Audringas „Copa Libertadores“ finalas baigėsi „River Plate“ triumfu

Ilgai lauktas, daugybę aistrų ir chaosą sukėlęs „Copa Libertadores“ finalas pagaliau baigėsi. „River Plate“ amžiaus dvikovoje pranoko „Boca Juniors“ ekipą ir iškovojo prestižiškiausią Pietų Amerikoje klubinių varžybų trofėjų.
„River Plate“ – „Boca Juniors“
„River Plate“ – „Boca Juniors“ / „Scanpix“ nuotr.

Atsakomojo mačo Madride, „Santiago Bernabeu“ stadione, reugliarusis laikas baigėsi lygiosiomis 1:1, tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

„Boca Juniors“ išsiveržė į priekį 44-ą minutę, kai pasižymėjo Dario Benedetto, tačiau net 67 proc. laiko kamuolį kontroliavę „River Plate“ futbolininkai 68-ą minutę Luco Pratto įvarčiu rezultatą išlygino.

Jau pirmosiomis pratęsimo minutėmis „Boca Juniors“ neteko saugo Wilmaro Barrios, užsidirbusio antrą geltoną kortelę.

109-ą minutę Juanas Quintero galingu smūgiu išvedė „River Plate“ į priekį ir iš esmės nulėmė rungtynių baigtį.

„River Plate“ laimėjo 3:1, tačiau trečiąjį įvartį Gonzalo Martinezas pasiuntė į tuščius vartus, kai „Boca Juniors“ vartininkas, paskutinėmis akimirkomis keliant kampinį, atėjo į varžovų baudos aikštelę.

Į greitą ataką nuskubėję „River Plate“ G.Martinezas tiesiog atliko kontrolinį dūrį.

„River Plate“ ketvirtą kartą istorijoje ir po trijų metų pertraukos triumfavo turnyre (1986, 1996, 2016 ir 2018).

„Boca Juniors“ „Copa Libertadores“ taurę yra iškovojusi 6 kartus, pastarąjį kartą – 2007 metais.

Tai buvo pirmas kartas 127 metų turnyro istorijoje, kai finale susitiko šios dvi legendinės Argentinos komandos.

Pirmasis komandų susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2, o atsakomasis mačas turėjo įvykti lapkričio 24 dieną. „River Plate“ sirgaliams užpuolus „Boca Juniors“ komandos autubusą rungtynės buvo atidėtos.