„Barcelona“ nušlavė „Rayo Vallecano“ ekipą ir tapo „Primeros“ lydere

Ispanijos čempionato lentelės viršūnėje – permainos. Sekmadienį 26-ojo turo mačą žaidusi „Barcelona“ gimtajame „Camp Nou“ stadione 6:1 nuo kelio nušlavė Madrido „Rayo Vallecano“ vienuolikę ir tapo vienvalde nacionalinių pirmenybių lydere.
Lionelis Messi
Lionelis Messi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tris įvarčius nugalėtojams įmušė Lionelis Messi, du – Luisas Suarezas, o kartą pasižymėjo Gerardas Pique. Ispanijos sostinės ekipoje 11 metrų baudinį realizavo Alberto Bueno.

Katalonijos klubas pasinaudojo Madrido „Real“ kluptelėjimu susitikime su Bilbao „Athletic“. Carlo Ancelotti auklėtiniai šeštadienį buvo priversti pripažinti baskų pranašumą – 0:1.

Nors rungtynės „Camp Nou“ stadione vyko gan neįprastu ispanams laiku, 13 valandą, Luiso Enrique auklėtiniai pirmuoju įvarčiu savo sirgalius nudžiugino jau 6 susitikimo minutę.

Svečiai neatidžiai sužaidė savo aikštės pusėje, o kamuolį perėmęs Xavi tuoj pat atliko puikų perdavimą į priekį spurtavusiam Luisui Suarezui. Po akimirkos urugvajietis lengvai nuginklavo Cristianą Alvarezą – 1:0.

Iki pertraukos abi komandos daugiau nepasižymėjo, nors „Barcelona“ nė akimirkai neleido suabejoti savo pranašumu. Katalonai ir daugiau kombinavo, ir atakavo aštriau, tačiau šeimininkams trūko tikslumo, o svečius gelbėjo kelis sykius užtikrintai sužaidęs vartininkas.

Vis tik antrojo kėlinio pradžioje Gerardas Pique pasinaudojo sumaištimi „širšių“ baudos aikštelėje, kuomet kamuolys po Jordi Albos smūgio pataikė į vartų konstrukciją. Vietoje atsidūręs gynėjas nesunkiai pasiuntė kamuolį į vartus.

55-ąją minutę „Rayo Vallecano“ padėtis pasidarė beviltiška. Ir taip silpnokai žaidę svečiai aikštėje liko dešimtyje, kuomet antrą įspėjimą gavęs Tito prieš save išvydo raudoną kortelę. Gynėjas savo baudos aikštelėje pargriovė L.Suarezą ir dar „uždirbo“ 11 metrų baudinį.

Prie žymos stojęs L. Messi smūgiavo nesėkmingai, tačiau taisyklių pažeidimą užfiksavęs arbitras leido bandymą pakartoti. Antrą sykį argentinietis nebeklydo – 3:0.

Vienu žaidėju mažiau turintys „Rayo Vallecano“ futbolininkai netrukus iškėlė baltą vėliavą.

63 minutę L.Messi kamuolį į vartus nukreipė po L.Suarezo bandymo, o 68 minutę Katalonijos ekipos lyderis pademonstravo mažą technikos stebuklą. Kamuolį gavęs argentinietis elegantiškai suklaidino iškart kelis varžovus, meistriškai paguldė ant žemės „širšių“ vartus gynusį C.Alvarezą ir pelnė 24-ąjį savo „hat-tricką“ Ispanijos nacionalinėse pirmenybėse.

Tiesa, garbės įvartį svečiams vis tik pavyko įmušti. 11 metrų baudinį realiazavo Alberto Bueno. Šis smūgis buvo skirtas už Danielio Alveso pražangą bandant išmušti kamuolį savo baudos aikštelėje. Beje, pačiam brazilui už tai buvo iškart parodyta raudona kortelė.

Tačiau ir tai nebuvo viskas. Jau per teisėjo pridėtą laiką L.Messi ir L.Suarezo kombinacija baigėsi argentiniečio perdavimu, urugvajiečio reidu į svečių baudos aikštelę ir įvarčiu.

6:1 – pelnyta ir užtikrinta „Barcelona“ pergalė, kuri po keturių mėnesių pertraukos Katalonijos klubą kilsteli į pirmą vietą Ispanijos nacionalinėse pirmenybėse.