„Barcelona“ ir PSG Čempionų lygos ketvirtfinalyje: „Manchester City“ ir „Bayer“ pralaimėjo dar kartą

UEFA Čempionų lygos aštuntfinalyje trečiadienio vakare sužaistos dar dvi atsakomosios rungtynės – mačai vyko Prancūzijoje ir Ispanijoje. Abiejuose susitikimuose užfiksuoti vienodi rezultatai 2:1, o į kitą etapą pateko „Barcelona“ ir „Paris Saint Germain“ klubai.
Lionelis Messi
Lionelis Messi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Barcelona“ – „Manchester City“ 2:1 (0:0)

Katalonai į namų stadioną iš Anglijos buvo atsivežę dviejų įvarčių persvarą, tačiau dominuoti svečiams, kurių treneris Manuelis Pellegrini mačą dėl diskvalifikacijos turėjo stebėti tribūnose, neleido. Pirmajame kėlinyje labai geras progas turėjo L.Messi ir Neymaras, o teisėjas neskyrė šimtaprocentinio 11 metrų baudinio į „Manchester City“ vartus.

Vis dėlto, pavojų kėlė ne tik katalonų atakos. „Manchester City“ neturėjo, ką prarasti, tad atakavo. Pavojingiausią smūgį atliko S.Nasri, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į V.Valdesą. Per 45 minutes kietai žaidę „Miestiečiai“ sugebėjo prasižengti net 15 kartų ir gavo tris geltonas korteles.

Antras kėlinys prasidėjo įspūdingai. L.Messi įsiveržė į baudos aikštelę, apžaidė kelis gynėjus ir smūgiavo tiesiai į virpstą. Iškart po to „Manchester City“ surengė greitą ataką aikštės kraštu, perdavė kamuolį E.Džeko, o šis smūgiavo galva. Kamuolys skriejo tiesiai į viršutinį kamputį, tačiau V.Valdesas tiesiog stebuklingai atmušė smūgį.

Vėliau įkarštis kiek atslūgo ir komandos daugiau žaidė aplink aikštės vidurį, žaidimą aštrino rečiau. Įvartis krito 67-ąją minutę, kai gynyboje suklydo J.Lescotas, nesugebėjęs atmušti į baudos aikštelę perduodamo kamuolio. L.Messi klaida pasinaudojo ir įmušė.

78 min. teisėjas suklydo dar kartą, šįkart neskirdamas 11 metrų baudinio į „Barcos“ vartus. Supykę svečių žaidėjai užsipuolė arbitrą itin aršiai ir P.Zabaleta buvo nubaustas antra geltona kortele bei išvytas iš aikštės.

89-ąją minutę V.Kompany po kampinio įmušė „Manchester City“ paguodos įvartį, tačiau po kelių akimirkų D.Alvesas padovanojo „Barcai“ pergalę.

„Paris Saint Germain“ – Lėverkuzeno „Bayer“ 2:1 (1:1)

Iš savo namų į Paryžių atsivežę net keturių įvarčių deficitą vokiečiai iškart atakavo ir jau 6-ąją minutę džiaugėsi, kai S.Samas įmušė įvartį. Vis dėlto jau 13-ąją minutę standartinės situacijos metu Marquinhos rezultatą išlygino.

Vėliau PSG lyderis Z.Ibrahimovičius smūgiu sudrebino vartų konstrukciją, o „Bayer“ gavo teisę mušti 11 metrų baudinį. Komandos kapitonas S.Rolfesas proga vėl išsiveržti į priekį nepasinaudojo.

Galutinai PSG klubas formalumus išsprendė antro kėlinio pradžioje, kai 53 min. E.Lavezzi išvedė prancūzus į priekį. „Bayer“ jau reikėjo mušti bent šešis įvarčius, norint išsigelbėti. 68-ąją minutę „Bayer“ liko be antrą geltoną kortelę gavusio E.Cano.

Prancūzijos klubo futbolininkai antrajame kėlinyje žaidė ramiai ir per daug aštrinti žaidimo nesistengė net ir turėdami kiekybinę persvarą. Kamuolį PSG kontroliavo 68 proc. laiko, o prieš juos vokiečiai prasižengė net 22 kartus