir II etapo burtai iš naujo bus organizuojami penktadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką